Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Rise of Nations - poradnik do gry

Rise of Nations - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

The New World Lakota - Wszystkie bitwy | The New World - bitwy poradnik Rise of Nations

The New World Lakota

Kampania Lakotów ma takie same cele jak wszystkie kampanie Indian. Zaczynasz w prowincji Dakota Plains a pierwszym celem powinna być Indiana.

Indiana

To jest jedna ze standardowych bitew na dziewiczych prowincjach. Twoje zadanie to zniszczenie wszystkich tubylców zamieszkujących ten teren. Przerabiałeś to już kilka razy podczas każdej kampanii. Na mapie nie ma specjalnych niespodzianek, jest za to całe mnóstwo bonusowych surowców. Nie będziesz miał większego problemu z wygraniem tej bitwy.

Po zajęciu Indiany podpisz sojusz z Irokezami. Armią z Dakota Plains zaatakuj Yukon. Irokezi gwarantują zdobycie tej prowincji bez walki. Zakończ turę.

Z prowincji Yukon zaatakuj Oregon. Jeszcze raz obejdzie się bez walki. Znów zakończ turę.

Do tej pory zwlekałem nieco z atakiem, bo w koło same silne kolonie europejskie mające przewagę technologiczną. Ale nie ma sensu dłużej zwlekać. Rozpraw się najpierw z Francją, którą otoczyłeś. Z Dakota Plains atakuj Luizjanę.

Louisiana

Mapę znasz już doskonale. Francuzi mają przewagę technologiczną ale możesz ją zniwelować. Po prostu wybierz wariant z atakiem od samego początku. Przed bitwą skorzystaj z karty bonusowej Warpath. Nie baw się w ogóle w budowanie miasta. Armią startową od razu zaatakuj stolicę Francuzów a w koszarach rekrutuj wojsko. Surowców nie będzie za wiele ale kilku żołnierzy powołasz. Wysyłaj ich od razu do szturmu. Po chwili pojawią się posiłki z sąsiedniej prowincji i takie siły na pewno wystarczą by zdobyć stolicę w pięć minut. W ten sposób nie dasz Francuzom żadnych szans na wykorzystanie przewagi broni palnej.

Jeden rywal za nami ale czekają następni w kolejce. Znów nie ma na co czekać. Wytarguj os Amerykanów Karolinę i ustaw tam nową armię. Masz ich teraz na widelcu. Przesuń armię z Oregonu do Dakota Plains a armią z Indiany atakuj Virginię.

Virginia

Mapa ta sama co zawsze więc wiesz co robić. Przed bitwą możesz użyć karty bonusowej zdobytej na Francuzach, by zniwelować przewagi Amerykanów. Najlepszym sposobem na wygranie tej bitwy jest przejęcie inicjatywy od samego początku. Zamiast trzymać się swojej połówki mapy jak najdłużej od razu buduj kolejne miasta kierując się w stronę wroga. W ten sposób nie pozwolisz Amerykanom zająć zbyt dużej ilości terenu. Na granicach stawiaj forty i wieżyczki blokując Amerykanom drogę ekspansji . Nie czaj się też zbyt długo z atakiem, pamiętaj, że Amerykanie rozwijają się niezwykle szybko. Na każde ich miasto musi iść zmasowany atak i stale powinieneś dosyłać tam nowych żołnierzy. Najlepiej też posiadać kilka budynków koszarowych, produkujących żołnierzy pełną parą. Walka będzie ciężka, bo Amerykanie na pewno spróbują odbijać zajęte miasta. Dobrze jest wykorzystać skautów i szpiegów do znalezienia najkrótszej drogi do stolicy Amerykanów. Bezpośredni atak na stolicę to o wiele lepsze rozwiązanie niż przebijanie się miasto po mieście.

Po załatwieniu Amerykanów czas na dyplomację i przemarsz wojsk. Wynegocjuj od Anglików Pensylwanię i przesuń tam armię z Virginii. Wynegocjuj od Majów Kubę i przesuń tam armię z Luizjany. Armię z Oregonu przesuń do Luizjany. Zakończ turę.

Cały czas nie masz dogodnej pozycji do sensownych ataków. Przesuń więc tylko armię z Karoliny do Indiany i znów zakończ turę.

Wytarguj od Holendrów Wenezuelę i ustaw tam nową armię. Armią z Kuby atakuj West Indies - zdobędziesz je bez walki. Armię z Luizjany przesuń na Kubę. Zakończ turę.

W tym czasie Irokezi oddadzą Ci przysługę - zajmą stolicę Anglików i wyeliminują ich z gry. Ty zajmij się negocjacjami i wytarguj od Majów prowincję Central America. Ustaw tam nową armię i znów zakończ turę.

W tym momencie następuje zmiana epoki i wreszcie nadszedł czas na działanie. Z Central America zaatakuj stolicę Majów.

Yucatan

Mapę znasz doskonale - stolicę Majów zdobywałeś już kilka razy. Powtórz więc te same kroki co zawsze. Dodatkowym atutem są posiłki z Kuby - pojawią się w dogodnym miejscu więc nie będziesz musiał zawracać sobie głowy prowadzeniem ich na miejsce.

Po rozbiciu Majów od razu zabieraj się za następnego rywala - Holendrów. Atakuj ich stolicę armią z Wenezueli. Na jej miejsce przesuń armię z Kuby.

Guyana

Ta mapa jest Ci równie znana jak poprzednia. Stosuj te same posunięcia co zwykle. Masz także posiłki z Kuby. Holendrzy nie powinni sprawić wielkich trudności.

Teraz czas na chwilę odpoczynku. Armią z Wenezueli atakuj Amazonię - zajmiesz ją bez walki. Teraz wynegocjuj od Portugalii Boliwię. Na tym zakończ turę.

Armię z Amazonii przesuń do Boliwii. Armię z Gujany przesuń do Amazonii. Znów zakończ turę.

Czas na ostatni akt - armią z Amazonii atakuj stolicę Portugalii.

Central Basin

To już przerabiałeś kilka razy więc wiesz jak gładko pokonać Portugalczyków. Będziesz miał także posiłki z sąsiedniej prowincji co ułatwi zadanie. Portugalczycy, jak zwykle, są dość łatwym rywalem i załatwisz sprawę bez kłopotu.

To ostatni rywal i zarazem koniec kampanii.