Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Rise of Nations - poradnik do gry

Rise of Nations - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Austria | Napoleon w Rise of Nations poradnik Rise of Nations

Austria

To jest bardzo trudna misja na początku, później już idzie raczej gładko. Na starcie znajdujesz się w bardzo trudnej sytuacji i musisz szybko działać jeśli chcesz odnieść sukces.

Twoje miasto startowe jest w 1 , ale armia stoi na drugim brzegu w 2 - Austria | Napoleon w Rise of Nations - Rise of Nations - poradnik do gry

Twoje miasto startowe jest w 1 , ale armia stoi na drugim brzegu w 2 . Twoi doradcy sugerują jak najszybsze zdobycie miast 2 i 3 ale to nie jest dobry pomysł. Co prawda da się to zrobić armią startową ale później są już same kłopoty. Po pierwsze bardzo ciężko jest się tu utrzymać, po drugie miasto startowe za moment zostanie zaatakowane przez wroga z miasta 5 . W zasadzie na tym etapie walka na dwa fronty nie ma szans powodzenia. Trzeba to rozegrać inaczej.

Armia startową zaatakuj miasto 3 a w tym samym czasie w stolicy wybuduj błyskawicznie doki. Jak tylko je będziesz miał, to zabieraj armię z terytorium wroga na własne śmieci. Problemem są patrole okrętów wroga, które mogą zatopić twój konwój. Najlepiej jest przeskoczyć z miejsca startu na wysepkę 6 , a potem na brzeg do 7 . Szybciutko żołnierzy skieruj na skraj miasta od strony wrogiego obozu 5 . W tym samym czasie rekrutuj piechurów i wysyłaj ich w to samo miejsce. Odeprzyj atak i sam zaatakuj 5 . Wysyłaj tam regularnie nowych żołnierzy, bo pewnie wykrwawisz się strasznie w walce. Jak uda Ci się zdobyć i utrzymać piątkę jesteś w domu. To co opisałem jest bardzo trudne i może się nie udać za pierwszym podejściem (wiele zależy od strat poniesionych przy przeprawie, i od tego jak szybko zostaniesz zaatakowany z piątki). Ale od tego momentu to Ty zaczniesz dyktować warunki.

1 - Austria | Napoleon w Rise of Nations - Rise of Nations - poradnik do gry
Zacznij się rozbudowywać i stawiać nowe miasta - Austria | Napoleon w Rise of Nations - Rise of Nations - poradnik do gry

Zacznij się rozbudowywać i stawiać nowe miasta. Na linii wybrzeża postaw linię wieżyczek, które będą zatapiać okręty pływające po przesmyku (a wróg ma ich całe mnóstwo), do tego przyda się też kilka okrętów. Wieże i statki nie pozwolą Austriakom na żaden desant więc możesz w spokoju budować potęgę. Po uzbieraniu maksymalnej armii i ustawieniu kolejek rekrutacji w koszarach, zabieraj się do ataku. Wyląduj przy krańcu mapy, w okolicach miasta 8 i zdobądź je z marszu. Będziesz miał tak wielką armię, że teraz możesz podzielić ją na dwie części. Jedna grupa niech maszeruje na stolicę (9 ) i ją zdobędzie, a drugi oddział niech pilnuje dróg i wyłapuje posiłki z miast 4 i 3 . W ten sposób zajmiesz stolicę Austrii i tym samym całe imperium.

Pozostał Ci tylko jeden wielki rywal - Rosja - i kilka płotek. Będziesz walczył tylko z Rosjanami, bo resztę załatwisz dyplomatycznie. Pierwszy krok to uczynienie wasali z Bavarii i Sardinii. Koniecznie składaj propozycje właśnie w takiej kolejności, bo w przeciwnym razie może nie starczyć Ci punktów Tribute. W ten sposób zaanektowałeś kolejne dwa terytoria i możesz zająć się tylko Rosją. To jest bardzo trudny rywal i przed atakiem dobrze jest go zmiękczyć uciekając się do dyplomacji. Postaraj się wymienić z Rosjanami tak, by zyskać od nich kilka prowincji. Najważniejsze jest przejęcie tych sąsiadujących ze stolicą (najprawdopodobniej będzie Ukraine i East Prussia). Mimo, że jesteście w stanie wojny Rosjanie odstąpią Ci te prowincje jeśli spełnisz ich żądania. W zasadzie to możesz im oddać wszystko czego żądają, nawet jeśli są to bogate kolonie. Za chwilę przecież zaatakujesz stolicę Rosjan i przejmiesz ich terytoria. Tak więc wymień się na prowincje i doprowadź do stanu w którym masz armię w każdej z prowincji sąsiadujących ze stolicą Rosji. Teraz możesz rozpocząć atak.