Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Rise of Nations - poradnik do gry

Rise of Nations - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

South Korea | The Cold War Americans w Rise of Nations poradnik Rise of Nations

The Cold War Americans

Cel Amerykanów jest prosty: zlikwidować zagrożenie jakim jest Związek Radziecki. Możesz to osiągnąć na dwa sposoby: tradycyjny czyli poprzez zdobycie stolicy wroga, oraz gospodarczy czyli osiągnąć poziom przemysłu o pięćdziesiąt punktów wyższy od rywala. W poradniku skupię się na tym drugim, bo jest to sposób szybszy do zrealizowania. Poprzez kombinację starć zbrojnych, misji szpiegowskich i dyplomacji zdystansujesz przemysł wroga i położysz go na łopatki. Zdobycie stolicy trwa nieco dłużej ale tak naprawdę po osiągnięciu przewagi gospodarczej wykończenie wroga jest formalnością (dlatego nie opisuję tego w poradniku).

Zaczynasz posiadając już spore terytorium (włącznie z krajami stowarzyszonymi tzw. Client States). Jak zwykle możesz liczyć na podpowiedzi asystentów i tym razem warto ich słuchać. Na początek musisz się zająć sprawą półwyspu koreańskiego i terytoriami NATO. Europa zniszczona po wojnie wymaga odbudowy. Musisz wzmocnić obronę każdego z krajów należących do NATO do poziomu trzeciego (teraz są na pierwszym). To jest priorytet - jeśli będziesz zwlekał zbyt długo musisz liczyć się z odejściem niektórych państw na stronę ZSRR. Armię z Japonii skieruj do Korei Południowej i zapłać punkty konieczne do rozpoczęcia walki. Resztę posiadanych punktów Tribute wydaj na wzmocnienie krajów NATO. Możesz w Europie rozstawić dwie armie - to zmniejszy niepokój Europejczyków. Zacznij walkę w Korei.

South Korea

Lądujesz w samym środku walki i na początku misja zapowiada się przerażająco. Nie wpadaj jednak w panikę i nie przestrasz nacierających ze wszystkich stron Koreańczyków z północy.

Na starcie masz trzy miasta (1 ), bazę wojskową (2 ) i desant na półwyspie (3 ) - South Korea | The Cold War Americans w Rise of Nations - Rise of Nations - poradnik do gry

Na starcie masz trzy miasta (1 ), bazę wojskową (2 ) i desant na półwyspie (3 ). Tuż obok desantu są dwa koreańskie miasta Seul i Suwon (4), które koniecznie trzeba obronić przed inwazją z północy. Kawałek dalej jest potężna linia umocnień północnokoreańskich (5 ). Od samego początku Koreańczycy z północy napierają na pozycje swoich południowych sąsiadów. Sytuacja wygląda dramatycznie (tak wielką przewagę mają napastnicy) ale musisz się powstrzymać od ruszenia z pomocą. W tej chwili nie za wiele zdziałasz, skończy się tak, że zostaniesz rozgromiony i nie zdołasz później przedostać się na półwysep. W takich warunkach musisz utrzymać się przez pół godziny. Ustaw więc swój desant w pozycji defensywnej, tuż obok fortu (czyli w miejscu startu) i zajmij się własnymi miastami. Twoje miasta są już wystarczająco rozbudowane, musisz tylko zadbać o jak najszybsze rozwijanie technologii. Nie buduj nic poza jedną biblioteką (w jednym mieście jej nie ma). Przypilnuj żeby wszyscy robotnicy pracowali pełną parą i jak najszybciej rozwijaj technologie.

W tym czasie na półwyspie wre walka i najprawdopodobniej Twoi sojusznicy są w odwrocie. Koreańczycy z południa radzą sobie przeciętnie i najprawdopodobniej stracą Seul. Atak może dojść i do twojego desantu ale powinieneś się utrzymać (tylko nie wychodź w pole za daleko). Możesz także wzmocnić fort i powołać kilku żołnierzy jeśli już stanąłeś nieco na nogi. Masz także lotniskowce i możesz wykorzystać samoloty do nalotów. Nie atakuj najbliższych pozycji, bo nadziejesz się na linię dział przeciwlotniczych. Wybierz miasto oddalone nieco od głównych walk - zrobisz w ten sposób nieco zamieszania i spowolnisz taki wroga. W pewnym momencie ruszysz już pełną parą z produkcją surowców (koniecznie dbaj o Knowledge), zacznij więc gromadzić większą armię.

Twoi rywale zaczną się też panoszyć na morzu ale Ty koncentruj się tylko na obronie pozycji i kluczowych miastach (4 ) - South Korea | The Cold War Americans w Rise of Nations - Rise of Nations - poradnik do gry

Twoi rywale zaczną się też panoszyć na morzu ale Ty koncentruj się tylko na obronie pozycji i kluczowych miastach (4 ).

Po uzbieraniu większej armii odbij Seul i tam się ustaw w pozycji defensywnej. Nie musisz iść naprzód, to rywal musi atakować. Broń się tu przez jakiś czas i jednocześnie zajmij się rakietami dalekiego zasięgu - jeśli ich nie masz to postaw dwie wyrzutnie. I teraz działaj na dwa fronty: kontroluj armię broniącą się pod Seulem (w razie potrzeby dosyłaj żołnierzy), a z drugiej strony wysyłaj rakietę za rakietą. Jako cele dla rakiet wybieraj koszary wroga i doki. Ślij tak rakietę za rakietą. W tym czasie Koreańczycy z południa powinni się odbudować i wesprą Cię swoimi siłami. To już w zasadzie gwarantuje sukces. Nie zaprzestawaj bombardowania i czekaj na upływ czasu.

Po pół godzinie możesz skończyć bitwę albo też przedłużyć ją i walczyć o Koreę Północną. Wybierz opcję zakończenia walk, bo dalsza walka jest i wiele trudniejsza i nieopłacalna.

Teraz kolej na następne poczynania. W dalszym ciągu musisz wzmacniać terytoria NATO, a Twoi doradcy sugerują też przyłączenie Middle East. Niestety na wszystko nie starczy punktów więc wybieramy jedną opcję: NATO. Musisz poszukać następnego celu do przyłączenia a resztę punktów wydaj ma wzmocnienia w Europie. Dobrym wyborem jest prowincja Llanos (ma sporo punktów do zdobycia) - przesuń tam armię z Kuby i zapłać punkty Tribute za akcję. Za resztę punktów wzmacniaj Europę. Zacznij akcję w Llanos.