Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Rise of Nations - poradnik do gry

Rise of Nations - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Tuscany | Napoleon w Rise of Nations poradnik Rise of Nations

Tuscany

Ta bitwa to początek wojny niemal ze wszystkimi - państwo papieskie ma wielu przyjaciół. I tak kiedyś trzeba będzie to zrobić, a tym ruchem masz szanse na zajęcie całego państwa jednym ruchem.

Zaczynasz w 1 - Tuscany | Napoleon w Rise of Nations - Rise of Nations - poradnik do gry

Zaczynasz w 1 . Od samego początku musisz zagrać va banque. Zbierz armię startową i od razu zaatakuj miasto 2 a potem sam Rzym (3 ). Mimo tego, że masz bardzo skromne siły, dasz radę zająć oba miasta i odeprzeć kontratak. W ten sposób błyskawicznie eliminujesz wojska papieskie. Po przejęciu obu miast pod Twoją komendę dostaje się jeszcze trzecie (4 ). To jednak nie koniec zabawy, bo na półwyspie urzędują jeszcze sojusznicy papieża Austriacy - z nimi też trzeba się rozprawić. Na biegu rozbudowuj miasta, staraj się też szybko rekrutować żołnierzy. Podziel ich na dwa oddziały i rozlokuj je w miastach 3 i 4 . Sam nie wychylaj się poza granicę, bo spowodujesz atak Austriaków. Wróg wybierze jedno z miast na swój cel - broń się w nim, wybuduj tam fortecę i wieżyczki. Znów przyjmij taktykę defensywną (budowle obronne + okopana piechota + artyleria), i trwaj tak do czasu zbudowania potężnej armii. Potem sam zacznij działać.

1 - Tuscany | Napoleon w Rise of Nations - Rise of Nations - poradnik do gry
Kiedy będziesz gotów ruszaj ze szturmem na dwa miasta znajdujące się w pobliżu Rzymu (5 ) - Tuscany | Napoleon w Rise of Nations - Rise of Nations - poradnik do gry

Kiedy będziesz gotów ruszaj ze szturmem na dwa miasta znajdujące się w pobliżu Rzymu (5 ). Utrzymaj się w nich, i zatrzymuj kontrataki na linii rzeki. Odbuduj armię i całą siłą szturmuj stolicę Austriaków (6 ). Możesz się w niej utrzymywać aż do przejęcia, albo też od razu ruszyć na ostatnie miasta (7 ).

W ten sposób opanowujesz Półwysep Apeniński. Zadarłeś z Austrią ale po stracie wpływów na półwyspie Austriacy zaproponują rozejm. Przyjmij go, bo będziesz teraz działał na innym froncie. Teraz masz całe mnóstwo punktów Tribute, więc zrób z nich użytek. Postaraj się o zrobienie wasali z prowincji Poland, Saxony i Switzerland. Punktów Tribute wystarczy Ci z pewnością, a w ten sposób masz o trzy prowincje mniej do zdobycia. Rozstaw nowe armie na mapie, jedną w prowincji Seville (to ważny punkt dla dalszych działań). Czas na ofensywę: armią z Madrytu zaatakuj Portugalię.