Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Rise of Nations - poradnik do gry

Rise of Nations - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Arabia | Alexander the Great w Rise of Nations poradnik Rise of Nations

Arabia

To dość nietypowa misja, bo wymagająca osiągnięcia innego celu niż zdobycie stolicy wroga. Na dodatek zamiast regularnej armii musimy posługiwać się najemnikami. Nasz cel to zgromadzenie (poprzez grabież dóbr Persów), po tysiąc dwieście jednostek każdego z surowców (oprócz Knowledge).

Zaczynamy w 1 - Arabia | Alexander the Great w Rise of Nations - Rise of Nations - poradnik do gry

Zaczynamy w 1 . To jest fort, w którym możemy powoływać nowe jednostki najemników. Na razie jednak nie posiadasz surowców, którymi mógłbyś zapłacić żołdakom. Trzeba je będzie zdobyć, a są na to dwa sposoby: zbieranie porozrzucanych po mapie surowców, oraz niszczenie budowli wroga (ta druga opcja przede wszystkim). Zbierz więc oddział konnicy którym dysponujesz od początku i objedź dookoła miasto 2 . Nie zatrzymuj się na razie, by niszczyć budowle, tylko zbierz surowce leżące dookoła bazy, pozwoli Ci to powołać pierwszych najemników. Rekrutuj najemników (bardzo wskazana jest przynajmniej jedna balista), a w tym samym czasie konnicą zaatakuj wieżyczkę broniącą miasta.

1 - Arabia | Alexander the Great w Rise of Nations - Rise of Nations - poradnik do gry
Kiedy będziesz miał już pierwszy oddział najemników, wszystkimi siłami zaatakuj i zniszcz miasto 2 - Arabia | Alexander the Great w Rise of Nations - Rise of Nations - poradnik do gry

Kiedy będziesz miał już pierwszy oddział najemników, wszystkimi siłami zaatakuj i zniszcz miasto 2 . Będziesz także musiał odeprzeć kontratak Persów - w pierwszej kolejności pozabijaj żołnierzy a potem dokończ demolkę. Zniszczenie miasta zapewni Ci pokaźny dopływ surowców, które w całości przeznacz na nowych najemników. Wszystkich żołnierzy, którzy przeżyli atak na pierwsze miasto, skieruj na nowy cel, a nowych rekrutów dosyłaj bezpośrednio na pole walki. Żeby wykonać misję (czyli zgromadzić konieczną liczbę surowców), musisz zniszczyć jeszcze jedno miasto (i wszystko co spotkasz po drodze) i najprawdopodobniej naruszyć następne (lub kilka kopalni). Możesz wybrać dwie trasy po zniszczeniu dwójki: najpierw miasto 4 a potem naruszyć 3 , albo też od razu ruszyć do trójki, a potem skierować się na 5 (wtedy limit osiągniesz niszcząc kopalnie i inne budynki). Ważne jest byś był szybki, bo masz tylko 15 minut. No i nie powołuj nowych żołnierzy przez cały czas, bo nigdy nie uzbierasz limitu surowców (poświęć wszystkie surowce po zdobyciu pierwszego miasta, a później już oszczędzaj). W trakcie przemieszczania wojsk możesz spotkać surowce leżące na ziemi, oczywiście zbieraj je zawsze. Miastami 5 i 6 możesz się nie przejmować.

W ten sposób zdobywasz kolejną prowincję i stajesz tuż przed stolicą Persji.