Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Rise of Nations - poradnik do gry

Rise of Nations - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Egypt | Napoleon w Rise of Nations poradnik Rise of Nations

Egypt

To dość specyficzna bitwa, ponieważ nie będziesz miał szans na budowę własnego miasta. Zamiast tego możesz korzystać z robotników sojuszników, ale ci mogą budować tylko obiekty wojenne.

Zaczynasz na morzu w 1 - Egypt | Napoleon w Rise of Nations - Rise of Nations - poradnik do gry

Zaczynasz na morzu w 1 . Oddziel barki transportowe i wysadź wojska na ląd w 2 . Przodem puść okręty wojenne, bo muszą oczyścić teren. Potem zbierz flotę i zaatakuj miasto 3 , a zaraz potem przyłącz do walki wojska lądowe. Walka nie potrwa długo, więc powtórz ten manewr z miastem 4 . Egipcjanie się poddadzą i możesz teraz wybrać pomiędzy oddaniem miast w ich władanie, albo okupacją. Wybierz ten pierwszy wariant, przy czym solidnie opodatkuj Egipt (nawet 50%). Teraz musisz się pospieszyć, by zająć miasto 5 . Okrętami ostrzelaj co się da (uważaj na flotę wroga) a potem przypuść desant piechoty. Za chwilę zostaniesz skontratakowany, wpłyń więc do cieśniny resztkami floty i zatapiaj okręty i barki wroga. Najprawdopodobniej będziesz musiał wspomóc się armatami, by ostrzelać okręty. Utrzymanie przez chwilę cieśniny jest ważne, bo potem już nie będzie ataków. Na wyspie wybuduj dwie wieżyczki i to powinno załatwić sprawę. Wracaj na główny ląd, przygotować się do ataku na miasta 6 i 7 . Jeśli poniosłeś duże straty, wybuduj koszary i powołaj kilku żołnierzy, ale najlepiej nie zwlekać z atakiem. Ruszaj na wskazane miasta, niszcząc wszystko co spotkasz. Dopiero jak dojdziesz do umocnień koncentruj się na wieżyczkach i koszarach. Oba miasta da się zdobyć korzystając z armii startowej i ewentualnych posiłków. Teraz masz czas na budowę koszar.

Do zdobycia pozostał tylko Kair (8 ) - Egypt | Napoleon w Rise of Nations - Rise of Nations - poradnik do gry

Do zdobycia pozostał tylko Kair (8 ). Miasto jest silnie bronione ale można je wziąć sposobem. Wybuduj doki i zbuduj kilka okrętów. Z ich pomocą zniszcz wszystko co jest w zasięgu dział - zarówno budynki jak i żołnierzy. Teraz przyszykuj desant (surowców i czasu masz mnóstwo) i dokończ sprawę. Zrujnowane miasto nie stawi wielkiego oporu.

Egipt jest Twój, kontynuuj więc marsz na stolicę Turcji. Następnym etapem jest Syria.

W tym czasie nerwowo może zacząć się już zachowywać Rosja (może już nie w tej kolejce ale na pewno niedługo). Jeśli będzie Cię atakować możesz odpierać atak, albo też próbować się wykpić jakąś łapówką. W grę mogą wchodzić jakieś prowincje (byle nie o strategicznym znaczeniu) albo punkty Tribute. Podpisując zawieszenie broni patrz czy nie oddajesz prowincji przez które za chwilę będziesz musiał się przedzierać, licz też tury do końca kampanii (żeby się nie okazało, że do końca gry nie będziesz mógł zdobyć Rosji z powodu zawieszenia broni). Najbezpieczniejszym wyjściem jest walka ale można też rozegrać to dyplomatycznie.