Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCPS4SwitchXONE
Okładka Empire of Sin (PC)

Empire of Sin

Wydana przez Paradox Interactive strategia pozwalająca na pokierowanie mafijną organizacją w Chicago w erze prohibicji. W Empire of Sin gracz musi zarówno zarządzać ekonomiczną stroną przestępczej działalności, jak i dowodzić gangsterami w turowych taktycznych potyczkach.

Strategiczne | ekonomiczne | turowe | gangsterskie | taktyczne | historyczne | dwudziestolecie międzywojenne | Find Your Next Game

Okładka Empire of Sin (PC)

data premiery gry:

1gru2020za 32dni

PC XONE PS4 Switch

Empire of Sin to strategia osadzona w czasach prohibicji. Projekt opracowało studio Romero Games, na czele zespołu stała Brenda Romero. W pracach pomagał jej mąż - John Romero, czyli jeden z ojców wczesnych odsłon serii Doom.

Fabuła

Akcja toczy się w latach 20. ubiegłego wieku, w mieście Chicago. Gracz wciela się w szefa niewielkiej organizacji przestępczej i jego celem jest przeobrażenie jej w potężną mafię oraz przejęcie kontroli nad całym półświatkiem metropolii.

Mechanika

W Empire of Sin zabawę rozpoczynamy z małym gangiem, zajmującym się np. wyłudzaniem pieniędzy od związków zawodowych, hazardem czy nielegalnym handlem alkoholem.

Z czasem nasza organizacja zacznie się rozrastać. Będziemy przejmowali terytoria innych gangów i rozszerzali działalność przestępczą na nowe biznesy. Wirtualne Chicago jest zamieszkane przez wiele barwnych postaci, a gracz ma sporą swobodę interakcji z nimi, obejmującą m.in. uwodzenie, przekupywanie, zastraszanie lub, w ostateczności, morderstwo. Podczas zabawy musimy także dawać łapówki policjantom, zawierać i zrywać przymierza oraz handlować na czarnym rynku.

Jak na grę osadzoną w czasach prohibicji przystało, kluczową rolę odgrywa produkcja i sprzedaż alkoholu. Możemy wybierać między różnymi rodzajami trunków podzielonych według jakości i ceny. Istnieje także opcja handlowania z innymi grupami przestępczymi. Nie tylko zapewnia to okazję do dodatkowego zarobku, ale również pozwala sabotować konkurencyjne biznesy poprzez sprzedawanie im zatrutego alkoholu. Jeśli nasze magazyny zaczną świecić pustkami, trunki możemy zawsze kupić na czarnym rynku lub spróbować przemycić z Kanady, ale obie te metody są bardzo kosztowne.

Choć nasza działalność jest przestępcza, to jest również biznesem. Musimy więc odpowiednio bilansować wydatki i przychody, tak aby nasza organizacja nie utraciła płynności finansowej.

Rozgrywka nie ogranicza się do strony ekonomicznej. Zarządzanie przestępczym imperium urozmaicają turowe starcia, podczas których obejmujemy dowództwo nad drużyną zaufanych podwładnych. Nasi gangsterzy mają różne osobowości i specjalizacje, więc trzeba zadbać, aby członkowie oddziału dobrze ze sobą współpracowali.

Tryby gry

Autorzy nie przewidzieli żadnej opcji rozgrywek wieloosobowych. Dla pojedynczego gracza przygotowano kilka kampanii, różniących się m.in. rozmiarami mapy i celami.

Kwestie techniczne

Przez większość czasu oglądamy wydarzenia z kamery izometrycznej. Gra oferuje ładną trójwymiarową grafikę, która dobrze oddaje klimat ery prohibicji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 6,7 / 10 na podstawie 62 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 142,99 PLN

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Wymagania wiekowe Empire of Sin

16+

Wymagania sprzętowe Empire of Sin

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3-2120 3.3 GHz / AMD FX-4300 3.8 GHz
 • 6 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 750 Ti / Radeon HD 7870 lub lepsza
 • 6 GB HDD
 • Windows 8.1/10 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5-4690K 3.5 GHz / AMD Ryzen 5 1600 3.2 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 3 GB GeForce GTX 1060 / 8 GB Radeon RX 580 lub lepsza
 • 6 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
Empire of Sin – wymagania sprzętowe i data premiery gangsterskiej strategii
Empire of Sin – wymagania sprzętowe i data premiery gangsterskiej strategii

wiadomość17 września 2020

Firma Paradox Interactive ujawniła wymagania sprzętowe i datę premiery gry Empire of Sin, gangsterskiej strategii Johna Romero i jego studia Romero Games. Wystartowała również przedsprzedaż, dzięki czemu poznaliśmy cenę tytułu.

Nowy gameplay z Empire of Sin - gangsterskiej gry Johna Romero
Nowy gameplay z Empire of Sin - gangsterskiej gry Johna Romero

wiadomość13 czerwca 2020

Podczas konferencji Paradox Insider zorganizowanej w ramach inicjatywy Guerrilla Collective pojawił się nowy gameplay z Empire of Sin, czyli tworzonej przez Johna Romero i jego studio Romero Games gangsterskiej strategii turowej. Tytuł ukaże się najwcześniej jesienią tego roku.

Opóźni się premiera Empire of Sin – gangsterskiej strategii Johna Romero
Opóźni się premiera Empire of Sin – gangsterskiej strategii Johna Romero

wiadomość18 lutego 2020

Dowiedzieliśmy się, że Empire of Sin, gangsterska strategia Johna Romero, zaliczy spore opóźnienie. Premiera gry odbędzie się kilka miesięcy później, niż pierwotne planowano. Nadal nie poznaliśmy dokładnej daty debiutu.

Microsoft pokaże nowy odcinek Inside Xbox na Gamescom 2019
Microsoft pokaże nowy odcinek Inside Xbox na Gamescom 2019

wiadomość15 sierpnia 2019

W przyszły poniedziałek wystartuje kolejna edycja Gamescomu. Wśród tegorocznych wystawców znalazł się Microsoft. Gigant z Redmond zaprezentuje na targach nowy odcinek Inside Xbox, pokazujący materiały z takich gier jak Gears 5, Metro Exodus i Blair Witch. Wydarzenie odbędzie się 19 sierpnia o godzinie 17:00.

Empire of Sin – znamy wymagania sprzętowe strategii Johna Romero
Empire of Sin – znamy wymagania sprzętowe strategii Johna Romero

wiadomość12 czerwca 2019

Poznaliśmy oficjalne wymagania sprzętowe osadzonej w czasach prohibicji gry strategicznej Empire of Sin, będącej owocem współpracy studia Romero Games z firmą Paradox Interactive.

PC
XONE
PS4
Switch