Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Koch Media Poland

Firma polski wydawca

Adres: Bonifraterska 17, 00-203 Warszawa

Polski oddział firmy Koch Media, działający od października 2019 roku. Firma, której siedziba mieści się w Warszawie, zajmuje się wydawaniem i dystrybucją gier nie tylko nad Wisłą, lecz także na terenie Czech, Słowacji, Węgier, Bułgarii oraz Rumunii. Na czele Koch Media Poland stoi Maciej Turski.

Historia

O tym, że firma Koch Media zdecydowała się na otwarcie swojego oddziału w Polsce, gracze dowiedzieli się na początku sierpnia 2019 roku. Wówczas ujawniono, że na jego czele stanie Maciej Turski, czyli były starszy kierownik wydawniczy w firmie CDP. Oprócz polskiego rynku pod skrzydłami Koch Media Poland znalazły się Czechy, Słowacja, Węgry, Bułgaria oraz Rumunia.

Koch Media Poland oficjalnie rozpoczęło działalność 1 października 2019 roku. Pierwszą produkcją wydaną w Polsce przez tę firmę był GRID, czyli czwarta odsłona kultowego cyklu gier wyścigowych od studia Codemasters Software; pozycja doczekała się pełnej lokalizacji. Poza tym w planach firmy na 2019 rok znajduje się wydanie nad Wisłą gry Terminator: Resistance od rodzimego studia Teyon.

Co zaś tyczy się roku 2020 – nakładem Koch Media Poland do sprzedaży mają trafić takie produkcje, jak Wasteland 3, Empire of Sin, Iron Harvest oraz Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2.


Najbliższe plany wydawnicze w Polsce

Monkey King: Hero Is Back

Terminator: Resistance

Dalsze plany wydawnicze w Polsce

Wasteland 3 2020

Empire of Sin 2020

Iron Harvest 2020

Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 2020

Najważniejsi światowi wydawcy współpracujący z Koch Media Poland

Paradox Interactive

Deep Silver / Koch Media

Codemasters Software

Reef Entertainment

inXile entertainment

Oasis Games

Wydane w Polsce gry

GRID 11 października 2019