Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Rise of Nations - poradnik do gry

Rise of Nations - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Wstęp | Napoleon w Rise of Nations poradnik Rise of Nations

Kampania: Napoleon

W tej kampanii znów celem jest podbicie całego znanego świata. Na wykonanie masz 21 tur, ale też i prowincji jest znacznie więcej niż w kampanii Aleksandra. Tu nie wystarczy tylko parcie do przodu - sukcesu nie odniesiesz bez intensywnych działań dyplomatycznych na mapie strategicznej. Bądź aktywny, zawieraj sojusze, podglądaj poczynania innych mocarstw. Kluczem do sukcesu jest znalezienie jak największej ilości wasali, którzy oddadzą Ci swoje terytorium bez walki. Prowincji jest zbyt wiele byś mógł po prostu wywalczyć sobie drogę - bez wasali nie uda Ci się opanować 100 % terytoriów.

Prowadząc działania dyplomatyczne unikaj jak ognia oddawania własnych terytoriów. Wyjątek czyń tylko dla wasali, bo i tak wszystko jest zaliczane do Twojego imperium (ale najprawdopodobniej wszystkich wasali kupisz tylko za punkty Tribute). Może się zdarzyć tak, że opłacalnym jest zapłacenie daniny, by nie zostać zaatakowanym. Bądź z tym ostrożny i płać daninę tylko w postaci punktów Tribute a nie terytoriów. Pamiętaj też o tym, że tak zawarty pokój nie pozwala Ci zaatakować rywala przez trzy tury. Ciężko jest podać konkretne wskazówki odnośnie reagowania na żądania rywali, bo są one losowe i nigdy nie wiadomo kiedy, na jakim terytorium i czego zażąda wróg. Dalej opisuję co mi się przydarzyło w dyplomacji ale nie musi to być regułą.

Zostało jeszcze 41% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie