Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Rise of Nations - poradnik do gry

Rise of Nations - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Guyana | The New World Iroquois w Rise of Nations poradnik Rise of Nations

Guyana

Ta bitwa to niby standard ale specyfika terenu wymusza pewne działania. Walki toczą się w dżungli poprzecinanej siecią wąskich przejść - to właśnie wykorzystanie tych miejsc może znacznie ułatwić wygranie bitwy.

Zaczynasz przy południowej krawędzi mapy a pierwsze miasto ulokuj w pobliżu 1 - Guyana | The New World Iroquois w Rise of Nations - Rise of Nations - poradnik do gry

Zaczynasz przy południowej krawędzi mapy a pierwsze miasto ulokuj w pobliżu 1 . Następne miasta będziesz stawiał w 2 i 3 (po prostu w pobliżu złóż żelaza). Zacznij się rozbudowywać (surowców masz w bród), ale w tej bitwie znacznie szybciej niż zwykle musisz pomyśleć o defensywie. Holendrzy ulokowani są na północy w kilku miastach (6 ) i stamtąd będą nadchodzić ataki. Jak najszybciej musisz się zabezpieczyć blokując przejścia. Jako pierwsze ufortyfikuj przejście 3 (fort plus trzy wieżyczki wystarczą), później postaw fort i dwie wieżyczki w 5 , bo Holendrzy przypłyną barkami. Jako ostatnie zablokuj przejście 4 . najprawdopodobniej zostaniesz zaatakowany zanim uda Ci się poblokować wskazane przejścia ale fortyfikacje wsparte armią startową odeprą każdy atak. Kiedy już ufortyfikujesz przejścia zabierz się do rekrutacji armii.

1 - Guyana | The New World Iroquois w Rise of Nations - Rise of Nations - poradnik do gry
Ewentualne ataki nie są już poważnym zagrożeniem (zaledwie kilku żołnierzy jest w stanie sobie poradzić), więc masz okazję na zebranie wielkiej armii - Guyana | The New World Iroquois w Rise of Nations - Rise of Nations - poradnik do gry

Ewentualne ataki nie są już poważnym zagrożeniem (zaledwie kilku żołnierzy jest w stanie sobie poradzić), więc masz okazję na zebranie wielkiej armii. Kiedy będziesz gotowy ruszaj na północ korzystając z pierwszego wolnego przejścia. Atakuj holenderskie miasta, poczynając od tego położonego najdalej na północy. Miast może być więcej niż trzy ale tak naprawdę nic już nie jest w stanie zatrzymać Twojego natarcia. Przesuwaj się po kolei zajmując miasta aż dotrzesz do stolicy. Jeśli będziesz regularnie uzupełniał żołnierzy, zdobycie i utrzymanie stolicy będzie tylko formalnością.

To już przedostatnia nacja z którą musisz się rozprawić - zostali tylko Portugalczycy. Zajmij teraz terytorium Amazonii (zrobisz to bez walki jeśli zaatakujesz dwiema armiami) i w ten sposób staniesz u wrót stolicy portugalskich kolonii. Czas na ostatni atak.