Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Dying Light 2 - poradnik do gry

Dying Light 2 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Dying Light 2: Endgame - czy jest w grze? Dying Light 2 poradnik, solucja

Ta strona poradnika do gry Dying Light 2 odpowiada na pytanie czy jest dostępna faza endgame – czy można grać dalej po skończeniu głównej fabuły.

Ostatnia aktualizacja: 4 lutego 2022

Na tej stronie poradnika do gry Dying Light 2 znajdziecie odpowiedź na pytanie czy możliwe jest kontynuowanie gry po skończeniu głównego wątku fabularnego w ramach tzw. fazy endgame. Może to być istotna kwestia pod kątem chęci spędzania z grą wolnego czasu pomimo zajęcia się wszystkimi głównymi questami.

Endgame - ogólne informacje

Dla przypomnienia w Dying Light 2 obowiązuje podział na główne questy, poboczne questy oraz różnorakie dodatkowe aktywności - Dying Light 2: Endgame - czy jest w grze? - Dying Light 2 - poradnik do gry

Dla przypomnienia w Dying Light 2 obowiązuje podział na główne questy, poboczne questy oraz różnorakie dodatkowe aktywności. Do ukończenia głównej fabuły wymagane jest zajęcie się wyłącznie wszystkimi głównymi misjami. Cała reszta jest opcjonalna.

Gra pozwoli Wam grać dalej po zajęciu się całą główną fabułą. Główny bohater powróci do lokacji Rybie Oko i będziecie mogli zajmować się pominiętymi rzeczami - pobocznymi questami, opcjonalnymi aktywnościami, poszukiwaniami znajdziek, rozwijaniem postaci czy po prostu swobodnym eksplorowaniem obu części miasta. Nie musicie starać się "oczyścić" mapy ze wszystkich znaczników zanim przystąpicie do finału głównego wątku fabularnego.

Level scaling - jak działa?

Niestety po skończeniu kampanii gra zaczyna skalować poziom wyzwania - dotyczy to przeciwników oraz aktywności/questów i oznacza, że gra dopasuje ich poziom do aktualnej rangi Aidena, w rezultacie czego nie doświadczycie już dominacji nad przeciwnikami wynikającej z bycia na wyższej randze i używania broni z wyższych poziomów. Możecie mieć większe problemy z zaliczaniem questów i aktywności ze zrównowaną rangą, a nawet z pokonywaniem zwykłych przeciwników i może to wymuszać wymianę sprzętu na lepszy.

Punkt bez powrotu - czy występuje w grze?

Jeżeli chcecie uniknąć problemów opisanych w poprzednim podpunkcie, to rozważcie zajęcie się najtrudniejszymi aktywnościami przed zaliczeniem fabuły - Dying Light 2: Endgame - czy jest w grze? - Dying Light 2 - poradnik do gry

Jeżeli chcecie uniknąć problemów opisanych w poprzednim podpunkcie, to rozważcie zajęcie się najtrudniejszymi aktywnościami przed zaliczeniem fabuły. Chodzi tu m.in. o poboczne questy z dużą ilością walk, anomalie czy budynki kwarantanny.

Pomocny może się tu okazać tzw. punkt bez powrotu (point of no return). Aktywuje się on przed rozpoczęciem przedostatniego głównego questu kampanii i gra wyświetla na ekranie ostrzeżenie (powyższy obrazek). Możecie w takiej sytuacji odstąpić od awansowania do epilogu kampanii i zająć się najpierw innymi rzeczami. Nie ma żadnego przymusu żeby od razu przystąpić do finału przygody.

Dodatkowe informacje o Bazarze

Drobnym wyjątkiem od powyższej reguły jest Bazar ze starego miasta - Dying Light 2: Endgame - czy jest w grze? - Dying Light 2 - poradnik do gry

Drobnym wyjątkiem od powyższej reguły jest Bazar ze starego miasta. W wyniku zaliczania początkowych głównych misji na Bazarze dojdzie do wydarzeń, które tymczasowo zablokują dostęp do NPC-ów z tej lokacji oraz które mogą anulować poboczne questy powiązane z tym miejscem. Proponujemy zająć się opcjonalnymi questami z Bazaru, gdy tylko na mapie świata pojawią się wykrzykniki symbolizujące miejsca ich rozpoczynania. Będziecie mieli dzięki temu pewność, że nic Was nie ominie.