Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPS4PS5XONEXSX
Okładka DiRT 5 (PC)

DiRT 5

DiRT 5 jest kolejną częścią cyklu gier samochodowych, skupiającego się na rajdach. Produkcja oferuje szereg usprawnień w mechanice rozgrywki oraz oprawie audiowizualnej. Tytuł został opracowany przez znane studio Codemasters Software.

Wyścigi | samochodowe | off-road | multiplayer | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran | rajdy

Okładka DiRT 5 (PC)

data premiery gry:

paź2020

PC PS4 XONE

2020

XSX PS5

DiRT 5 to kolejna odsłona znanego cyklu wyścigowego poświęconego rajdom. Produkcja rozwija koncepcje i pomysły wprowadzone w poprzednich odsłonach i oferuje graczom doświadczenie, w którym każdy wyścig jest nieco inny od poprzedniego. Tytuł został opracowany przez mistrzów gatunku – deweloperów z niezwykle doświadczonego studia Codemasters Software, odpowiedzialnego m.in. za pozostałe części serii.

Mechanika

W DiRT 5 ścigamy się off-roadowymi samochodami znanymi prawdziwego świata, jeżdżąc po rzeczywiście istniejących lokacjach. Zabawę umilają zmienne – niejednokrotnie ekstremalne – warunki pogodowe. W omawianej produkcji model jazdy został zaprojektowany w taki sposób, by nie koncentrować się wyłącznie na realizmie – wynagradza dużą zręczność i brawurę gracza.

Tryby gry

W DiRT 5 znajdziemy całą gamę trybów przygotowanych z myślą zarówno o jednym, jak i wielu graczach. Produkcja oferuje nową, rozbudowaną kampanię fabularną, w której przebieg gry jest kształtowany przez wybory gracza. Mamy także 12-osobowy moduł multiplayer, w którym poza ściganiem się wykonujemy przeróżne dodatkowe zadania. Możemy też grać ze znajomymi lokalnie (na podzielonym ekranie), korzystać z edytora oraz trybu fotograficznego.

Kwestie techniczne

DiRT 5 oferuje zaawansowaną, trójwymiarową oprawę graficzną, która prezentuje bardzo wysoki poziom. Zarówno trasy, jak i modele poszczególnych pojazdów charakteryzują się dużą szczegółowością. Na uwagę zasługuje także silnik odpowiedzialny za oświetlenie oraz imponujące efekty pogodowe. Warto też wspomnieć o udźwiękowieniu – w kampanii fabularnej usłyszeć można kilku znanych aktorów głosowych, takich jak Troy Baker czy Nolan North.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / podzielony ekran     Liczba graczy: 1-12  

Oczekiwania czytelników: 4,3 / 10 na podstawie 58 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 214,99 PLN

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do DiRT 5

Wymagania wiekowe DiRT 5

odpowiednia dla każdego wieku

Jakie gry przeniesiemy za darmo na Xbox Series X z XONE?
Jakie gry przeniesiemy za darmo na Xbox Series X z XONE?

wiadomość8 maja 2020

Poznaliśmy listę gier korzystających ze Smart Delivery, czyli systemu, w ramach którego zakup wersji na Xboksa One pozwoli nam za darmo otrzymać także wydanie na konsolę Xbox Series X.

Zapowiedziano DiRT 5
Zapowiedziano DiRT 5

wiadomość7 maja 2020

Studio Codemasters właśnie zapowiedziało nową odsłonę cyklu DiRT, która trafi także na konsolę Xbox Series X.

DiRT - Codemasters szykuje zapowiedź kolejnej odsłony
DiRT - Codemasters szykuje zapowiedź kolejnej odsłony

wiadomość4 maja 2020

Firma Codemasters ujawniła istnienie dwóch kolejnych gier z cyklu DiRT. Pierwsza z nich to poboczna odsłona cykluserii, którą poznamy już wkrótce.

XSX
PS5
PC
PS4
XONE