Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Rise of Nations - poradnik do gry

Rise of Nations - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

The New World Portuguese - Wszystkie bitwy | The New World - bitwy poradnik Rise of Nations

The New World Portuguese

Kampania Portugalczyków ma takie same cele jak i inne kampanie Europejczyków. Portugalczycy mają jedną z łatwiejszych dróg do przejścia. Od początku będziesz musiał przejąć inicjatywę. Tu nie będziemy opóźniać akcji tylko po to by jak najczęściej korzystać z przewagi liczebnej. Lepiej na początku zdobyć w walce kilka prowincji zamieszkanych tylko przez tubylców, niż zwlekać a potem męczyć się z Indianami używającymi broni palnej.

Zaczynasz w Central Basin a pierwszy cel to Brazylia.

Brasil

Tu masz do czynienia z jedną ze standardowych bitew: po raz kolejny pojawia się motyw z Bibliotekami i szpiegami. Wszystko przebiega według stałego wzoru: wyszukaj po przeciwnej stronie mapy stolicę wroga, regularnie wykradaj jego odkrycia, rozwijaj się i zniszcz rywala. Na mapie nie ma żadnych niespodzianek.

Teraz armią z Brazylii zaatakuj Amazonię - zajmiesz ją bez walki. Następny krok to atak na Argentynę armią z Central Basin.

Argentina

Znów jedna z misji zadaniowych. Tym razem jest to motyw z nomadami: musisz zlikwidować trzy plemiona nomadów włóczące się po okolicy. Jak zwykle rozwijaj się a armią przeszukuj teren. Na liczniku widzisz stan liczebny każdego z plemion. Odszukaj je i zniszcz.

Teraz armią z Amazonii zaatakuj Boliwię - zajmiesz ją bez walki. Później armią z Argentyny atakuj Chile.

Chile

Tu masz do czynienia z kolejną bitwą zadaniową. To jest dokładne powtórzenie bitwy z kampanii Inków. Powtórz więc te same ruchy. Nową armię ustaw w Amazonii.

W ten sposób otoczyłeś stolicę Inków. Atakuj ją z Chile.

Peru

Mapę już znasz doskonale. Tym razem lądujesz od zachodu ale to nawet lepiej: masz bliżej do stolicy. Możesz liczyć na wsparcie dwóch armii i przewagę broni palnej. Zachowuj się jak zawsze w tej prowincji: jak najszybsze ufortyfikowanie własnych pozycji, rozbudowa i miażdżący atak.

Teraz wytarguj od Majów prowincję Central America i ustaw tam armię. Armię z Peru przesuń do prowincji New Granada. Zakończ turę.

Wytarguj od Majów Kubę. W ten sposób odebrałeś im możliwość odsieczy i możesz atakować Majów armią z Central America.

Yucatan

Mapę znasz doskonale, lądujesz w tym samym miejscu co zawsze (południowo wschodni róg mapy. Powtórz posunięcia stosowane we wszystkich poprzednich podejściach. Masz przewagę broni palnej i wystarczającą ilość surowców by szybko się rozbudować, postawić fort i doki. A później to już z górki.

Teraz wytarguj od Azteków Kalifornię i ustaw tam armię. Armię z New Granada przesuń do Central America. Armię z Amazon do New Granada. Armię z Bolivia do Amazon. Armią z Yucatan zaatakuj Meksyk wywołując wojnę z Aztekami.

Mexico

Bitwę o stolicę Azteków przerabiałeś już kilka razy. Teraz masz wsparcie jednej armii i przewagę broni palnej. Szybko się rozbuduj, uważając na ataki Azteków (pojawią się szybko). Potem sam szturmuj ich fortece stosując taktykę spalonej ziemi. Będziesz potrzebował kilku budynków koszarowych i całe mnóstwo żywności (buduj nowe miasta choćby dla samych farm). Zanim poważnie ugryziesz Azteków będziesz musiał posłać kilka armii ale jak już tylko zajmiesz pierwsze miasto będzie łatwiej. Pamiętaj o maksymalnej produkcji żołnierzy, bo tu polegnie ich mnóstwo.

Armię z Meksyku przesuń do Teksasu. Armię z Kalifornii do Nowego Meksyku. Zakończ turę.

Podpisz sojusz z Francją. Armią z Teksasu atakuj Dakota Plains.

Dakota Plains

W tej prowincji walczyłeś już mnóstwo razy więc wiesz co robić. Przewaga broni palnej i sojusznik niemal gwarantują zwycięstwo.

Teraz atakuj Oregon armią z Nowego Meksyku - zajmiesz go bez walki. W następnych posunięciach musisz koniecznie załatwić sprawę Amerykanów, którzy za moment Cię zaatakują. Wytarguj więc od nich Indianę i Karolinę a później ustaw tam nowe armie. Możesz na to przeznaczyć sporo punktów Tribute bo w ten sposób pozbawisz Amerykanów sił (a punkty za moment odzyskasz). Podpisz teraz sojusz z Irokezami i zaatakuj Virginię armią z Karoliny.

Virginia

Mapa jest Ci znana doskonale, bo walczyłeś tu już kilka razy. Powtarzaj sprawdzone zagrania a Irokezi wesprą Twoje działania. Jak zwykle sojusznik niemal gwarantuje zwycięstwo.

Armią z Oregonu zaatakuj Yukon - zajmiesz prowincję bez walki. Nową armię ustaw w Nunavut. Wytarguj od Irokezów Pensylwanię i przesuń tam armię z Virginii. Na tym zakończ turę.

Podpisz teraz sojusz z Anglią. Armią z Nunavut zaatakuj Great Lakes wywołując wojnę z Irokezami.

Great Lakes

Po raz kolejny powtórka z rozrywki. Walczyłeś tu nie raz, miałeś także wsparcie Anglików więc dokładnie wiesz co robić by wygrać.

Teraz możesz zdradzić Anglików, bo potrzebujesz mnóstwa punktów Tribute (a Anglicy mają ich w bród). Armią z Pensylwanii zaatakuj New England - zajmiesz ją bez walki. Armię z Yukon przesuń do Nunavut. Zakończ turę

Teraz armią z New England zaatakuj angielską stolicę.

Quebec

Znów doskonale Ci znana mapa. Masz wsparcie dwóch armii i szybkie tempo przypływu surowców. Powtórz sprawdzone działania i zmiażdż Anglików.

To koniec kampanii.