Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCPS5XSX
Okładka Cities: Skylines II (PC)
OkładkaCities: Skylines II (PC)

Cities: Skylines II

Cities: Skylines II to druga odsłona cyklu strategii ekonomicznych typu city builder. Dzieło studia Colossal Order skupia się na budowie i zarządzaniu miastem, a do naszych zadań należy tworzenie dzielnic, wytyczanie dróg czy ustalanie podatków.

Strategiczne | ekonomiczne | sandbox | budowa miasta | Game Pass

Cities: Skylines II Premiera

24paź2023

PC

maj2024

PS5 XSX

Cities: Skylines II to strategia ekonomiczna, w której naszym zadaniem jest stworzenie perfekcyjnie działającego miasta. W tym celu nie tylko budujemy drogi oraz budynki, ale także ustanawiamy wysokość podatków i stale dbamy o zaspokojenie potrzeb mieszkańców naszej metropolii. Podobnie jak w przypadku pierwszej odsłony, za „dwójkę” również odpowiada fińskie studio Colossal Order.

Mechanika

Cities: Skylines II umożliwia zaplanowanie oraz stworzenie własnego miasta ze wszystkimi profitami i wyzwaniami, które związane są z tą misją. Zabawę zaczynamy od niewielkiego skrawka ziemi, który błyskawicznie zacznie rozrastać się wraz z tworzonymi przez nas dzielnicami. Dla finansjery postawimy drapacze chmur, stworzymy też dystrykty mieszkalne oraz fabryki wspierające lokalny przemysł. Uruchomimy w nich szpitale, komisariaty i remizy strażackie, by populacja metropolii czuła się bezpiecznie. Większa liczba mieszkańców to nie tylko powód do dumy, ale również konieczność spełniania ich potrzeb – w tym m.in. dostępu do wody, elektryczności, rozrywki, etc.

Dzięki usprawnionemu systemowi dróg błyskawicznie stworzymy siatki połączeń, które następnie rozbudujemy o skrzyżowania, ronda, szerokie chodniki, ekrany dźwiękoszczelne czy odrębne pasy dla komunikacji miejskiej. Następnie zbudujemy deptaki i parkingi ułatwiające obywatelom odwiedziny centrum (będą one alternatywą do stawiania aut przy ulicach) oraz stworzymy kładki dla pieszych, by nie zaburzać ruchu na najczęściej uczęszczanych trasach. O stan dróg zadbają służby miejskie (np. naprawiając ubytki i zajmując się odśnieżaniem), dzięki czemu spadnie ryzyko wypadków.

Wraz z każdą podjętą decyzją powstaną nowe wyzwania, którym trzeba będzie sprostać. W Cities: Skylines II metropolia jest żywym organizmem reagującym na wszystkie zmiany. Konsekwentny rozwój przemysłu przyniesie nie tylko zyski, ale też problemy z zanieczyszczeniem. Szereg rozrywek dostępnych w centrum podniesie zadowolenie obywateli, jednocześnie obciążając budżet miasta. Nie możemy również zapomnieć o przygotowaniu do nadejścia kolejnych pór roku, bądź wprowadzaniu rozwiązań ułatwiających zmagania z klęskami żywiołowymi.

Modyfikacje

Cities: Skylines II – podobnie jak poprzednia część – może pochwalić się wsparciem dla projektów przygotowanych przez fanów produkcji. Dzięki temu gracze mogą spróbować swoich sił w samodzielnym modyfikowaniu tytułu.

Ostatnia modyfikacja 24 października 2023

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 4,2 / 10 na podstawie 94 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6,3 / 10 na podstawie 129 głosów czytelników.

Cities: Skylines II cena w dniu premiery: 199,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Cities: Skylines II

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Cities: Skylines II Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i7-6700K 4.0 GHz / AMD Ryzen 5 2600X 3.6 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 lub lepsza
  • Windows 10 64-bit
  • Zalecane:
  • Intel Core i5-12600K 3.7 GHz / AMD Ryzen 5 5800X 3.8 GHz
  • 16 GB RAM
  • karta grafiki 10 GB GeForce RTX 3080 lub lepsza
  • Windows 10/11 64-bit
PC
XSX
PS5