Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Rise of Nations - poradnik do gry

Rise of Nations - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Portugal | Napoleon w Rise of Nations poradnik Rise of Nations

Portugal

Zdobycie Portugalii pozwoli Ci oskrzydlić Anglię przez atakiem na wyspy. Anglicy są sprzymierzeńcami Portugalii więc wplątujesz się także w konflikt z ich imperium.

Ta bitwa może przerodzić się w długotrwałe i trudne zmagania ale jest sposób na rozegranie jej w sposób błyskawiczny - Portugal | Napoleon w Rise of Nations - Rise of Nations - poradnik do gry

Ta bitwa może przerodzić się w długotrwałe i trudne zmagania ale jest sposób na rozegranie jej w sposób błyskawiczny. Kluczem do sukcesu jest natychmiastowe wyeliminowanie angielskiego kontyngentu. Zaczynasz w 1 i możesz jak najszybciej pobudować drogie miasto w 2 . Od razu też zgarnij całą armię startową by niszczyć kolejne obozy portugalskiej partyzantki (3 ). Koniecznie zacznij od tych na zachodzie, tak byś po kilku chwilach znalazł się w okolicach 4 . Tu lada chwila powinno powstać angielskie miasto - jak tylko się pojawi do razu zrównaj je z ziemią. W ten sposób posiłki z Anglii masz z głowy, a jeśli dasz im się tu osiedlić będziesz mocno żałował. Po zlikwidowaniu Anglików posuwaj się dalej niszcząc kolejne obozy partyzantów (właściwie wystarczy do tego startowa armia).

1 - Portugal | Napoleon w Rise of Nations - Rise of Nations - poradnik do gry
Teraz to już czysta formalność - Portugal | Napoleon w Rise of Nations - Rise of Nations - poradnik do gry

Teraz to już czysta formalność. Rozbuduj się nieco, rekrutuj wojsko i szykuj do ataku (nikt nie będzie Ci przeszkadzał). Zdobycie stolicy Portugalii (5 ) to w zasadzie spacerek dla średniej wielkości armii.

Z rozkładu Twoich armii na mapie wynika, że możesz wybierać pomiędzy atakiem na Wielką Brytanię i jedną z prowincji Turków - Algiers. Dopóki nie wybudujesz floty nie opłaca się atakować Angoli, więc jako cel wybierz południe. To jest opłacalne jeszcze z innego względu - możesz się tędy dostać do Tunezji, czyli siedziby Zakonu Maltańskiego. Przed atakiem przesuń jedną armię we Włoszech do prowincji Kingdom of Naples - przyda się później do zdobycia Malty.