Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 października 2021, 13:26

autor: Adrian Werner

Codemasters pracuje nad swoją największą grą od dekady

Autorzy DiRT 5 pracują nad nowym projektem, który ma być największą i najbardziej ambitną grą Codemasters od dekady.

Ogłoszenia o prace od dawna są świetnym źródłem informacji o nieujawnionych grach. Najnowszym tego przykładem jest oferta opublikowana przez studio Codemasters Cheshire. Zespół szuka menadżera produkcji do „największego i najambitniejszego projektu Codemasters od dekady”.

Ostatnią grą Codemasters Cheshire był wydany w listopadzie zeszłego roku DiRT 5. Od momentu premiery tej pozycji minął już prawie rok, więc najpewniej nowa gra znajduje się w produkcji od dłuższego czasu.

DiRT 5 ukazał się na PC oraz konsolach Xbox One, PlayStation 4, Xbox Series X/S i PlayStation 5. Gra spotkała się z dosyć ciepłym przyjęciem. Według serwisu OpenCritic tytuł posiada średnią ocen na poziomie 81%.

Wkrótce po wydaniu gry pojawiły plotki, że Codemasters może zostać przejęte przez większego wydawcę. Okazały się one prawdziwe i kilka dni później ogłoszono, że studio wykupi firma Take-Two Interactive. Zanim jednak doszło do finalizacji umowy ofertę przebiło Electronic Arts i ostatecznie producent gier wyścigowych dołączył do rodziny EA.

Pierwszą grą wydaną przez Codemasters pod nowym szyldem było tegoroczne F1 2021. Ten projekt opracował jednak stary oddział studia. Natomiast odpowiedzialne za DiRT 5 Codemasters Cheshire to zespół, który do niedawna znany był jako Evolution Studios (w dorobku m.in. Driveclub czy Motorstorm).

  1. Codemasters – strona oficjalna