Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Rise of Nations - poradnik do gry

Rise of Nations - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Megale Hellas | Alexander the Great w Rise of Nations poradnik Rise of Nations

Megale Hellas

To bardzo trudna misja. Masz tu do czynienia z aż siedmioma nacjami które musisz wyeliminować. Kluczem do sukcesu jest umiejętne stosowanie dyplomacji. Przez cały czas musisz uważać na to, co się dzieje w dyplomacji i umiejętnie reagować na posunięcia konkurencji - jak najdłuższe utrzymanie pokoju z niektórymi rywalami jest podstawą powodzenia (z niektórymi nacjami będziesz nawiązywał i zrywał sojusze kilkukrotnie). Poniżej podam sposób w jaki mi udało się przejść tę misję ale ostrzegam, że nie musi się to udać za pierwszym (i drugim czy trzecim) razem. Za dużo niestety zależy od zachowania komputerowych rywali i sojuszników: czasem tak długo biją się między sobą, że masz czas na działania, a kiedy indziej od razu zabierają się za Ciebie; niejednokrotnie też Twój sojusznik tak długo zabiera się do wspólnego ataku, że zostajesz zdziesiątkowany. W tej misji absolutnie najważniejsze jest wyszukiwanie i zdobywanie stolic wrogów - po prostu nie starczy Ci czasu na metodyczne eliminowanie miasta po mieście.

Zaczynasz na wschodniej wysepce w 1 - Megale Hellas | Alexander the Great w Rise of Nations - Rise of Nations - poradnik do gry

Zaczynasz na wschodniej wysepce w 1 . Nie spotkasz tu żadnego rywala więc możesz od razu budować następne miasta. Na tym etapie gry wszystkie nacje żyją w pokoju ale najlepiej już teraz wybrać sojusznika. Jeśli zrobisz to teraz, to nie spowodujesz natychmiastowego konfliktu (w późniejszym etapie sojusz z jednym władcą od razu oznacza wojnę z innym). Podpisz więc pakt z Niebieskimi - masz ich najbliżej, najłatwiej jest przedostać się tędy na kontynent, no i nie będziesz miał wroga tuż u boku. Sojusznik nie zdradzi Cię do końca gry, natomiast zwykły pokój może być zrywany w dowolnym momencie.

Zacznij transportować wojska na kontynent (2 ) i formuj tam armię. Jednocześnie wybuduj doki, i kilka grup wieżyczek obronnych na miejscach najbardziej sięgających w morze (wieże będą ostrzeliwać okręty konkurentów próbujących najechać Twe ziemie). Po osiągnięciu maksymalnego poziomu rozbudowy, i zgromadzeniu wielkiej armii na terenach Niebieskich, rozpocznij atak. Namów sojusznika do wspólnego zaatakowania Różowych. Ich stolica jest bardzo blisko (3 ) więc powinniście uwinąć się bardzo szybko. Po przejęciu terenów Różowych wybuduj tam koszary i zaatakuj (wspólnie z Niebieskimi) państwo Zielonych. Ich stolica również jest niedaleko więc znów szybko załatwisz sprawę. Przez cały czas kontroluj dyplomację i staraj się utrzymywać pokój z jak największą ilością władców. Jeśli trzeba to płać trybut, bardziej się to opłaca niż walka ze wszystkimi na raz (a surowców powinieneś mieć teraz mnóstwo). Po wyeliminowaniu Różowych i Zielonych nadchodzi najważniejszy moment.

1 - Megale Hellas | Alexander the Great w Rise of Nations - Rise of Nations - poradnik do gry
Wyeliminowanie następnej nacji spowoduje zmianę układu sił - pozostałe ugrupowania zawrą sojusz skierowany przeciwko Tobie - Megale Hellas | Alexander the Great w Rise of Nations - Rise of Nations - poradnik do gry

Wyeliminowanie następnej nacji spowoduje zmianę układu sił - pozostałe ugrupowania zawrą sojusz skierowany przeciwko Tobie. Musisz się dobrze zastanowić kogo wybrać na ofiarę i przypatrzeć się układowi sił. Twoi sojusznicy najprawdopodobniej będą toczyć z kimś walki (najpewniej z Żółtymi) więc możesz chwilowo pozostawić ich samym sobie. Stolice Żółtych i ich sąsiadów są całkiem blisko ale też i wojska tam całe mnóstwo. Dodatkowo oba państwa dysponują silnymi flotami. Najlepiej więc wybrać pomiędzy Pomarańczowymi i Białymi. Postaraj się zawrzeć pokój z pozostałymi państwami (niech walczą z Niebieskimi) i wybierz cel. Pomarańczowi mają stolicę bliziutko morza (5 ) i łatwo ją zaatakować z tej strony. Zawrzyj z nimi pokój, załaduj całą armię na barki transportowe i podpłyń do brzegu przy stolicy Pomarańczowych. Wyślij przodem okręty wojenne, bo możesz natknąć się na wrogów. Jak już będziesz na miejscu wypowiedz wojną Pomarańczowym, wysadź wojsko na plaży i zdobądź stolicę. Miasto jest dość daleko od reszty wojsk, więc powinieneś się utrzymać kilka minut i w ten sposób zdobędziesz całe Państwo Pomarańczowych. Reszta państw stworzy unię a stolica powinna być w starym królestwie Białych (6 ). Poświęć nieco czasu na odbudowanie armii i przesuń się w kierunku ostatniego celu. Ostatnią stolicę trzeba będzie zaatakować z morza (oszczędzisz sobie w ten sposób dodatkowej walki), a jeszcze lepiej z dwóch stron (również od samej północy, poprzez przesmyk górski). Atak oczywiście powinien być zgrany a przed nim zapewnij sobie dostawy nowych wojsk (ustaw maksymalną kolejkę w koszarach i wybierz miejsce niedaleko stolicy wroga, jako punkt docelowy dla nowych jednostek). Przed barkami z wojskiem wypuść okręty wojenne, na wypadek napotkania floty wroga. Potem uderz z dwóch stron w jednym czasie. Pamiętaj o stałym dosyłaniu posiłków. Cała akcja uda się raczej tylko wtedy, gdy wesprze Cię sojusznik. Jeśli Niebiescy gdzieś się zagubią po drodze możesz mieć nikłe szanse na zwycięstwo. Zdobycie ostatniej stolicy kończy misję.

Po zdobyciu tej prowincji Rzym najprawdopodobniej wypowie Ci wojnę. To nie problem, ponieważ już najwyższy czas wyruszyć w świat z ogniem i mieczem. Rzym może być na początek. Od razu zaatakuj stolicę.