Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Blitzkrieg 2: Liberation (PC)

Blitzkrieg 2: Droga ku Wolności PC

Blitzkrieg 2: Liberation

Blitzkrieg 2: Droga ku Wolności to drugie oficjalne rozszerzenie do cieszącej się sporą popularnością wojennej strategii czasu rzeczywistego (RTS) Blitzkrieg 2. Dodatek wprowadza dwie nowe kampanie dla trybu single player, oparte na historycznych faktach.

To jest dodatek do gry Blitzkrieg 2.

Strategiczne | II wojna światowa | RTS

PC Windows
Okładka Blitzkrieg 2: Liberation (PC)

producent: Nival

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

28września2007

9listopada2007

pudełko PL

Blitzkrieg 2: Liberation jest drugim oficjalnym dodatkiem do stworzonej w 2005 roku przez Nival Interactive wojennej strategii czasu rzeczywistego – Blitzkrieg 2. Omawiana pozycja przeznaczona jest przede wszystkim dla doświadczonego, wprawionego w bojach gracza, głównie z powodu znacznego poziomu trudności zawartych w grze misji single-player.

Do najważniejszych nowości z pewnością należy zaliczyć dwie kompletne, historyczne kampanie, osadzone w czasach II wojny światowej i umiejscowione na terenach europejskiego frontu zachodniego. W pierwszej z nich kierujemy losami sił alianckich, walczących o zwycięstwo i przetrwanie na ziemiach włoskich. Druga przeznaczona jest dla miłośników niemieckiej sztuki wojennej – jako oficer Wehrmachtu musimy jak najszybciej i przy jak najmniejszych stratach własnych wycofać się z opanowanej przez Aliantów Francji.

Program już od pierwszej misji narzuca graczowi bardzo intensywne i wymagające tempo rozgrywki. Praktycznie w każdej misji wróg ma nad jednostkami gracza przewagę liczebną i technologiczną, zaś jedynym kluczem do zwycięstwa jest bardzo rozważne i ostrożne planowanie taktyczne oraz doskonała koordynacja wszystkich dostępnych oddziałów – lądowych, powietrznych oraz morskich. Obecność tych ostatnich jest interesującą innowacją w stosunku do poprzednich odsłon serii Blitzkrieg – statki bojowe nie występują co prawda tak często, jak wsparcie lotnicze, jednak jeśli już się pojawiają, ich znaczenie i wpływ na sytuację panującą na lądzie jest trudne do przecenienia. Warto także wspomnieć o możliwości przydzielania dowódców polowych do konkretnej jednostki czy drużyny. Tacy oficerowie z misji na misję zwiększają swoje doświadczenie i zyskują zdolności specjalne (w sumie ponad 50 różnych), których odpowiednie użycie niejednokrotnie może w znacznym stopniu zmienić obraz pola walki.

Blitzkrieg 2: Liberation kontynuuje dobre tradycje serii w kwestiach merytorycznych i technologicznych. W hangarach i koszarach czeka na nas w sumie ponad 250 jednostek bojowych oraz 60 typów piechoty. Za szatę graficzną odpowiada unowocześniona wersja silnika Enigma, który zapewnia elegancki i efektowny przekaz wizualny, przy relatywnie umiarkowanych wymaganiach sprzętowych.

Na uwagę zasługują także rozbudowany edytor map oraz menadżer modułów. Narzędzia te pozwalają w dużym stopniu ingerować w zawartość programu, co pozwala na intuicyjne i szybkie dostosowanie gry do naszych potrzeb. Nie zapomniano także o miłośnikach rozgrywki sieciowej – programiści przygotowali bowiem system dynamicznego wynajdywania przeciwników w sieci oraz skonstruowali sieciowy, automatyczny ranking graczy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 121 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 69,90 PLN

Gry podobne do Blitzkrieg 2: Droga ku Wolności

Wymagania wiekowe Blitzkrieg 2: Liberation

12+

Wymagania sprzętowe Blitzkrieg 2: Droga ku Wolności

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane: Pentium 4 2.4 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki 128 MB (GeForce 4 Ti4200 lub lepsza), 2 GB HDD, Windows 98/Me/2000/XP
Blitzkrieg 2: Liberation oficjalnie w produkcji
Blitzkrieg 2: Liberation oficjalnie w produkcji

wiadomość8 sierpnia 2007

Ujawniony przed kilkoma tygodniami add-on do strategii czasu rzeczywistego Blitzkrieg 2 doczekał się wreszcie oficjalnej zapowiedzi. Brytyjski wydawca Ascaron Interactive opublikował w sieci oświadczenie prasowe, w którym przedstawił światu pierwsze szczegóły na temat gry Liberation, nowego projektu studia Nival Interactive.

Blitzkrieg 2 doczeka się kolejnego dodatku
Blitzkrieg 2 doczeka się kolejnego dodatku

wiadomość16 lipca 2007

Zgodnie z informacjami podanymi dzisiaj przez niemieckie CDV Software, grupa Nival Interactive pracuje już nad drugim dodatkiem do strategii czasu rzeczywistego Blitzkrieg 2. Produkcja nosząca podtytuł Liberation pozwoli nam cofnąć się w czasie do ostatniej fazy II wojny światowej i rozegrać dwie kampanie, traktujące o potyczkach pomiędzy oddziałami III Rzeszy i wojskami alianckimi.