Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Rise of Nations - poradnik do gry

Rise of Nations - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Holland | Napoleon w Rise of Nations poradnik Rise of Nations

Holland

Holendrzy mają tylko jedną prowincję w Europie ale biją się dzielnie. Pokonanie ich jest dużo trudniejsze niż Hiszpanów. W tej bitwie dam tylko ogólne podpowiedzi, bo Holendrzy budują miasta w różnych miejscach, w zależności od Twoich ruchów.

Zaczynasz w 1 , szybko wybuduj też drugie miasto (2 ) - Holland | Napoleon w Rise of Nations - Rise of Nations - poradnik do gry

Zaczynasz w 1 , szybko wybuduj też drugie miasto (2 ). To tak na początek, bo później tych miast będziesz potrzebował więcej (ich położenie będzie zależało od ruchów Holendrów). Wróg przez dłuższy czas nie będzie Cię atakował, ale Ty musisz uważnie obserwować kierunek ekspansji Holendrów. Ich stolica jest zawsze w tym samym miejscu (3 ) ale miasta mogą budować różnie (albo zdążając na zachód albo też na południe). Rozwijaj się, jednocześnie obserwując kierunek rozwoju Holendrów. Ważne jest, żebyś wyszedł im naprzeciw, odciągając ich uwagę od Twoich miast. Wybierz miejsce oddalone od miast, niedaleko od granicy z Holendrami i wybuduj tam linię fortyfikacji. Musisz postawić fort i sporo wieżyczek (rozciągniętych dość szeroko). Chodzi o to, by Twój rywal koncentrował się na umocnieniach a nie na miastach. Tuż obok fortec postaw koszary i rekrutuj wojska na miejscu. Budowle obronne plus okopani strzelcy powinni zatrzymać natarcia na tyle skutecznie byś mógł się rozbudować i powołać olbrzymią armię. Na linii ognia musisz mieć też oddziały konnicy by skutecznie atakować artylerię. Trwaj w defensywie dopóki nie będziesz gotowy do ataku.

1 - Holland | Napoleon w Rise of Nations - Rise of Nations - poradnik do gry
W zależności od tego jak rozlokowane są miasta zastanów się czy lepiej zdobywać po jednym, czy też zastosować atak na hurra - Holland | Napoleon w Rise of Nations - Rise of Nations - poradnik do gry

W zależności od tego jak rozlokowane są miasta zastanów się czy lepiej zdobywać po jednym, czy też zastosować atak na hurra. Mnie się tak ułożyło, że jedno mogłem utrzymać i spokojnie przygotować się do ataku na resztę. Ale to zależy od tego w jakiej odległości będziesz miał miasta. Pewne jest to, że Holendrzy tanio skóry nie sprzedadzą i musisz przygotować pełne kolejki rekrutacji w koszarach i regularnie dosyłać posiłki na miejsce walk.

W ten sposób eliminujesz Holandię. Czas na rozpoczęcie poważnej ofensywy w Europie. Przesuń jedną armię z prowincji Burgundy do prowincji Paris (przygotowanie do ataku na Anglię). Armią z Korsyki zaatakuj prowincję Tuscany na Półwyspie Apenińskim.