Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Rise of Nations - poradnik do gry

Rise of Nations - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

New England | The New World British w Rise of Nations poradnik Rise of Nations

The New World British

Cele kampanii Anglików to pokonanie wszystkich rdzennych mieszkańców obu Ameryk, uzbieranie 1000 punktów Tribute i posiadanie imperium większego niż europejska konkurencja. Na starcie obowiązują nas podobne ograniczenia jak to miało miejsce w kampanii Amerykanów (do zmiany epoki nie można mieć więcej niż 125 jednostek) ale za to dysponujemy przewagą technologiczną nad Indianami.

Kampanię zaczynamy w prowincji Quebec. Niestety Anglicy nie mają możliwości zaatakowania prowincji z dodatkowym garnizonem. Na żadnej z sąsiednich prowincji nie ma garnizonu, nie są to również tereny obfitujące w surowce. Najbogatsza jest prowincja New England i to ją zaatakuj na początku.

New England

To jest z pozoru klasyczna bitwa w której musisz zająć stolicę wroga ale jest jeden problem. Na tym terenie nie możesz korzystać z własnej biblioteki czyli rozwijać nowych technologii. Musisz użyć swoich szpiegów (szkolisz ich w forcie) do wykradania technologii wroga.

Zaczynasz w 1 z częściowo rozbudowanym miastem - New England | The New World British w Rise of Nations - Rise of Nations - poradnik do gry

Zaczynasz w 1 z częściowo rozbudowanym miastem. Masz bardzo ograniczone pole manewru w zakresie budowy nowych obiektów. Zacznij od rekrutacji robotników, rozesłania ich do pracy i budowania tego co możesz. Wyślij szpiega (jednym dysponujesz od początku) do stolicy wroga (2 ) by wykradł jego technologie z biblioteki . U Ciebie pojawią się technologie odkryte u przeciwnika i będziesz mógł postawić nowe budynki i skorzystać z ich dobrodziejstw. W ten sposób będziesz się rozwijał przez całą bitwę. Kolejnych szpiegów powołuj w forcie i wysyłaj ich co kilka minut na przeszpiegi (daj rywalowi trochę czasu na odkrycie nowych technologii). Rozwijaj się przy krańcach mapy tak, by dość długo nie prowokować tubylców do ataku. Dość wcześnie myśl o wieżyczkach lub fortach do obrony w razie wypadu wroga. Przypatrz się w którym kierunku rozwija się teren wroga i wybierz dobre miejsce na postawienie fortyfikacji. Jeśli będziesz miał oddział liczący około 20-30 żołnierzy to poradzisz sobie z atakami. Sam nie musisz się spieszyć. Wybierz dogodny dla siebie moment a ostatecznym sygnałem jest niemożność dostania się do stolicy wroga w celu wyszpiegowania biblioteki. Jeśli szpiedzy zaczną napotykać patrole wroga to znaczy, że nie ma co zwlekać.

1 - New England | The New World British w Rise of Nations - Rise of Nations - poradnik do gry
Zbierz całą armię i ruszaj na podbój - New England | The New World British w Rise of Nations - Rise of Nations - poradnik do gry

Zbierz całą armię i ruszaj na podbój. Przewaga technologiczna zapewni Ci zwycięstwo bez większych problemów.

Następny krok to zaatakowanie prowincji Pennsylvania armią z New England. Wsparcie Amerykanów (Twoi sojusznicy od początku gry) zapewni Ci zwycięstwo bez walki. Teraz zakup bonusową kartę Treachery i użyj jej na prowincji Indiana. Wywołasz tym samym wojnę z Francuzami ale zyskasz dodatkową armię (ustaw ją właśnie w Indianie). Skoro już masz wojnę z Francuzami od razu ich wyeliminuj. Atakuj ich stolicę armią z Indiany, wesprą Cię także Amerykanie.