Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Rise of Nations - poradnik do gry

Rise of Nations - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Central Basin | The New World Iroquois w Rise of Nations poradnik Rise of Nations

Central Basin

Twoje zadanie to zajęcie całej prowincji, a w pierwszej kolejności zdobycie stolicy Portugalczyków. Zadanie jest nieco ułatwione, bo po przeciwnej stronie mapy wylądowali Francuzi, którzy również mają ochotę na osiedlenie się w tym miejscu. Kluczem do sukcesu jest nie mieszanie się do konfliktu dopóki nie zgromadzisz silnej armii.

Zaczynasz w 1 ale zanim zaczniesz budować miasta przesuń się na północ i tam rozbuduj kolejne osiedla (2 ) - Central Basin | The New World Iroquois w Rise of Nations - Rise of Nations - poradnik do gry

Zaczynasz w 1 ale zanim zaczniesz budować miasta przesuń się na północ i tam rozbuduj kolejne osiedla (2 ). Ważne jest to abyś nie dał się zauważyć tak długo jak się da . Dopóki Ty się nie wychylisz Portugalczycy będą się przyglądać Francuzom. Przy rozbudowie staraj się szybko pozajmować złoża metalu (zanim zrobi to konkurencja). Rozbudowuj się spokojnie i rekrutuj wojska, możesz także na wschodzie postawić fortecę, na wypadek pojawienia się Francuzów.

1 - Central Basin | The New World Iroquois w Rise of Nations - Rise of Nations - poradnik do gry
Najprawdopodobniej bez żadnego problemu stworzysz armię, którą możesz wysłać do ataku - Central Basin | The New World Iroquois w Rise of Nations - Rise of Nations - poradnik do gry

Najprawdopodobniej bez żadnego problemu stworzysz armię, którą możesz wysłać do ataku. Nie musi to być jakaś gigantyczna armia, bo Portugalczycy są miernymi wojownikami. Ruszaj prosto na ich stolicę w 3 . Być może natkniesz się na inne miasto po drodze ale to nie robi wielkiej różnicy - Portugalczyków rozjedziesz jak walec. Po przejęciu ich stolicy musisz zająć się Francuzami. Możesz poświęcić nieco czasu na odbudowę sił, a potem ruszaj na stolicę Francuzów (4 ). Oni walczą nieco lepiej ale to również nie jest bitwa w której możesz napotkać większe przeszkody.

Tym sposobem przejmujesz całą prowincję i wypędzasz ostatnich Europejczyków z Nowego Świata.

Uwaga! Tą misję można również wygrać brawurowym atakiem od samego początku. Armię startową wyślij od razu do stolicy Portugalczyków i zdobądź ją. Skoncentruj się na niszczeniu samego miasta, nie zajmuj się wieżyczką. Ustaw wojska tak, by wieża Cię nie mogła dosięgnąć. Przejmiesz miasto i koszary. Poświęć nieco czasu na powołanie wojsk (nie rozbudowuj nic więcej, surowców wystarczy Ci na tyle, by zrekrutować wystarczająco wielką ilość żołnierzy). Ważne jest byś miał w armii kilka armat. Z taką siłą idź od razu do stolicy Francuzów i zdobądź ją. Jeśli dopisze Ci szczęście to cała bitwa trwa 20 minut.

W ten sposób kampania Irokezów jest ukończona. Spełniłeś wszystkie wymagane warunki: Europejczyków już nie ma w Nowym świecie, a żadne z państw rdzennych mieszkańców Ameryk nie może równać się z Twoją potęgą. Można co prawda poświęcić kilka tur więcej na zdobycie innych prowincji (szczególnie tych wolnych) ale nie jest to do niczego potrzebne.

Irokezi władają Nowym Światem.

2 - Central Basin | The New World Iroquois w Rise of Nations - Rise of Nations - poradnik do gry