Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka The Great Art Race (PC)
OkładkaThe Great Art Race (PC)

The Great Art Race: Wyścig po obrazy mistrzów PC

The Great Art Race

The Great Art Race to gra strategiczna, według słów twórców, zrealizowana w taki sposób, by zapewnić przyjemną rozrywkę wszystkim członkom rodziny, rodzicom jak i dzieciom (na wzór gier planszowych). W rozgrywce brać udział może pięć osób.

Strategiczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Great Art Race: Wyścig po obrazy mistrzów Premiera PC

9września2004

pudełko PL

10lipca2008

producent: Ascaron Software wydawca: Take 2 Interactive wydawca PL: Nicolas Games Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

The Great Art Race to gra strategiczna, według słów twórców, zrealizowana w taki sposób, by zapewnić przyjemną rozrywkę wszystkim członkom rodziny, rodzicom jak i dzieciom (na wzór gier planszowych). W rozgrywce brać udział może pięć osób. Warto dodać, iż jest to remake przeboju sprzed lat o tytule Vermeer i w Niemczech został wydany jako Vermeer 2.

Głównym zadaniem gracza w The Great Art Race jest wyścig z jego przeciwnikami (realnymi lub komputerowymi – dostępne 5 poziomów trudności) dookoła świata podczas „złotych lat dwudziestych” i polowanie na skradzioną kolekcję obrazów wujka Waltera. Ponadto wybieramy któryś z 7 głównych celów rozgrywki. Gra zawiera 36 autentycznych historycznych obrazów wraz z ich szczegółową charakterystyką oraz obrazy bonusowe – rozdawane na noworocznej loterii fantowej. Tylko jedna osoba, która zdoła pozyskać najbardziej drogocenne elementy zbioru odziedziczy wszystko. Żeby nabyć pożądane obrazy musimy odwiedzić aukcje zarówno w Europie, jak i w Ameryce (dostępne są 23 różne miasta). Oczywiście krewni w tym czasie nie próżnują i również biorą udział w licytacjach, przez co ceny obrazów osiągają znaczące kwoty. Jesteśmy więc zmuszeni odwiedzać kolonialne miasta na całym świecie i zakładać w nich plantacje. Dobra które zostaną na nich wyprodukowane mogą być idealnym sposobem na podreperowanie domowego budżetu, nadwyrężonego przez aktywnie licytującą rodzinkę. Oczywiście nie jest rzeczą łatwą pogodzenie tych wszystkich obowiązków – tu jakaś aukcja, tu jakaś transakcja bankowa, kurs sztuki, protest robotników itp. itd. Dodatkowo na rozgrywkę wpływ ma ponad 300 wydarzeń historycznych. Wujek Walter zdecyduje, kto powinien odziedziczyć jego majątek – a Ty, graczu, musisz wywrzeć na nim wystarczająco dobre wrażenie.

Trzeba podkreślić wysoki walor edukacyjny produktu, oraz niezwykle rzadko spotykaną obecnie formę rodzinnej rozrywki.

Ostatnia modyfikacja 19 czerwca 2008

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1 - 5  

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 113 głosów czytelników.

The Great Art Race: Wyścig po obrazy mistrzów cena w dniu premiery: 19,99 PLN

Klasyfikacja PEGI The Great Art Race: Wyścig po obrazy mistrzów

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

The Great Art Race: Wyścig po obrazy mistrzów Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1 GHz
  • 256 MB RAM
  • karta graficzna 64 MB (GeForce 3 lub lepsza)