Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Rise of Nations - poradnik do gry

Rise of Nations - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Egypt | The Cold War Americans w Rise of Nations poradnik Rise of Nations

Egypt

To jest jedna z bitew, które mogą się ciągnąć w nieskończoność jeśli podejmiesz złe wybory podczas walki. Bardzo szybko będziesz musiał zdecydować którą stronę wesprzesz: aktualny rząd czy rebeliantów. Mimo tego, że powoduje to wzrost licznika zagrożenia atomowego, poprzyj rebeliantów, w ten sposób znacznie ułatwisz sobie zadanie.

Zaczynasz na wschodzie i tu zacznij budować miasta (1 ) - Egypt | The Cold War Americans w Rise of Nations - Rise of Nations - poradnik do gry

Zaczynasz na wschodzie i tu zacznij budować miasta (1 ). Bardzo szybko dostaniesz propozycję sojuszu ze strony rebeliantów - przyjmij ją. Dostaniesz od nich kolejne miasto (2 ) i te trzy miejsca w zupełności Ci wystarczą do końca bitwy. Armię startową skieruj najkrótszą drogą (koło dwójki i przez wyspę) w kierunku miasta 3 . Siły którymi dysponujesz wystarczą do zajęcia miasta, które oddasz w ręce rebeliantów. Zostań tu przez chwilę bo za moment będziesz musiał odeprzeć kontratak. Potem skieruj armię startową do miasta 2 bo tam również trwają walki. Nie wpadaj w panikę jeśli walki wybuchną w obu miejscach na raz. W dwójce masz wieżyczkę obronną i oddział rebeliantów - dzięki temu miasto wytrzyma aż do przyjścia odsieczy. Odeprzyj drugi atak i będziesz miał chwilę spokoju. Miasta dwa i trzy w zasadzie można sobie odpuścić na dłuższy czas, bo nic im na razie nie zagraża. Siły rządowe ze stolicy (5 ) będą walczyć z rebeliantami z miasta 4 . zajmij się teraz rozbudową i gromadzeniem armii. Koniecznie też wybuduj ze kilka wyrzutni rakiet dalekiego zasięgu. Dla świętego spokoju możesz także ufortyfikować miasta dwa i trzy na wypadek niespodziewanego ataku.

1 - Egypt | The Cold War Americans w Rise of Nations - Rise of Nations - poradnik do gry
Z ofensywą nie musisz się spieszyć ale też stale kontroluj co się dzieje - nie dopuść do tego by rebelianci przegrali - Egypt | The Cold War Americans w Rise of Nations - Rise of Nations - poradnik do gry

Z ofensywą nie musisz się spieszyć ale też stale kontroluj co się dzieje - nie dopuść do tego by rebelianci przegrali. Zanim zaatakujesz stolicę przygotuj teren solidnym ostrzałem z rakiet dalekiego zasięgu. Surowców powinno Ci starczyć na dosłowne zrównanie miasta z ziemią. Potem atakuj wojskami lądowymi. Przygotuj się na obecność licznych wojsk wroga ale i tak powinieneś rozbić ich dość gładko. Jest też szansa, że w tym samym czasie ruszą do szturmu rebelianci. Po rozbiciu pierwszej fali szybko ustaw wojska na nabrzeżu skąd będziesz ostrzeliwał nadpływające posiłki. Zostało Ci jeszcze jedno miasto do zdobycia na drugim brzegu (6 ). Zanim się tam wybierzesz sprowokuj do ataku okręty wroga i wystrzelaj je z brzegu (na wodzie zatopią mnóstwo barek transportowych). Powtórz manewr z ostrzelaniem miasta rakietami i dokończ sprawę desantem. Egipt jest Twój.

Teraz kolej na załatwienie sprawy rewolucji na Kubie. Zamiast tracić siły w walce zdaj się na negocjacje i zrób z Kuby Client State. Dostaniesz nagrodę za opanowanie całego kontynentu. Jeszcze raz zabaw się w dyplomację i zrób Client State z Amazon. Znów dostaniesz nagrodę za opanowanie następnego kontynentu. Teraz ustaw jedną armię w Amazon a drugą w North Africa. Z Amazonii atakuj prowincję West Africa - zajmiesz ją bez walki. Teraz czas na kolejną misję szpiegowską.