Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Rise of Nations - poradnik do gry

Rise of Nations - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

The New World Spanish - Wszystkie bitwy | The New World - bitwy poradnik Rise of Nations

The New World Spanish

Kampania Hiszpanów ma takie same cele jak i innych nacji europejskich. Przejście tej kampanii jest bardzo podobne do działań Portugalczyków.

Zaczynasz na Kubie i pierwsze kroki skieruj do Ameryki południowej.

Venezuela

Tu trafia się jedna z bitew zadaniowych, najprawdopodobniej polegająca na zdobyciu miasta tubylców, mając do dyspozycji tylko armię startową. To jest proste zadanie - ilość żołnierzy jest wystarczająca do bezproblemowego wykonania zadania.

Teraz zaatakuj armią z Kuby prowincję West Indies - zajmiesz ją bez walki. Podpisz sojusz z Portugalią. Armią z Wenezueli zaatakuj Amazonię - zajmiesz ją bez walki. Zakończ turę.

Armię z West Indies przesuń z powrotem na Kubę. Armią z Amazonii zaatakuj Brazylię.

Brasil

To kolejna z bitew startowych, polegająca na oczyszczeniu prowincji z tubylców. Walka toczy się na standardowej mapie bez niespodzianek a umiejscowienie stolic jest losowe. Musisz pokonać trzy tubylcze plemiona. Broń palna daje Ci sporą przewagę, nie daj się tylko zaskoczyć na samym początku (może się zdarzyć tak, że jedno z plemion rozbije osadę tuż pod Twoim nosem). Nie powinieneś jednak mieć kłopotów z wygraniem bitwy.

Teraz możesz zdradzić Portugalczyków, bo już ich nie będziesz potrzebował. Armią z Brazylii atakuj ich stolicę.

Central Basin

Tę bitwę przerabiałeś już kilka razy więc powtórz sprawdzone posunięcia.

Po tej bitwie zostaniesz zaatakowany przez Majów. Przyjmij walkę i broń się na Kubie. Mając przewagę broni palnej nie powinieneś przegrać tej bitwy. Zaczynaj od opanowania morza a potem umacniaj się na lądzie i zdobywaj kolejne miasta. Będziesz potrzebował sporo surowców do nieustannej produkcji żołnierzy. Zdobycie stolicy wroga jest ciężkie ale Majowie raczej nie mają szans zdobyć Twojej.

Teraz przesuń armie: z Central Basin do Argentyny, a z Amazonii do Boliwii. Zakończ turę.

Teraz armią z Argentyny atakuj Chile - zajmiesz je bez walki. Nową armię ustaw w Amazonii. Zakończ turę.

Teraz armią z Chile atakuj Peru.

Peru

Stolicę Inków zdobywałeś już kilka razy. Teraz masz wsparcie dwóch armii i przewagę broni palnej. Powtórz sprawdzone ruchy i wyeliminuj Inków.

Znów zostaniesz zaatakowany przez Majów. Przyjmij walkę i broń się na Kubie (powtórka z poprzedniego ataku Majów).

Po odparciu Majów przesuń armię z Peru do New Granada. Teraz wytarguj od Majów Central America i tam ustaw armię. Tym razem możesz poczynić wyjątek w negocjacjach i poświęcić jedną ze swych prowincji (najlepiej mało ważną np. Peru czy Central Basin). Strata jest tylko pozorna bo od razu zaatakujesz Majów armią z Central America.

Yucatan

Znów powtórka z rozrywki. Zachowuj się tak jak zwykle na tej mapie a wsparcie jednej armii i przewaga broni palnej ułatwią Ci zwycięstwo.

Teraz wytarguj od Azteków Kalifornię (znów możesz poświęcić mało ważną prowincję) i ustaw tam nową armię. Od razu też atakuj Meksyk armią z Jukatanu.

Mexico

Znów powtórka z rozrywki. Walczyłeś tu kilka razy a teraz masz dokładną powtórkę z ostatniej kampanii Portugalczyków. Zastosuj te same działania i wyeliminuj Azteków.

Przesuń armię z Meksyku do New Mexico i zakończ turę. Amerykanie wypowiedzą Ci wojnę.

Armią z Kalifornii zaatakuj Oregon - zajmiesz go bez walki. Zawrzyj sojusz z Francją. Armią z New Mexico atakuj Dakota Plains.

Dakota Plains

Walczysz na tej samej mapie co zwykle więc wiesz co robić. Tym razem masz solidny atut w postaci sojusznika.

Armią z Oregon atakuj Yukon - zajmiesz prowincję bez walki, nową armię ustaw w Nunavut. Zakończ turę.

Podpisz sojusz z Anglią. Armią z Nunavut atakuj Great Lakes.

Great Lakes

Znów powtórka z rozrywki. Pojawiasz się na północy i masz wsparcie Anglików. Przerabiałeś to już kilka razy więc wiesz co masz robić by wygrać.

Pokonanie Irokezów to zarazem koniec kampanii.