Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Rise of Nations - poradnik do gry

Rise of Nations - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Louisiana, Dakota Plains, Great Lasek, Mexico | The New World British poradnik Rise of Nations

Louisiana

Luizjanę zdobywałeś w każdej z wcześniejszych kampanii więc teren znasz znakomicie . Anglicy nie napotkają tu żadnych niespodzianek - bitwa nie będzie tak trudna jak dla Azteków. W zasadzie to mając wsparcie Amerykanów nie sposób przegrać tej bitwy.

Pozbyłeś się Francuzów i stoisz pod prowincją ze stolicą państwa Dakotów. Dakota podbili już ładny kawałek Ameryki i grzechem by było nie skorzystać z okazji jak się jest tuż obok ich stolicy - zaatakuj ją armią z Luizjany.

Dakota Plains

Ten teren także już znasz z wcześniejszych kampanii. Teraz zrób dokładnie to samo co wtedy a przewagę zapewnia Ci rozwinięta technologia. Jeśli dodatkowo zdecydujesz się użyć karty bonusowej Warpath, to na pewno wygrasz bitwę (ale można to zrobić i bez wspomagania się kartami).

Kolejne imperium rozbite czas więc na dalsze działania. Negocjuj z Aztekami i wytarguj od nich prowincję California. Zdobytą w ten sposób armię ustaw w prowincji Nunavut. Teraz armią z Dakota Plains zaatakuj prowincję Yukon (zdobędziesz ją bez walki). Nową armię ustaw w Kalifornii. Armię z Pensylwanii przesuń do Indiany i zakończ turę.

Teraz armią z Yukon zaatakuj prowincję Oregon - zdobędziesz ją bez walki. Następnym krokiem jest zniszczenie Irokezów - armią z prowincji Nunavut zaatakuj Great Lakes.

Great Lakes

Nie daję tu mapy, bo znasz ją z kampanii Amerykanów. Podam za to kilka wskazówek. Zaczynasz bitwę na północy mapy a nie na południu. To nie jest w sumie zła wiadomość - trzymaj się tylko krawędzi mapy stawiając nowe miasta. Najważniejsze jest w miarę szybkie postawienie fortu i wieżyczek w miejscu z którego nadejdą Irokezi (na mapie nie trudno dostrzec dogodne miejsce). Fortyfikacje plus armia startowa pozwolą Ci utrzymać się aż do pełnego rozwinięcia potęgi. Jak się pojawią posiłki z Indiany to doprowadź je do siebie płynąc wzdłuż krawędzi mapy tak, by się nie natknąć na wroga. Odpierając ataki Irokezów na linii umocnień na pewno dasz radę się rozwinąć. Potem całą potęgą ruszaj do stolicy wroga - nie masz daleko (tylko jedno miasto na drodze). Znów nieoceniona jest broń palna.

Teraz wytarguj od Amerykanów prowincję Carolina a nową armię ustaw w Dakota Plains. Później wytarguj od Azteków prowincję Texas i przesuń tam armię z Dakota. Pozyskanie obu prowincji może być trudne ale da się to zrobić (trzeba po prostu negocjować aż do skutku). Teraz przesuń armię z Indiany do Karoliny a armię z Great Lakes do Indiany. Zakończ turę.

Teraz zaatakuj New Mexico armią z Oregonu. Zajmiesz prowincję bez walki. Kolejny krok to atak na Meksyk armią z Kalifornii.

Mexico

Tę bitwę już znasz z kampanii Amerykanów. Powtórz więc tamte posunięcia. Tym razem nie będziesz miał sojusznika ale przewaga technologiczna to spory atut (a masz jeszcze karty bonusowe). Być może zajmie to więcej czasu ale i tak o zwycięstwo nie jest szalenie trudno.

Po pozbyciu się kolejnego wroga czas na dyplomację i przegrupowanie wojsk. Wypowiedz wojnę Amerykanom (bo oni za chwilę się zbuntują i zaatakują Ciebie). Zanim uderzysz wytarguj od Majów prowincje Cuba i Central America (tu ustaw armię). Od Holendrów wytarguj Wenezuelę (punktów Tribute powinno Ci wystarczyć nawet na te trzy prowincje). Przesuń armię z Teksasu do Luizjany a armię z Meksyku do Teksasu. Teraz atakuj stolicę Amerykanów.