Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Rise of Nations - poradnik do gry

Rise of Nations - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Greece | Alexander the Great w Rise of Nations poradnik Rise of Nations

Greece

W tej prowincji urzęduje kilku władców ale nas interesuje tylko jedna nacja - Tebańczycy/Zieloni. Akurat Tebańczycy sąsiadują bezpośrednio z nami, więc nie musimy się przedzierać przez tereny należące do innych nacji.

Twoja armia ląduje nieco na północ od 1 - Greece | Alexander the Great w Rise of Nations - Rise of Nations - poradnik do gry

Twoja armia ląduje nieco na północ od 1 . Skieruj się w stronę miasta niszcząc po drodze mały oddział wojska i wieżyczkę. Grecy zaproponują Ci wtedy sojusz i od tej chwili możesz prowadzić do boju dwie armie (swoją i sprzymierzeńców). Rozbudowuj bazę a w tym czasie wybierz się ze swoim wojskiem zdobyć najbliższe miasto wroga. Ważne jest to abyś po zdobyciu miasta nie parł dalej na południe. Twój rywal spróbuje odbić miasto ale nie będzie szczególnie natarczywy. Kiedy urośniesz w siłę i zgromadzisz więcej żołnierzy odbijaj kolejne miasta ale tylko te na północy, w okolicach 2 . za każdym razem jak wejdziesz do miasta pozostawaj w nim, przysyłając posiłki bezpośrednio na miejsce. Nie będzie potrzeby stawiania dodatkowych fortyfikacji. Odbicie północnych miast nie powinno być wielkim problemem ale koniecznie przestrzegaj jednej zasady: nie przekraczaj rzeki oddzielającej Cię od południowych rubieży Tebańczyków. W ten sposób zdobędziesz więcej miast niż faktycznie Ci potrzeba do zgromadzenia potężnej armii. Nie musisz się obawiać problemów, bo wróg również nie kwapi się do przekroczenia rzeki. Po zgromadzeniu maksymalnej armii przychodzi czas na rozprawę.

1 - Greece | Alexander the Great w Rise of Nations - Rise of Nations - poradnik do gry
Tereny na południe od rzeki są bardzo silnie ufortyfikowane - Greece | Alexander the Great w Rise of Nations - Rise of Nations - poradnik do gry

Tereny na południe od rzeki są bardzo silnie ufortyfikowane. Właściwie to miasta leżą tuż obok siebie i błyskawicznie wysyłają sobie posiłki w razie ataku. Nie ma większego sensu dalsze stosowanie taktyki ciągłego zdobywania miasta po mieście. Tym bardziej, że kluczem do sukcesu jest opanowanie stolicy Tebańczyków czyli 3 . Zbierz całą armię w jednym miejscu nad rzeką, nieopodal pierwszego miasta, które odbiłeś. Przed atakiem ustaw maksymalną kolejkę powoływania żołnierzy w koszarach, tak byś nie musiał tego robić w trakcie walki. Teraz skieruj całą armię do frontalnego ataku na stolicę Tebańczyków. Musisz dopilnować kilku rzeczy: po pierwsze nie zatrzymuj się by niszczyć inne budynki i miasta po drodze; po drugie, pilnuj by żołnierze nie rozbiegli się po terenie, wszyscy mają zdobywać miasto; po trzecie stale dosyłaj nowe siły do stolicy wroga. Po odbiciu miasta musisz się w nim utrzymać prze określony czas (wskazany na ekranie). Nie będzie to łatwe, dlatego też stale dosyłaj wojsko na miejsce walki. Bądź przygotowany na przybycie wielkiej ilości żołnierzy nieprzyjaciela, także z innych miast, ale powinieneś dać spokojnie radę. Po przejęciu stolicy zostajesz zapytany, czy życzysz sobie zrównać miasto z ziemią, czy też oszczędzić je i walczyć z resztą frakcji. Wybierz opcję pierwszą, bo to pozwoli Ci od razu zakończyć scenariusz.

Do stolicy Tebańćzyków można także dostać atakując od strony morza, ale do miasta jest tak blisko, że nie bardzo opłaca się w to bawić.

Po podporządkowaniu sobie terenów południowych przechodzisz do mapy strategicznej. W dalszym ciągu nie stać Cię na rzucenie wyzwania innym imperiom więc zwróć oczy na północ.