Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Dragon Court (PC)

Dragon Court PC

Dragon Court to gra cRPG online przeznaczona dla jednego gracza , której nie znajdziemy w żadnym sklepie, gdyż do jej uruchomienia wystarcza prawie dowolny komputer posiadający dostęp do Internetu i zainstalowaną przeglądarkę stron WWW.

RPG | fantasy | klasyczne RPG

PC Windows
Okładka Dragon Court (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

30czerwca1997

Dragon Court to gra cRPG online przeznaczona dla jednego gracza, której nie znajdziemy w żadnym sklepie, gdyż do jej uruchomienia wystarcza prawie dowolny komputer posiadający dostęp do Internetu i zainstalowaną przeglądarkę stron WWW. Główną ideą gry jest zabawa w wolnych chwilach.

W świecie gry nie spotyka się innych postaci graczy, można jednak kontaktować się z nimi przez wbudowany w grę system poczty. Charakterystyczną cechą tej zabawy jest określona ilości questów w danym dniu przypadająca na każdego gracza, które morze wykorzystać na badanie nowych lokacji i walkę z potworami. Gdy wykorzystamy dzienny limit nie pozostaje nic innego jak czekać do następnego dnia.

Tak właściwie to w grze nie ma wyraźnie sprecyzowanego celu, może nim być zdobycie wysokiego statusu społecznego, wysokich statystyk, dużej ilości złota lub ubicie kilku potworów. W Dragon Court gracze rywalizują między sobą nie spotykając się w samym świecie gry, lecz porównując swoje osiągnięcia. Prowadzone są rankingi poziomu Fame (sława, którą zdobywa się za zabijanie potworów), Skill, Guild i Clan. Ten typ rywalizacji powoduje, że gracze DC, jak chyba w żadnej innej grze online, chętni są do niesienia bezinteresownej pomocy.

Ze względu na czysto symboliczną grafikę charakteryzującą Dragon Court, nie posiada on wygórowanych wymagań sprzętowych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 6,9 / 10 na podstawie 33 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Dragon Court

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Dragon Court

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: podłączenie do Internetu, przeglądarka stron WWW

Dragon Court - recenzja gry
Dragon Court - recenzja gry

Recenzja 5 czerwca 2001, 11:44

Walka jest prosta, wręcz automatyczna, zwycięża ten, kto pierwszy pozbawi przeciwnika Guts. Jeśli żadna ze stron nie poległa po pierwszym ataku, następuje kolejna tura. Przed kolejnym atakiem możemy używać przedmiotów z naszego ekwipunku lub też pójść po rozum do głowy i spróbować uciec. To ile razy możemy użyć przedmiotów z naszego ekwipunku zależy od ilości posiadanych szkoleń i ich rodzaju. Strategia walki sprowadza się do rozsądnego wyboru przeciwnika (czyt. mierz siły na zamiary) i używania posiadanych szkoleń specjalistycznych (związanych z profesją Rycerz, Mag, Handlarz). Ilość zadawanych obrażeń zależy od parametrów naszej postaci tj. wielkości współczynników Guts i Attack, natomiast ilość obrażeń, które otrzymujemy od Defense i Skill. Po prostu im wyższe nasze umiejętności walki tym mocniej bijemy i mniej lub nawet wcale nie otrzymujemy obrażeń. Po zabiciu przeciwnika zabiera się pieniądze i ewentualnie sprzęt, który pozostawił oraz zdobywa się punkty doświadczenia. Po pewnym czasie każdy wypracowuje swoją własna taktykę walki, sam wie najlepiej, z jakimi przeciwnikami walczyć, komu pomagać a przed kim uciekać (rozsądny pomysł w wypadku tych paskudnych wyvern).