Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Ballerburg (PC)
OkładkaBallerburg (PC)

Ballerburg PC

Gra strategiczna z elementami zręcznościowymi osadzona w realiach fantasy, ideowo bazująca na przeboju sprzed lat, pt. Rampart. Zabawa polega na rozbudowie zamku i jednoczesnym ostrzeliwaniu twierdzy przeciwnika.

Strategiczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ballerburg Premiera PC

11listopada2002

pudełko PL

26września2003

producent: Ascaron Software wydawca: Ascaron Software wydawca PL: Licomp Empirical Multimedia Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Ballerburg to gra strategiczna z elementami zręcznościowymi osadzona w realiach fantasy, ideowo bazująca na przeboju sprzed lat, pt. Rampart. Przypominam, że w Ramparcie cała rozgrywka sprowadzała się do budowy zamków przez oponentów, a następnie wzajemnego ostrzeliwania się z dział – wygrywał ten, który przetrwał. Nie mieliśmy tu do czynienia z dowodzeniem żadnymi wojskami, żołnierzami, itp. – tylko rozbudowa zamku i wzajemne ostrzeliwanie się. Ballerburg opiera się na pomyśle Ramparta, jednakże, jego twórcy wzbogacili go o bardzo dużą ilość nowych elementów.

Zacznijmy od tego, że gra posiada bardzo humorystyczną fabułę. Otóż był sobie król, który żył w stanie kawalerskim i było mu z tym wyjątkowo dobrze. Jednak gdy zobaczył, że dopada go upływ czasu postanowił sobie znaleźć żonę i znalazł..., tylko że miała ona iście dominujący charakterek, dlatego też wszczęła wojnę ze swoimi trzema siostrami nie licząc się kompletnie ze zdaniem króla. Gracz ma zaszczyt stać się generałem i wybrać pod rozkazami której siostry walczyć. Naszym zadaniem jest pokonać wszystkich oponentów.

Dla każdej z czterech stron konfliktu przygotowano inną kampanię składającą się z ośmiu poziomów. Nasze możliwości są dużo większe niż to miało miejsce w Ramparcie, możemy dowolnie rozbudowywać naszą twierdzę nie tylko jeżeli chodzi o same mury czy wieże obronne, lecz także 14 budynków, każdy z własną, indywidualną funkcją. Do naszej dyspozycji oddano także cały wachlarz broni oblężniczych, w tym prostych katapult, trebuchetów, czy nawet wyrzutni rakietowych - naturalnie nie od razu dysponujemy wszystkimi rodzajami broni – w miarę rozwoju uzyskujemy dostęp do lepszych. W walce możemy również wykorzystywać magię, w tym takie zaklęcia jak: trzęsienie ziemi, uderzenie piorunów czy tarcza ochronna.

Całość naszych zmagań przedstawiona jest przy pomocy w pełni trójwymiarowego i bardzo przyzwoitego silnika graficznego (akcja toczy się zarówno w dzień jak i w nocy, w różnych warunkach atmosferycznych, rozdzielczość od 640x480 to 2048x1536). Istnieje możliwość gry w czterech trybach: Action, Quick Game, Tactics, Strategy, zarówno przeciwko komputerowym oponentom jak i żywym przeciwnikom za pośrednictwem sieci lokalnej i Internetu.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 7,3 / 10 na podstawie 60 głosów czytelników.

Ballerburg cena w dniu premiery: 49 PLN

Wymagania wiekowe Ballerburg: Odpowiednia dla każdego wieku.

Ballerburg Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium II 350MHz
  • 64MB RAM
  • 16MB akcelerator 3D