Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Rise of Nations - poradnik do gry

Rise of Nations - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Great Britain | Napoleon w Rise of Nations poradnik Rise of Nations

Great Britain

To jest bardzo trudna misja (szczególnie w okresie początkowym) ale też i niezwykle opłacalna.

Zaczynasz w 1 , gdzie masz trzy miasta na różnym etapie rozwoju - Great Britain | Napoleon w Rise of Nations - Rise of Nations - poradnik do gry

Zaczynasz w 1 , gdzie masz trzy miasta na różnym etapie rozwoju. Nie masz jednak czasu na bawienie się w rozbudowę - powołaj szybciutko kilku chłopów (sami się rozejdą do pracy) i zaznacz podstawowe rozwinięcia. Od razu zbieraj flotę i ruszaj do akcji. Twój pierwszy cel to doki przy miastach 2 i 3 . Po ich zniszczeniu wybierz następny cel: jeśli nie kręcą się tu okręty wroga płyń od razu do doków w 4 i zniszcz je. Teraz następuje moment nieco obłędny, bo dzieje się mnóstwo rzeczy na raz. Armię startową wyślij na drugi brzeg, by zdobyła miasto 2 . Po chwili powinny pojawić się posiłki z Portugalii - musisz połączyć wojska, zdobyć miasto 3 i utrzymać się w obu. Jednocześnie patrz co robi flota - wyglądaj okrętów wroga i niszcz je. Buduj nowe okręty i rekrutuj wojska, bo zarówno na morzu jak i na lądzie Anglicy kontratakują. To jest najtrudniejszy moment - jeśli wytrzymasz to dalej już będzie łatwiej. Wysyłaj posiłki w okolice miasta 2 i tam ustaw oddział w formacji obronnej - jeśli będziesz miał tam baterię armat, dasz radę obronić miasto. Wyślij tam też chłopów i spróbuj uruchomić kopalnię żelaza. Koło miasta 3 postaw fort, najlepiej nieco w głębi lądu - ma bronić przed piechotą, bo okręty i tak mogą go zniszczyć, będąc poza zasięgiem. I tak to będzie wyglądać: miasto dwójka będzie atakowane z lądu, a trójka z morza. Ty nie dość że musisz je utrzymać, to jeszcze w tym samym czasie rozwinąć swoje startowe miasta, zebrać dość surowców by wybudować flotę i rekrutować wojsko. Część statków ustaw przy trójce (od strony wroga) tak by broniły jej przed atakami. Drugą część floty skieruj na miasto 4 i z brzegu zniszcz wszystko co się da. W tym czasie powinieneś mieć już znaczny oddział wojska, którym możesz zaatakować następne miasto. Najlepsza droga jest przełęczą pomiędzy 4 i 5 . Najpierw zniszcz wieżyczki a potem szturmuj miasta - być może trzeba to będzie zrobić na raty. Kiedy odbijesz czwórkę i piątkę będziesz miał chwilkę wytchnienia. Stawiaj nowe koszary, buduj wielką flotę i rekrutuj wojska. Okrętami nękaj przeciwnika: płyń wzdłuż wybrzeży i niszcz wszystko co jest w zasięgu dział, przede wszystkim doki. Uważaj też na kontrataki (na lądzie i morzu). Po zebraniu armii lądowej ruszaj na północ zdobyć resztę miast (Anglicy na pewno przenieśli stolicę do Irlandii). Całą flotę skieruj do cieśniny pomiędzy Anglią a Irlandią - tam czeka Cię wielka bitwa morska.

1 - Great Britain | Napoleon w Rise of Nations - Rise of Nations - poradnik do gry
Flotą musisz opanować całą cieśninę, a tymczasem wojskami lądowymi zajmij miasta 6 - Great Britain | Napoleon w Rise of Nations - Rise of Nations - poradnik do gry

Flotą musisz opanować całą cieśninę, a tymczasem wojskami lądowymi zajmij miasta 6 . Teraz do zdobycia zostaje tylko Irlandia. Spokojnie zbieraj wojska do desantu a tymczasem okrętami niszcz wszystko w zasięgu dział. Potem tylko wysadź desant i zdobądź dwa ostanie miasta (7 ). Z pomocą okrętów będzie to łatwe.

W ten sposób Imperium Brytyjskie pada na kolana. Bitwa była bardzo ciężka ale zdobywasz mnóstwo punktów Tribute. Dzięki nim możesz zdobyć kolejnego wasala - Szwecję. Prawdopodobnie też zostaniesz zaatakowany przez Austrię - by nie tracić czasu możesz wykpić się łapówką (nie będziesz ich mógł zaatakować przez trzy tury, ale masz się czym zająć). Możesz także podpisać sojusz z Prusami. Północ masz opanowaną, w centrum spokój, na wschód za daleko, więc kontynuuj marsz na południu. Kolejny etap to Libia.