Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 marca 2021, 11:25

autor: Ness

Empire of Sin od czwartku w Xbox Game Pass

Najnowsza gra Johna Romero, twórcy m.in. Dooma oraz Wolfensteina, trafi 18 marca do usługi Xbox Game Pass.

Podczas sobotniej prezentacji Paradox Insider zostało zapowiedziane, że najnowsza gra Johna Romero Empire of Sin trafi do usługi Xbox Game Pass już w najbliższy czwartek, 18 marca. Produkcja będzie dostępna zarówno na PC, jak i na konsolach Xbox One oraz Series X|S.

Tytuł ten jest grą strategiczną osadzoną w Chicago lat 20. ubiegłego wieku. Wcielamy się w jednego z mafijnych bossów i budujemy od podstaw gangsterskie imperium oraz bronimy naszego interesu przed wrogami. Empire of Sin jest połączeniem rozwiązań znanych z takich produkcji jak XCOM (walka odbywa się na zasadzie taktycznych, turowych starć) czy Civilization. Zarządzanie coraz większymi zasobami przypomina zaś przedstawicieli rodziny gier tycoon.

Recenzje Empire of Sin były dalekie od zachwytu, lecz chwaliły klimat produkcji, elementy strategiczne oraz grywalność. Z drugiej strony gra po pewnym czasie stawała się powtarzalna, wszelkie techniczne niedoróbki zaczynały dawać się mocno we znaki, a strzelaniny irytowały swoim niezbalansowanym poziomem trudności. Od czwartku każdy subskrybent Xbox Game Pass będzie miał szansę wyrobić swoją opinię na temat tej gry.