Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka FIFA Soccer Manager (PC)

FIFA Soccer Manager PC

Pierwszy manager piłkarski stworzony przez EA Sports, pododdział Electronic Arts zajmujący się tworzeniem gier o tematyce sportowej.

Sportowe | manager | piłka nożna

PC Windows
Okładka FIFA Soccer Manager (PC)

producent: EA Sports

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

16sierpnia1997

FIFA Soccer Manager to pierwszy manager piłkarski stworzony przez EA Sports, pododdział Electronic Arts zajmujący się tworzeniem gier o tematyce sportowej. Gra cechuje się sporym skomplikowaniem rozgrywki. Rozpoczynając zabawę należy zdecydować się na wybranie jednej z pięciu dostępnych lig. Gracz może wybierać pomiędzy angielską, francuską, niemiecką, szkocką oraz włoską. Oficjalna licencja FIFA zapewnia obecność oficjalnych nazw klubowych oraz zawodników, którzy w nich występują

Zadaniem gracza jest wcielenie się w menadżera jednego z takich klubów. Ma on szerokie pole działania. Niezwykle ważne jest ustalanie odpowiedniej taktyki. Autorzy oddali do dyspozycji grającego wiele gotowych schematów. Równie dobrze może on jednak wszystko poustawiać bez pomocy komputera. Gracz może decydować o rozmieszczeniu piłkarzy na murawie, rodzaju ich zachowań w określonych sytuacjach czy działaniu w ekipie (wyprowadzanie kontrataków, gra pozycyjna). Zmiany możliwe są zarówno przed meczem, jak i w trakcie jego rozgrywania. W tym drugim przypadku możliwości działania są jednak znacznie ograniczone. Oprócz ustalania taktyki na kolejne mecze gracz musi zająć się ulepszaniem drużyny. Dokonuje się tego na kilka różnych sposobów. Możliwe jest dokonywanie transferów. Niezwykle istotne są regularne treningi.

Elementem charakterystycznym gry jest mnóstwo wszelakich współczynników. Przede wszystkim tyczy się to samych zawodników, których opisano takimi cechami jak szybkość, celność czy czas reakcji na określone działania ze strony przeciwnej drużyny. Po każdym rozegranym meczu gra wyświetla rozbudowane statystyki. Dzięki nim można się dowiedzieć jaką skutecznością strzałów cechowali się wybrani zawodnicy czy na przykład którzy z nich mieli problemy ze zdrowiem i powinni być podleczeni lub usunięci z drużyny. Na grafikę składają się przede wszystkim setki tabel i zestawień. Sam mecz został ukazany dość symbolicznie. Wydarzenia, które mają miejsce na boisku ogląda się w widoku izometrycznym, przy czym ma się pełną kontrolę nad szybkością ich rozgrywania (można od razu wyświetlić wynik końcowy).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 7 / 10 na podstawie 89 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe FIFA Soccer Manager

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe FIFA Soccer Manager

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 90MHz, 8MB RAM, karta graficzna SVGA

Śledź postępy w pracach nad FIFA Manager 07
Śledź postępy w pracach nad FIFA Manager 07

wiadomość8 czerwca 2006

Wydana w ubiegłym roku gra FIFA Manager 06 spotkała się z ciepłym przyjęciem, zwłaszcza na rynku brytyjskim, gdzie programy tego typu są niezwykle popularne. Wszystkich fanów „menadżerów” wydawanych przez koncern Electronic Arts z pewnością ucieszy informacja, że od kilku miesięcy trwają zaawansowane prace nad kontynuacją tego cyklu.