Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Rise of Nations - poradnik do gry

Rise of Nations - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Russia | Napoleon w Rise of Nations poradnik Rise of Nations

Russia

Ta bitwa polega na zdobyciu stolicy prowincji ale jest dość nietypowa ze względu na wyścig z czasem. Twoi żołnierze będą zmagać się z mrozem i muszą osiągnąć cel zanim pokona ich zima. W początkowej fazie nie będziesz nic budował, a później zajmiesz się obroną miasta.

Zaczynasz a dużą armią startową w 1 - Russia | Napoleon w Rise of Nations - Rise of Nations - poradnik do gry

Zaczynasz a dużą armią startową w 1 . Maszerujesz na Moskwę ale Twój pierwszy cel to 2 . Zniszcz to miasto a później wybierz odpowiedni dla Ciebie bonus (armaty lub wozy z zaopatrzeniem w zależności od tego jakie straty poniosłeś). Po chwili będziesz musiał pomaszerować na miasto 3 , zdobyć je i znów wybrać bonus. Cały czas będziesz nękany przez oddziały Rosjan przeszkadzających Ci w marszu. Żeby odnieść końcowy sukces musisz koniecznie dbać o artylerię. To właśnie armaty pomogą Ci wygrać walkę, więc za wszelką cenę ochraniaj je. Wróg nękając Cię atakami w pierwszej kolejności niszczy właśnie armaty, więc zawsze miej w pobliżu żołnierzy, którzy zatrzymają atak kawalerii. Niszcząc kolejne miasta nie zagap się i nie zapomnij o ochronie artylerii. Co jakiś czas na mapie pojawią się posiłki z sąsiednich prowincji. Problem w tym, że nowe oddziały pojawiają się w różnych miejscach, na ogół odległych od aktualnego pola walki. Możesz rozegrać to na dwa sposoby: własnoręcznie poprowadzić posiłki do głównej armii, albo też pozwolić im poruszać się dowolną trasą. Prowadząc ręcznie oddziały musisz omijać wszystkie forty Rosjan, oznaczone jako 6 . Możesz zupełnie nie zwracać uwagi na pozostałe miasta Rosjan (5 ). Eskortowanie zajmie sporo czasu i może niekorzystnie odbić się na stanie armii startowej. Najlepiej jest cały czas zajmować się głównymi siłami i przeć jak najszybciej na Moskwę. Posiłki pójdą samopas i być może odciągną oddziały Rosjan od Twoich głównych sił. Pilnuj tylko okazji, bo jeden z oddziałów wsparcia powinien się pojawić w miarę blisko głównych sił. Akurat ten oddział warto poprowadzić samemu, bo kilku żołnierzy może przechylić szalę zwycięstwa. Po zniszczeniu miast dwa i trzy udaj się wprost na Moskwę (4 ).

1 - Russia | Napoleon w Rise of Nations - Rise of Nations - poradnik do gry
Zdobycie miasta będzie trudniejsze od poprzednich potyczek - Russia | Napoleon w Rise of Nations - Rise of Nations - poradnik do gry

Zdobycie miasta będzie trudniejsze od poprzednich potyczek. Cały czas uważnie pilnuj tyłów i swojej artylerii. Zajęcie Moskwy to jeszcze nie koniec bitwy. Teraz musisz utrzymać miasto aż do momentu upłynięcia całego czasu przeznaczonego na bitwę. Wszystkie siły jakie Ci zostały ustaw w mieście, w formacji defensywnej (tak by żołnierze nie rozłazili się w pogoni za wrogiem). Znów kluczowe będą armaty, bo bez ich wsparcia utrzymanie miasta może być niemożliwe. Od razu powołaj kilku robotników i zacznij budować wieżyczki obronne. Jeśli trzeba popędź chłopków do zbioru drewna i żelaza. Z każdą kolejną wieżą Twoje szanse rosną. Postawienie kilku w zasadzie gwarantuje utrzymanie miasta.

W ten sposób zdobywasz ostatnią prowincję i obejmujesz panowanie nad całym światem.

2 - Russia | Napoleon w Rise of Nations - Rise of Nations - poradnik do gry