Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Rise of Nations - poradnik do gry

Rise of Nations - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Castile | Napoleon w Rise of Nations poradnik Rise of Nations

Castile

To decydująca bitwa o Hiszpanię.

Zaczynasz w mieście 1 - Castile | Napoleon w Rise of Nations - Rise of Nations - poradnik do gry

Zaczynasz w mieście 1 . Masz na starcie silną armię i musisz z niej zrobić od razu użytek. Zbierz całą grupę i zacznij niszczyć baraki partyzantów ( 3 ) rozmieszczone wokół Twojego miasta. Startowa armia jest na tyle silna, by poradzić sobie ze wszystkimi obozami w pobliżu miasta. W tym samym czasie zacznij budować drugie miasto (2 ). Jeśli w trakcie niszczenia obozów partyzanckich Twoje miasta zostaną zaatakowane, zaryzykuj i nie wracaj. Dalej niszcz obozy, a w mieście zarządź alarm (chłopki skryją się w budynkach i wytrzymają oblężenie dopóki nie wrócisz). Kiedy już uporasz się z partyzantami ulokuj armię po północnej stronie miasta (najlepiej okopać strzelców). Przy drugim mieście postaw fort i kilka wieżyczek - cały czas będą nadchodzić oddziały Hiszpańskie z północy. Chroniąc się od północnej strony, rozwijaj miasto i gromadź wojsko. Możesz także wybudować trzecie miasto (Hiszpanie pewnie też postawią jakieś inne oprócz tych oznaczonych). Kiedy będziesz gotów (to znaczy jak zbierzesz armię) ruszaj do natarcia.

1 - Castile | Napoleon w Rise of Nations - Rise of Nations - poradnik do gry
Pozostały Ci do zdobycia dwa miasta: 4 i 5 (stolica) - Castile | Napoleon w Rise of Nations - Rise of Nations - poradnik do gry

Pozostały Ci do zdobycia dwa miasta: 4 i 5 (stolica). Są one na tyle blisko siebie, że musisz zdobyć je jednym szturmem. Przygotuj maksymalne kolejki rekrutacji w koszarach i atakuj. Zarówno przy czwórce jak i piątce natkniesz się na forty, na zachodzie są też dwa ostatnie obozy partyzantów. Właściwie to zmasowany atak maksymalnie dużej armii, powinien załatwić sprawę.

Po zdobyciu miasta czeka Cię miła niespodzianka:

Zostałeś mianowany cesarzem i głównodowodzącym armii francuskiej - Castile | Napoleon w Rise of Nations - Rise of Nations - poradnik do gry

Zostałeś mianowany cesarzem i głównodowodzącym armii francuskiej. Od tej pory to Ty decydujesz o ruchach wojsk i wyborze celów. Musisz także zajmować się dyplomacją.

Zabawa w dyplomatę zaczyna się od razu po zdobyciu Hiszpanii. Austria zaproponuje Ci rozejm, a na dodatek odda prowincję Hesse - przyjmij propozycję. Również Anglia zaproponuje pokój - tu wytarguj w zamian jedną prowincję. Ze względów strategicznych najlepsza jest Corsica - Anglicy oddadzą ją bez oporów. Teraz przesuń armie: z prowincji Marseille do prowincji Corsica (przygotowanie do ataku na Italię). Drugą armią zaatakuj Holandię (by nie tracić tury).