Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Rise of Nations - poradnik do gry

Rise of Nations - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

California | The New World Aztecs w Rise of Nations poradnik Rise of Nations

The New World Aztecs

Aztekowie zaczynają w nie najlepszym miejscu - w samym środku mapy, otoczeni przez rywali. Warunki wygrania kampanii są dwa: pokonać wszystkie nacje europejskie oraz zająć więcej terenu niż którekolwiek z innych imperiów Indian (osiągniesz to automatycznie realizując pierwszy cel). Od początku kampanii jesteś w tyle jeśli chodzi o rozwój gospodarczy dlatego też ciężko walczy się z Europejczykami. Z tego powodu jak najdłużej (do zmiany ery) trzeba kombinować, by nie ścierać się z największymi potęgami. W tej kampanii skorzystasz z możliwości dyplomatycznych w o wiele większym stopniu niż dotychczas. Będziesz potrzebował mnóstwa punktów Tribute, więc nie wydawaj ich na karty bonusowe i wzmocnienia prowincji.

Zaczynasz w Meksyku i jak zwykle pierwszym krokiem powinno być zdobycie prowincji z garnizonem (i najlepiej jeszcze z kartą bonusową lub/i surowcami). Wybór jest prosty, bo tylko jedna prowincja spełnia wymagania - Kalifornia.

California

Kalifornia zamieszkiwana jest przez tubylców i Twoim zadaniem jest zajęcie ich stolicy. Jest to misja najbardziej standardowa z możliwych, to i nie będę się zagłębiał w szczegóły.

Zaczynasz w 1 a Twój rywal ma stolicę w 2 - California | The New World Aztecs w Rise of Nations - Rise of Nations - poradnik do gry

Zaczynasz w 1 a Twój rywal ma stolicę w 2 . Na tej mapie nie ma żadnych kruczków ułatwiających wygraną, stosuj więc standardową taktykę, opisywaną przeze mnie wcześniej.

1 - California | The New World Aztecs w Rise of Nations - Rise of Nations - poradnik do gry
Twój wróg jest na tym samym etapie rozwoju technologicznego co Ty, macie więc równe szanse na starcie - California | The New World Aztecs w Rise of Nations - Rise of Nations - poradnik do gry

Twój wróg jest na tym samym etapie rozwoju technologicznego co Ty, macie więc równe szanse na starcie. A to oznacza, że stosowanie się do sprawdzonych reguł zapewnia bezproblemową wygraną.

W Kalifornii ulokuj nową armię i podejmij następne kroki w podboju. Zacznij od nawiązania sojuszu z Dakotami (będzie Cię to kosztować punkty Tribute). Teraz jesteś gotów do ataku na Teksas (armią z Meksyku). Wsparcie Dakotów jest konieczne, bo Francuzi biją się lepiej niż we wcześniej opisanych kampaniach.