Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Najciekawsze gry MMO wydane w 1997 roku

Wszystkie najlepsze i najpopularniejsze gry tego roku, nadchodzące premiery oraz gry sprzed lat. Możesz też przeglądać je z podziałem na kategorie.

Ultima Online
Ultima Online

RPG 29 kwietnia 1997

Jedna z pierwszych internetowych gier MMORPG, której udało się odnieść duży sukces komercyjny. Produkcja opracowana przez firmę Origin Systems osadzona została w uniwersum zapoczątkowanej w 1980 roku serii Ultima. Jej akcja toczy się w przypominającej średniowieczną Europę fantastycznej krainie o nazwie Britannia, tuż po wydarzeniach znanych z pierwszej części cyklu. Kiedy straszliwy czarnoksiężnik Mondain został pokonany, jego Klejnot Nieśmiertelności uległ zniszczeniu, co doprowadziło do powstania wielu światów równoległych, funkcjonujących w systemie UO jako odrębne serwery sieciowe. Ultima Online pozwala na wykreowanie bohatera należącego do jednej z wybranych profesji (wojownik, kupiec lub mag) i uczestniczenie w życiu wielotysięcznego wirtualnego społeczeństwa poprzez realizację zróżnicowanych zadań, walkę z potworami i systematyczny rozwój naszej postaci. Nad całą zabawą pieczę sprawują zaś tzw. Mistrzowie Gry, dbający o to, aby gracze nigdy się nie nudzili.

PC

Tibia
Tibia

RPG 3 listopada 1997

Tibia gra MMORPG, w której eksplorując tytułową krainę w poszukiwaniu skarbów oraz walcząc z potworami, rozwijamy cechy i umiejętności stworzonego przez nas bohatera. Gra charakteryzuje się oldskulową oprawą graficzną i całkowitym brakiem dźwięku.

PCWWW

Jeżeli chcesz zobaczyć więcej gier z wybranego okresu czasu to wybierz gatunek gry.