Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePCXSX
Okładka Microsoft Flight Simulator 2024 (PC)
OkładkaMicrosoft Flight Simulator 2024 (PC)

Microsoft Flight Simulator 2024

MSFS 2024

Microsoft Flight Simulator 2024 to symulator umożliwiający pilotowanie różnych maszyn podczas lotów odbywających się na całym świecie. Produkcja stawia na realizm, wiernie oddając działanie samolotów i śmigłowców podczas odmiennych warunków atmosferycznych.

Symulacje | samoloty | sandbox | tytuły ekskluzywne Xbox | Game Pass

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Microsoft Flight Simulator 2024 Premiera

19lis2024za 118dni

PC XSX

Gry podobne do Microsoft Flight Simulator 2024

Microsoft Flight Simulator

X-Plane 12

Flight Sim World

Microsoft Flight Simulator 2024 to rozbudowany symulator lotu opracowany przez firmę Asobo Studio znaną zarówno z prac nad poprzednią odsłoną wydaną w 2020 roku, jak i cenionym cyklem produkcji przygodowych A Plague Tale.

Zgodnie ze słowami szefa marki Jorga Neumanna nie jest to typowa gra, ale „dokładne działania lotnicze". Twórcom udało się zaoferować fanom bardzo wysoki poziom realizmu m.in. dzięki wykorzystaniu zdjęć satelitarnych oraz za sprawą takich technologii jak uczenie maszynowe czy chmura danych Azure.

Mechanika

W Microsoft Flight Simulator 2024 ponownie mamy możliwość zwiedzić cały glob za sterami cywilnych maszyn, rozpoczynając i kończąc podróż na jednym z kilkudziesięciu tysięcy lotnisk umiejscowionych w różnych zakątkach świata. Dzięki zróżnicowanym poziomom trudności, symulator może stanowić wyzwanie dla weteranów, a zarazem oferować przyjemną rozrywkę dla amatorów.

Poza swobodnym przemieszczaniem się między punktami na mapie bierzemy udział w aktywnościach opracowanych we współpracy ze służbami ratowniczymi. Aktywności te w realistyczny sposób odwzorowują prawdziwe sytuacje, pozwalając nam np. na gaszenie pożarów z powietrza, transport rannych czy przejmowanie osób, które utknęły w trudno dostępnych miejscach (np. w górach). Gracze pragnący mniej stresujących wyzwań mogą natomiast skupić się na pilotażu samolotów rolniczych służących do rozpylania chemikaliów nad polami uprawnymi, a także maszyn pasażerskich bądź balonów na ogrzane powietrze idealnych do podziwiania widoków.

W Microsoft Flight Simulator 2024 zaobserwujemy autentyczne warunki pogodowe czy ruch lotniczy i morski – wszystkie dane pobierane są z sieci w czasie rzeczywistym. Tytuł doczekał się także większego poziomu detali na ziemi, co przełożyło się także na świat natury. Zależnie od odwiedzonych lokacji, natrafimy na pasące się krowy lub dzikie zwierzęta migrujące w poszukiwaniu pożywienia. Z kokpitu doświadczymy także rezultatów zmieniających się pór roku, widoku zorzy polarnej, tornad oraz sztormów.

Kwestie techniczne

Twórcy Microsoft Flight Simulator 2024 postanowili maksymalnie skrócić czas potrzebny na instalacje, aktualizację i ładowanie symulatora. Wykorzystali w tym celu możliwość pobierania danych z chmury, dzięki czemu tytuł sięga wyłącznie po pliki niezbędne w danym momencie rozgrywki. Pozycja doczekała się też poprawy wydajności, podobnie jak ulepszenia symulacji aerodynamiki oraz fizyki czy systemów samolotu (elektrycznych, pneumatycznych, paliwowych i hydraulicznych).

Zgodnie z zapowiedziami autorów, większość dodatków do Microsoft Flight Simulator z 2020 roku będzie współdziałała z nową wersją. Użytkownicy, którzy wcześniej zdecydowali się na ich zakup, nie będą musieli ponawiać transakcji.

Ostatnia modyfikacja 9 czerwca 2024

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 6,3 / 10 na podstawie 53 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Microsoft Flight Simulator 2024: Odpowiednia dla każdego wieku.

PC
XSX