Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Rise of Nations - poradnik do gry

Rise of Nations - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Egypt | Alexander the Great w Rise of Nations poradnik Rise of Nations

Egypt

Misje rozpoczynamy na północy mapy a zdobycie egipskiej stolicy wiąże się z rozbiciem kilku innych miast.

Startujemy z trzema miastami w 1 , 2 , 3 - Egypt | Alexander the Great w Rise of Nations - Rise of Nations - poradnik do gry

Startujemy z trzema miastami w 1 , 2 , 3 . Jedynka będzie Twoją bazą wypadową i najważniejszym miastem. Dwójka jest cały czas bezpieczna i rozbudowujemy ją w minimalnym wymaganym stopniu. Z kolei Trójka potrzebuje tylko wybudowania linii wieżyczek obronnych od strony południowej, tak by ochronić się przed atakami z miast egipskich 7 i 9 (po postawieniu wieżyczek oba miasta już w niczym nam nie zagrożą). Cały wschód mapy jest bezpieczny i możesz tam szukać dodatkowych surowców i postawić miasto w razie potrzeby.

Egipcjanie będą atakowali 1 z południa tak więc tu musisz podjąć pierwsze kroki. Po zgromadzeniu większej armii zaatakuj i zdobądź miasto 5 (bez ataków na hurra, bądź cierpliwy, używaj balist i wyciągaj wroga z jego siedziby). Postaraj się też koniecznie wybudować fort i kilka wieżyczek w okolicach 4 - to zatrzyma ataki Egipcjan z innych miast południowych.

Armia trzymana w zdobytym mieście 5 i oraz fort i wieżyczki nie pozwolą Egipcjanom na zbyt wiele - Egypt | Alexander the Great w Rise of Nations - Rise of Nations - poradnik do gry

Armia trzymana w zdobytym mieście 5 i oraz fort i wieżyczki nie pozwolą Egipcjanom na zbyt wiele. Tym samym kupisz sobie czas na maksymalne rozbudowanie miast i zgromadzenie olbrzymiej armii, z którą ruszysz na południe.

Skieruj całą potęgę do miasta 6 i zdobądź je. Powołaj nowe wojsko o ruszaj dalej. W zależności od tego jak radzi sobie wróg możesz zdobyć 8 albo też od razu wmaszerować do stolicy w 10 . zdobądź ją i utrzymaj, regularnie podsyłając tu nowe siły (pełna kolejka do rekrutacji w koszarach powinna być już regułą - o to dbaj zawsze przed atakiem). W ten sposób zdobędziesz cały Egipt, bez konieczności walk o miasta 7 i 9 .

Swoich sąsiadów z zachodu i południa masz już z głowy. Teraz czas na największe imperium świata - Persję króla Dariusza III. Ruszaj na wschód. Persję możesz zaatakować z prowincji Greckich lub też z Egiptu. Jeśli marzysz o odniesieniu zwycięstwa w piętnastu turach pierwsza opcja odpada. Droga z Europy jest po prostu zbyt długa, co więcej, Persowie tam właśnie kierują swoje armie. Zaatakuj więc od razu z Egiptu.