Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Rise of Nations - poradnik do gry

Rise of Nations - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Indiana Territory, Louisiana Teriitory | The New World Americans poradnik Rise of Nations

Indiana Territory

Bitwa o Indiana Territory to kolejna standardowa bitwa wymagająca zdobycia stolicy wroga.

Zaczynasz na południu mapy w 1 , a Twój wróg po drugiej stronie w 2 - Indiana Territory, Louisiana Teriitory | The New World Americans - Rise of Nations - poradnik do gry

Zaczynasz na południu mapy w 1 , a Twój wróg po drugiej stronie w 2 . Stosuj tu taktykę sprawdzoną w wielu podobnych potyczkach: trzymaj się długo swojej strony, podglądaj poczynania i kierunek ekspansji wroga, nie zaszkodzi też pobudować fort. To taka wersja ostrożna, bo po raz kolejny masz przewagę technologiczną i nie musisz być taki zachowawczy jak z reguły. W tej misji nie ma żadnych kruczków ułatwiających zwycięstwo (i tak masz przewagę technologiczną, co powinno wystarczyć bez problemu).

1 - Indiana Territory, Louisiana Teriitory | The New World Americans - Rise of Nations - poradnik do gry
Jedyne na co musisz uważać to fortyfikacje wroga - Indiana Territory, Louisiana Teriitory | The New World Americans - Rise of Nations - poradnik do gry

Jedyne na co musisz uważać to fortyfikacje wroga. Może być tak, że miasta (szczególnie stolica) będą silniej ufortyfikowane niż ma to zwykle miejsce. Ale i tak nie powinno być wielkich problemów.

Po tej bitwie nadejdą rozkazy od Anglików. Będziesz musiał zakończyć wszelkie potyczki i zająć się sprawą dwóch nacji toczących wojnę z Anglikami: Francją i Irokezami. To Twoje następne cele. Zacznij od Francuzów i zaatakuj ich armią stacjonującą w prowincji Carolina.

Louisiana Teriitory

W Luizjanie jest stolica francuskich kolonii. Nie opisuję tu szerzej samej bitwy, bo już raz to przerabiałeś - wszystko odbywa się identycznie jak w przypadku kampanii Irokezów.

Przy odrobinie szczęścia to można poradzić sobie jeszcze szybciej: po prostu zbierz całą armię startową i od razu zaatakuj stolicę. Amerykanie mają większą siłę ognia więc dasz radę zdobyć miasto pierwszym szturmem. Francuzi nie mają jeszcze armii a do Ciebie po chwili dołączą posiłki z sąsiedniej prowincji. Połączone siły obu armii na pewno zajmą miasto i cała bitwa zajmie Ci pięć minut.

Teraz kolej na stolicę Irokezów. Tu również masz ułatwione zadanie bo najprawdopodobniej ich armia jest daleko stąd a Ty możesz liczyć na wsparcie Anglików. Atakuj armią z Indiany.