Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Rise of Nations - poradnik do gry

Rise of Nations - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Media | Alexander the Great w Rise of Nations poradnik Rise of Nations

Media

Do drugiej stolicy można się dostać przez dwie prowincje ale to właśnie w Medii można zakończyć podbój Persji. Poważnie ranny i osłabiony Dariusz zmierza do Caspian Gates na północy prowincji. Jeśli tam dotrze będziesz musiał zdobywać nową stolicę Persji. Jednak nie tylko Ty masz ochotę schwytać króla Presji - dwaj inni władcy również zdają sobie sprawę, że uwięzienie Dariusza uczyni ich królami Persji.

Zaczynasz w mieście 1 od razu stawiaj dwa następne (2 i 3 ) - Media | Alexander the Great w Rise of Nations - Rise of Nations - poradnik do gry

 

Zaczynasz w mieście 1 od razu stawiaj dwa następne (2 i 3 ). Dariusz jest w 4 i zmierza wprost do 5 . Na Twoje szczęście od razu jest atakowany przez Purpurowych a później przez Niebieskich. Wybucha walka o Dariusza, co daje Ci czas na zgromadzenie wojsk. Rekrutuj szybko armię, a jak już osiągnie przyzwoity rozmiar (pozwalający zdobyć i utrzymać miasto), zacznij działać.

1 - Media | Alexander the Great w Rise of Nations - Rise of Nations - poradnik do gry
Zbierz wojsko i ruszaj odbić pierwsze miasto Purpurowych (6 ) - Media | Alexander the Great w Rise of Nations - Rise of Nations - poradnik do gry

Zbierz wojsko i ruszaj odbić pierwsze miasto Purpurowych (6 ). Utrzymaj się w nim, przyślij posiłki i ruszaj do następnego (7 ). Tutaj jeszcze wróg stawia opór ale później będzie już z górki. Wybuduj to nowe koszary, ustaw kolejki rekrutacji i odbij ostatnie miasto (8 ). Może się zdarzyć tak, że miast do tej pory będzie więcej niż trzy, ale po zdobyciu dwóch pierwszych już nie powinieneś mieć problemów. Po zlikwidowaniu Purpurowych zrekrutuj nowych żołnierzy i wszystkimi siłami zajmij miasto 5 . W ten sposób pozbyłeś się jednego z rywali i zająłeś przełęcz. Teraz trzeba rozwiązać problem Niebieskich, zajmujących miasta 9 (ale do tej pory może być ich więcej niż trzy). Nie ma jednak sensu walczyć z całą potęgą (choć da się to zrobić). Rozglądaj się uważnie w okolicach 10 . W tych rejonach powinien poruszać się oddział Niebieskich eskortujących Dariusza. Wybij ich co do nogi i otocz króla Persów własnymi żołnierzami. Dariusz dostanie się do Twojej niewoli jeśli przez kilka chwil będziesz miał w jego pobliżu więcej wojska niż przeciwnik. Po złapaniu Dariusza musisz utrzymać go w posiadaniu przez dziesięć minut. Nie jest to specjalnie trudne, jeśli regularnie podsyłasz tu posiłki. Dla odwrócenia uwagi Niebieskich możesz podjąć działania dywersyjne gdzieś na południowej stronie ich osiedli.

W ten sposób przejmujesz władcę Persów i władanie nad całym imperium. Nie musisz już zdobywać innych prowincji, a wszystkie armie wroga idą w rozsypkę. Sam zostajesz nagrodzony kilkoma dodatkowymi armiami, które możesz rozlokować według własnego uznania (wszystkie powinny wylądować przy granicy z imperium Hindusów, wzajemnie się wspierając). Pozostał Ci tylko jeden przeciwnik w grze.