Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Rise of Nations - poradnik do gry

Rise of Nations - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Cuba | The New World Iroquois w Rise of Nations poradnik Rise of Nations

Cuba

Ta misja może przerodzić się w uciążliwą walkę jeśli tylko dasz Majom czas na wzmocnienie. Zaczynasz na kontynencie i jeśli będziesz się tu grzebał to Majowie umocnią wyspę czyniąc ją niemożliwą do zdobycia. Od razu więc przejmij inicjatywę.

Zaczynasz w 1 i pierwszy krok jaki musisz zrobić to skierowanie armii na wybrzeże - Cuba | The New World Iroquois w Rise of Nations - Rise of Nations - poradnik do gry

Zaczynasz w 1 i pierwszy krok jaki musisz zrobić to skierowanie armii na wybrzeże. Tu wypatruj desantów wroga. Na początku będzie ciężko, bo linia brzegowa rozciąga się na spory kawałek i wróg będzie kombinował jak Ci się wymknąć. Rozbudowuj pierwsze miasto i stawiaj następne, a czyniąc to staraj się zbliżyć do końca półwyspu - buduj miasta w 2 . Na początku na pewno część desantów się przemknie dlatego jak najszybciej powinieneś pobudować doki w 3 i kilka okrętów. Flota powinna być na tyle duża byś mógł patrolować całą linię brzegową. W ten sposób łatwo poradzisz sobie z desantami zatapiając barki transportowe. To da Ci czas potrzebny na rozbudowę miast i armii. Jednak nie przesadzaj zbytnio z tą rozbudową - potrzebujesz tylko zbliżyć się do końca półwyspu i nie musisz wszędzie stawiać fortyfikacji i wszystkich możliwych budynków. Skoncentruj się tylko na tym co niezbędne do rozszerzania granic i zrekrutowania silnej armii.

1 - Cuba | The New World Iroquois w Rise of Nations - Rise of Nations - poradnik do gry
Zatapiaj kolejne transporty (to jest o wiele bardziej opłacalne niż walka na lądzie) i coraz bardzie j zacieśniaj krąg wokół Kuby - Cuba | The New World Iroquois w Rise of Nations - Rise of Nations - poradnik do gry

Zatapiaj kolejne transporty (to jest o wiele bardziej opłacalne niż walka na lądzie) i coraz bardzie j zacieśniaj krąg wokół Kuby. Na samym cyplu pobuduj koszary i fort, tutaj też gromadź armię do desantu. Poczekaj aż uzbierasz maksymalnie wielkie siły i atakuj. Pierwszy krok to podpłynięcie całą flotą i zatopienie wszystkich okrętów wroga (tak by nie atakowały Twoich barek). Potem musisz wysłać desant drogą morską. Postaraj się wysyłać barki najkrótszą drogą, ale na tyle długą by nie pchać się pod ostrzał wieżyczek . Po wysadzeniu na ląd całych sił już powinno iść z górki, podpłyń jeszcze okrętami do brzegu, by strzelały do wszystkiego co jest w ich zasięgu. Okręty co prawda nie czynię wielkich szkód ale odciągają uwagę żołnierzy wroga. Regularnie podsyłaj tu żołnierzy i powinieneś utrzymać miasto. Kluczem do sukcesu w tej bitwie jest szybkość działania - jeśli nie grzebiesz się zbyt długo to Majowie nie zdążą się umocnić i łatwiej zdobędziesz miasto.

Po zdobyciu Kuby postaraj się załagodzić stosunki dyplomatyczne z Majami. Zawrzyj z nimi pokój nawet kosztem okupu (bo mogą Cię zaatakować). Drogę na południe masz już otwartą a państwo Majów nie przeszkadza Ci w wygraniu całej kampanii. Teraz czeka Cię atak na Holendrów. Nie sprzymierzaj się z Inkami, bo bitwa nie jest tak trudna by się zgadzać na ich żądania (a poza tym słabiutko się spisują).