Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Najciekawsze gry wydane w 1985 roku

Wszystkie najlepsze i najpopularniejsze gry tego roku, nadchodzące premiery oraz gry sprzed lat. Możesz też przeglądać je z podziałem na kategorie.

Akcji2
Zręcznościowe
Bijatyki
RPG2 Strategiczne2 Przygodowe5 Sportowe1
Wyścigi
Symulacje1
Logiczne
Towarzyskie
Aoki Ookami to Shiroki Mejika
Aoki Ookami to Shiroki Mejika

Strategiczne 31 grudnia 1985

Strategia turowa, w której gracz wciela się w Czyngis-chana – legendarnego wodza Mongołów. Jego zadaniem jest podbój możliwie największego obszaru Eurazji i rozprawienie się z wojskami przeciwników.

PC

Romance of the Three Kingdoms
Romance of the Three Kingdoms

Strategiczne 31 grudnia 1985

Strategia turowa, której akcja rozgrywa się w Chinach za czasów panowania dynastii Han. Zadaniem gracza jest zarządzanie podległym mu państwem i zjednoczenie pod swoimi rządami pozostałych regionów.

PC

Silent Service
Silent Service

Symulacje 31 grudnia 1985

Symulator okrętu podwodnego z czasów II wojny światowej, autorstwa Sida Meiera. Zadaniem gracza jest patrolowanie wód Oceanu Spokojnego w poszukiwaniu japońskiej floty, a do jego dyspozycji oddano nie tylko rozbudowany arsenał, lecz także zestaw realistycznych taktyk bojowych oraz specjalistyczną aparaturę, umożliwiającą stałe monitorowanie okolicy.

PC

King's Quest II: Romancing The Throne
King's Quest II: Romancing The Throne

Przygodowe 3 listopada 1985

Kontynuacja znakomitej gry przygodowej King's Quest, która wytyczyła dalszy kierunek rozwoju przygodówek na komputery domowe. Wcielamy się w postać Grahama - króla Daventry. Pewnego dnia siedząc dostojnie na królewskim tronie, ujrzał w lustrze wizję pięknej księżniczki, uwięzionej w szklanej wieży. Gra opowiada historię jego wyprawy mającej na celu oswobodzenie dziewczyny.

PC

Time to Die
Time to Die

Przygodowe 11 lipca 1985

Akcja tekstowej gry przygodowej Borrowed Time (w Wielkiej Brytanii znanej pod tytułem Time to Die) przenosi nas w lata trzydzieste ubiegłego stulecia, do jednej z amerykańskich metropolii. Głównym bohaterem programu jest prywatny detektyw Sam Harlow, którego życie pewnego dnia zamienia w koszmar po odebraniu tajemniczego telefonu. Anonimowy rozmówca przekazuje śledczemu informację, że wkrótce zostanie on zabity, po czym rozłącza się...

PC

Winnie the Pooh in the Hundred Acre Wood
Winnie the Pooh in the Hundred Acre Wood

Przygodowe 4 lipca 1985

Winnie Pooh in the Hundred Acre Wood to przygodówka przeznaczona dla młodszych graczy, która nawiązuje do doskonale znanych także i u nas, filmów rysunkowych Disney’a o Kubusiu Puchatku. Gracz wciela się w rolę bliżej niezidentyfikowanego bohatera, którego zadaniem jest odnaleźć dziesięć zaginionych przedmiotów, należących do mieszkańców Stumilowego Lasu.

PC

Wizardry II: The Knight of Diamonds
Wizardry II: The Knight of Diamonds

RPG 4 lipca 1985

Druga część popularnego cyklu RPG, który przenosi nas do miasta Llyngamyn. Drużyna dowodzona przez gracza musi odnaleźć potężny artefakt, tytułową zbroję, która umożliwi odzyskanie magicznej laski patronki miasta, Gnildy.

PC

Commando
Commando

Akcji 4 lipca 1985

Kolejna strzelanina przeniesiona wprost z automatów na ekrany komputerów. Gra pozwala wcielić Ci się w rolę niezwykle dobrze wyszkolonego żołnierza, który samotnie będzie musiał stawić czoła hordzie przeciwników.

PC

Agent USA
Agent USA

Przygodowe 23 czerwca 1985

W jednym z amerykańskich miast, szaleniec umieścił pojemnik z tajemniczą substancją, zamieniająca ludzi w zombie. Specyfik jest o tyle groźny, że każdy z zarażonych mieszkańców Stanów Zjednoczonych może bez problemu zainfekować innych rezydentów poprzez dotyk, co znacznie zwiększa zagrożenie.

PC

Ultima IV: Quest of the Avatar
Ultima IV: Quest of the Avatar

RPG 15 czerwca 1985

W czwarta część serii, rozpoczynającej Erę Oświecenia w Britanni, musimy posiąść osiem cnót aby stać się Avatarem i odnaleźć tajemną księgę Codex of Ultimate Wisdom.

PC

Beyond Castle Wolfenstein
Beyond Castle Wolfenstein

Akcji 5 czerwca 1985

Po ucieczce z zamku Wolfenstein, zyskałeś olbrzymie uznanie w oczach swoich dowódców. Nie powinno więc Cię specjalnie dziwić, że to właśnie Tobie zlecono kolejne, niezwykle niebezpieczne, ale także i ogromnej wagi zadanie.

PC

James Bond 007: A View to Kill
James Bond 007: A View to Kill

Przygodowe 23 marca 1985

Przygodowa gra tekstowa, której głównym bohaterem jest słynny brytyjski agent, James Bond. Jej fabuła nawiązuje oczywiście do filmu A View to Kill (w Polsce znanego pod nazwą Zabójczy widok) – czternastego w kolejności obrazu z serii i zarazem ostatniego, w którym wystąpił Roger Moore.

PC

Ping-Pong
Ping-Pong

Sportowe 23 marca 1985

Ping-Pong to produkt firmy Konami, próbujący wiernie oddać realia dyscypliny sportowej o nazwie tenis stołowy. Choć rozgrywce daleko tu do widowiskowości oryginału, trzeba uczciwie przyznać, iż jest to jedna z najciekawszych komputerowych adaptacji klasycznego ping-ponga.

PC

Jeżeli chcesz zobaczyć więcej gier z wybranego okresu czasu to wybierz gatunek gry.

Akcji2
Zręcznościowe
Bijatyki
RPG2 Strategiczne2 Przygodowe5 Sportowe1
Wyścigi
Symulacje1
Logiczne
Towarzyskie