Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka The Great Battles of Alexander (PC)

The Great Battles of Alexander PC

The Great Battles of Alexander to pierwsza odsłona cyklu strategii turowych, rozwijanego przez studio Erudite Software. Gra stanowi adaptację popularnej planszówki i odtwarza scenariusze 10 największych bitew z kampanii Aleksandra Wielkiego.

Strategiczne | turowe

PC Windows
Okładka The Great Battles of Alexander (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

15czerwca1997

The Great Battles of Alexander to pierwsza gra strategiczna z cyklu stworzonego przez zespół Erudite Software, przedstawiającego przebieg najbardziej znanych w historii Kampanii Bitewnych. Jest to w zasadzie turowa gra wojenna, powstała na bazie oryginalnej gry planszowej. Odtwarza ona dziesięć bitew Aleksandra Wielkiego, od czasów Chaeronea w 338 roku p.n.e. do Hydapses w 326 roku p.n.e.

Do wyboru mamy kampanię, którą musimy toczyć jako Macedończycy, lub rozgrywamy pojedyncze bitwy wybierając dowolną stronę. Na początku każdego scenariusza poszczególne armie rozmieszczane są automatycznie na polu bitwy zgodnie z danymi historycznymi. Rozgrywka toczy się na mapach podzielonych na heksagonalne pola o zróżnicowanym ukształtowaniu terenu. Dowódcy naszych oddziałów wykazują się własną inicjatywą prowadząc swoje wojska do walki. Istotnym czynnikiem systemu dowodzenia jest zasięg komunikacji między poszczególnymi dowódcami a sztabem, mogący zaważyć na wyniku bitwy. Gra posiada także tryb multiplayer umożliwiający rozgrywkę dwóch osób w sieci LAN lub w Internecie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 2  

Nośnik: 1 CD

Wymagania wiekowe The Great Battles of Alexander

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe The Great Battles of Alexander

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 166MHz, 16MB RAM

Recenzja The Great Battles Collector's Edition

wiadomość18 maja 2001

Kolejnym materiałem zamieszczonym dziś na naszych stronach jest recenzja zestawu trzech, może nieco starszych, ale za to przedstawiających dużą wartość historyczną i wydanych w niezwykle atrakcyjnej cenie 29.90 PLN, turowych gier strategicznych – The Great Battles Collector’s Edition.