Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Rise of Nations - poradnik do gry

Rise of Nations - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Great Lakes, Quebec | The New World Americans w Rise of Nations poradnik Rise of Nations

Great Lakes

Ta bitwa rozgrywa się na dość trudnym terenie. Ta trudność odnosi się do samego manewrowania armiami ale za to ukształtowanie terenu pozwala łatwo się bronić. Bardzo pomocnym aspektem są tutaj sojusznicy, którzy przez długi czas odciągają uwagę Irokezów od Twych działań.

Zaczynasz w 1 i od razu wybuduj tu pierwsze miasta - Great Lakes, Quebec | The New World Americans w Rise of Nations - Rise of Nations - poradnik do gry

Zaczynasz w 1 i od razu wybuduj tu pierwsze miasta. Rozwijając swe imperium trzymaj się krawędzi mapy - buduj kolejne miasta w 2 i 3 . Tuż obok Ciebie rozbiją się Anglicy (4) i w tych rejonach będą operować. Najprawdopodobniej ich pojawienie się ściągnie uwagę Irokezów z miast 5 i tu zaczną się pierwsze walki. Tobie to na rękę bo możesz się spokojnie rozwijać i przygotowywać do ataku na główny cel: stolicę Irokezów (6 ).

Spokojnie się rozwijaj i gromadź wojska - Great Lakes, Quebec | The New World Americans w Rise of Nations - Rise of Nations - poradnik do gry

Spokojnie się rozwijaj i gromadź wojska. W okolicach 7 postaw fort i wieżyczki, tam też zbieraj armię do ataku. Sam też możesz zostać zaatakowany ale raczej desantem z morza lub przez terytorium Anglików. Tak czy owak na pewno zdążysz z odsieczą (jeśli nie masz w miastach wieżyczek). Kiedy już uzbierasz maksymalną armię ruszaj do ataku.

Atakuj od razu stolice (6 ) i utrzymaj się w niej aż do przejęcia. Nie powinno to być trudne ze względu na przewagę technologiczną, no i na to, że z drugiej strony Atakują Anglicy. Irokezi w starciu z dwiema armiami nie mają żadnych szans.

Anglicy oddali niemałe zasługi w tej bitwie ale już do niczego Ci nie będą potrzebni - czas uzyskać niepodległość. Zaatakuj ich stolicę z terytorium Great Lakes. W tej samej turze przesuń armię z Indiany do Luizjany i drugą z Karoliny do Indiany.

Quebec

Znów mamy sytuację z powtarzaniem znanych działań - stolicę angielskich terytoriów już raz atakowałeś Irokezami. Powtórz dokładnie te same ruchy i zwycięstwo masz w kieszeni. Nie poświęcam więcej uwagi tej bitwie, bo wszystko już raz opisałem.

Najważniejsze jest to, że w tej bitwie wywalczyłeś niepodległość dla Amerykanów - możesz teraz zawierać sojusze na własną rękę.

Kolejnym przeciwnikiem będzie plemię Dakotów - zaatakuj ich stolicę armią z Indiany - Great Lakes, Quebec | The New World Americans w Rise of Nations - Rise of Nations - poradnik do gry

Kolejnym przeciwnikiem będzie plemię Dakotów - zaatakuj ich stolicę armią z Indiany. W tej samej turze wojska z Quebec przesuń do prowincji Nunavut. Możesz także zawrzeć sojusz z Aztekami - nie będziesz musiał się martwić, że Cię zaatakują (zanim to zrobią sam ich wykończysz).