Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka The Great Art Race (PC)

The Great Art Race: Wyścig po obrazy mistrzów PC

The Great Art Race

The Great Art Race to gra strategiczna, według słów twórców, zrealizowana w taki sposób, by zapewnić przyjemną rozrywkę wszystkim członkom rodziny, rodzicom jak i dzieciom (na wzór gier planszowych). W rozgrywce brać udział może pięć osób.

Strategiczne

PC Windows
Okładka The Great Art Race (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

9września2004

10lipca2008

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Great Art Race to gra strategiczna, według słów twórców, zrealizowana w taki sposób, by zapewnić przyjemną rozrywkę wszystkim członkom rodziny, rodzicom jak i dzieciom (na wzór gier planszowych). W rozgrywce brać udział może pięć osób. Warto dodać, iż jest to remake przeboju sprzed lat o tytule Vermeer i w Niemczech został wydany jako Vermeer 2.

Głównym zadaniem gracza w The Great Art Race jest wyścig z jego przeciwnikami (realnymi lub komputerowymi – dostępne 5 poziomów trudności) dookoła świata podczas „złotych lat dwudziestych” i polowanie na skradzioną kolekcję obrazów wujka Waltera. Ponadto wybieramy któryś z 7 głównych celów rozgrywki. Gra zawiera 36 autentycznych historycznych obrazów wraz z ich szczegółową charakterystyką oraz obrazy bonusowe – rozdawane na noworocznej loterii fantowej. Tylko jedna osoba, która zdoła pozyskać najbardziej drogocenne elementy zbioru odziedziczy wszystko. Żeby nabyć pożądane obrazy musimy odwiedzić aukcje zarówno w Europie, jak i w Ameryce (dostępne są 23 różne miasta). Oczywiście krewni w tym czasie nie próżnują i również biorą udział w licytacjach, przez co ceny obrazów osiągają znaczące kwoty. Jesteśmy więc zmuszeni odwiedzać kolonialne miasta na całym świecie i zakładać w nich plantacje. Dobra które zostaną na nich wyprodukowane mogą być idealnym sposobem na podreperowanie domowego budżetu, nadwyrężonego przez aktywnie licytującą rodzinkę. Oczywiście nie jest rzeczą łatwą pogodzenie tych wszystkich obowiązków – tu jakaś aukcja, tu jakaś transakcja bankowa, kurs sztuki, protest robotników itp. itd. Dodatkowo na rozgrywkę wpływ ma ponad 300 wydarzeń historycznych. Wujek Walter zdecyduje, kto powinien odziedziczyć jego majątek – a Ty, graczu, musisz wywrzeć na nim wystarczająco dobre wrażenie.

Trzeba podkreślić wysoki walor edukacyjny produktu, oraz niezwykle rzadko spotykaną obecnie formę rodzinnej rozrywki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1 - 5  

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 112 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.0 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 19,99 PLN

Klasyfikacja PEGI The Great Art Race: Wyścig po obrazy mistrzów

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe The Great Art Race: Wyścig po obrazy mistrzów

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1 GHz
  • 256 MB RAM
  • karta graficzna 64 MB (GeForce 3 lub lepsza)
The Great Art Race: Wyścig po obrazy mistrzów - recenzja gry
The Great Art Race: Wyścig po obrazy mistrzów - recenzja gry

Recenzja 8 października 2008, 09:35

Swoje do rozgrywki wnoszą ponadto zdarzenia losowe, wspomagające po trosze gracza albo wprost przeciwnie. Podobnie ma się sprawa z wydarzeniami historycznymi. Gra zawsze rozpoczyna się pierwszego stycznia 1918 r., czyli w ostatnim roku I wojny światowej. Co prawda późniejsze wydarzenia (np. niepodległość Polski) nie mają aż tak kolosalnego znaczenia, niemniej piętno na globalnej ekonomii z pewnością jako takie odcisną, więc jeżeli nie uważało się na lekcji historii... to w sumie chyba wyjdzie bardziej realistycznie. Alternatywnym źródłem zarobku jest możliwość obracania akcjami kilku wyimaginowanych firm, tyle że przynajmniej ja nie widziałem najmniejszego sensu w zawracaniu sobie tym głowy. Zysk niepewny, a i tak odłożony w czasie.