Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Rise of Nations - poradnik do gry

Rise of Nations - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Turkey | Napoleon w Rise of Nations poradnik Rise of Nations

Turkey

Bitwa o stolicę Turcji rozegra się na dwóch frontach: lądowym i morskim. Nie jest to szczególnie trudna bitwa, bo zaczynasz z dwoma dość poważnie rozbudowanymi miastami (a można się jeszcze wzmocnić kartami bonusowymi).

Zaczynasz w 1 , gdzie są dwa miasta - Turkey | Napoleon w Rise of Nations - Rise of Nations - poradnik do gry

Zaczynasz w 1 , gdzie są dwa miasta. Zacznij się rozbudowywać i rozdysponuj nowych robotników. Na razie nie zajmuj się gromadzenie armii, bo na lądzie nie będziesz wojować. Na wszelki wypadek postaw w okolicach 2 fort i ze dwie wieżyczki (w razie ataku zajmą wroga na tyle byś dał radę nadejść z odsieczą). Szybko pobuduj kilka okrętów i zaatakuj miasto 3 . Ważne jest by eskadra miała w składzie zarówno okręty do niszczenia budynków jak i te dobre do starć z innymi statkami. Miasto trzy nie ma żadnej ochrony, więc szybko zbombarduj główny budynek i przetransportuj tam kilku żołnierzy z armii startowej. Teraz bądź gotów na kontratak Turków. Wyślij statki nieco na północ, najlepiej w najwęższe miejsce. Tam będą zatapiać okręty Turków i przede wszystkim barki z żołnierzami. Cały czas buduj nowe okręty i podsyłaj na miejsce walki. Po chwili będziesz miał wystarczająco dużą flotę, by zdobyć miasto 4 . Po zdobyciu czwórki ustaw flotę tak, by wyłapywała wszystkie okręty wypływające z cieśniny na północy. Opanowanie obu tureckich wysp to jest początek końca Twoich wrogów.

1 - Turkey | Napoleon w Rise of Nations - Rise of Nations - poradnik do gry
Blokuj floty Turków i zacznij budować armię lądową - Turkey | Napoleon w Rise of Nations - Rise of Nations - poradnik do gry

Blokuj floty Turków i zacznij budować armię lądową. Turcy najprawdopodobniej nawet nie pomyślą o przeszkadzaniu Ci na lądzie, więc bez problemu zbierzesz potężną armię. Ruszaj całymi siłami lądem zdobyć miasto 5 . Powinieneś mieć wystarczająco wielką armię by nie mieć z tym żadnych kłopotów. Po zdobyciu piątki zostanie Ci tylko jeden ruch: atak na stolicę 6 . Zmasowany atak z morza i lądu (przenieś wojska na drugą stronę cieśniny) nie da Turkom najmniejszych szans.

Teraz wracaj na północ. Przed atakiem na Austrię rozpraw się z Prusami. Nawet jeśli to dotychczasowi sojusznicy wypowiedz im wojnę. Po wcześniejszych działaniach dyplomatycznych (wasale) powinieneś mieć kilka armii w tym terenie (Polska, Saksonia), więc atakuj od razu stolicę Prus.