Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Dark Earth (PC)
OkładkaDark Earth (PC)

Dark Earth PC

Przygodówka z akcją sięgającą 300 lat w przyszłość naszej planety, kiedy to Ziemia nie jest już tą samą „niebieską planetą” którą znamy.

Przygodowe | TPP | postapokalipsa | przygodowe gry akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dark Earth Premiera PC

30września1997

producent: Kalisto Entertainment wydawca: MicroProse

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Przygodówka z akcją sięgającą 300 lat w przyszłość naszej planety, kiedy to Ziemia nie jest już tą samą „Niebieską Planetą” którą znamy. Po tym jak w XXI wieku została zbombardowana przez odłamki przelatującego meteoru zmieniła się w niemalże wymarły glob, na który, poza nielicznymi miejscami, nie docierają promienie słoneczne. W tych właśnie oświetlonych miejscach skupiły się resztki naszej cywilizacji, próbując przetrwać. Rozwój ludzkości został gwałtownie zahamowany, a podobnie jak to miało miejsce w średniowieczu, bardzo istnym elementem społeczeństwa stały się kulty i sekty religijne. Pośród narastającej przestępczości i walki o władzę w nowym świecie wcielamy się w postać Arkhana - Strażnika Ognia. Nasza przygoda rozpoczyna się w chwili, gdy bronimy kapłankę Świątyni Słońca, Lori, przed atakiem Konkalitów, i w jego wyniku zarażeni zostajemy tajemniczą substancją, której zażycie rozpoczyna proces mutacji ciała ludzkiego. Człowiek stopniowo zmienia się w groźną dla otoczenia bestię. Prowadząc wyścig z czasem, musimy w porę odnaleźć skuteczne antidotum i dowiedzieć się kto i dlaczego próbował dokonać tej zbrodni.

Przemierzając kolejne poziomy, rozmawiamy z napotkanymi postaciami, rozwiązujemy skomplikowane zagadki i używamy znalezionych przedmiotów w celu utorowania sobie dalszej drogi. Łącznie dostępnych jest ponad 50 poziomów, na których napotkamy blisko 100 postaci, posiadających indywidualne cechy. Napotkani ludzie mogą nam pomóc w wykonaniu naszej misji, czasem jednak jedynym wyjściem jest pozbycie się niepożądanej postaci, która wejdzie nam w drogę.

Wszystkie modele i przedmioty zostały wykonane w pełnym 3D. Zwiedzając kolejne etapy, widzimy realistycznie wykonane tła, których w grze napotkamy łącznie kilka tysięcy. Dodatkowo silnik zapewnia takie efekty, jak wielokolorowe oświetlenie czy rzucanie dynamicznych cieni przez każdą napotkaną postać.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 102 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Dark Earth: 16+

Dark Earth Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 166MHz
  • 32MB RAM
  • akcelerator 3D