Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Mirthwood (PC)
OkładkaMirthwood (PC)

Mirthwood PC

Tytuł z pogranicza RPG-ów i symulacji życia, który przenosi nas do fantastycznej krainy inspirowanej średniowieczem. W Mirthwood możemy wcielić się w rolę poszukiwacza przygód, prowadzić własne gospodarstwo lub skupić się na wytwarzaniu i sprzedaży rozmaitych przedmiotów.

RPG | fantasy | sandbox | rolnicze | symulator życia | indie | crafting

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mirthwood Premiera PC

wrzesień2024

Steam

wrzesień2024

producent: Bad Ridge Games wydawca: V Publishing

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Mirthwood

Stardew Valley

Roots of Pacha

Necesse

Mirthwood jest produkcją z pogranicza RPG-ów i symulacji życia, wzbogaconą o pewne elementy survivalowe. Tytuł został opracowany przez studio Bad Ridge Games, a jego wydaniem zajęła się firma V Publishing.

Fabuła

Mirthwood zabiera nas w podróż do fantastycznego świata inspirowanego średniowieczem. W trakcie rozgrywki wcielamy się w postać, która uciekła z kontynentu ogarniętego wojną i przybyła do nieznanej krainy, gdzie zamierza rozpocząć swoje życie od nowa. To, w jakim kierunku je popchnie, zależy już od naszych poczynań i decyzji.

Mechanika

W Mirthwood akcję oglądamy z lotu ptaka. Produkcja oddaje nam do dyspozycji otwarty świat, który składa się z sześciu różnorodnych regionów oraz trzech dużych miast. Przemierzając go, poznajemy jego mieszkańców, realizujemy rozmaite zadania oraz bierzemy udział w losowych wydarzeniach.

Gra pozwala nam wybrać, jakie wirtualne życie będziemy wieść. Możemy na przykład zająć się prowadzeniem własnego gospodarstwa, gromadzić surowce, zbudować dom, uprawiać ziemię i hodować zwierzęta. Możemy też stać się rzemieślnikami, wytwarzając różnorodne przedmioty w oparciu o zdobyte zasoby i sprzedawać je w miastach. Poza tym jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by zająć się poszukiwaniem przygód i stawiać czoła niebezpieczeństwom czyhającym w dziczy. Z przeciwnikami, takimi jak bandyci, agresywne zwierzęta czy potwory (pokroju wilkołaków) walczymy, tocząc dynamiczne potyczki i robiąc użytek z miecza oraz łuku. Zdobywając nowe wyposażenie i rozwijając swoją postać, stopniowo rośniemy w siłę, co pozwala nam mierzyć się z coraz większymi wyzwaniami.

Na tym nie koniec, gdyż opisywany tytuł pozwala nam nawiązywać relacje z mieszkańcami krainy, z których każdy prowadzi własne życie. Korzystając z systemu interakcji, inspirowanego tym z serii The Sims, możemy zyskiwać przyjaciół (a nawet znaleźć drugą połówkę) bądź wrogów. Oprócz tego w grze zaimplementowano elementy survivalowe; letnie burze, trzaskające mrozy czy choroby potrafią skutecznie pokrzyżować nam plany, toteż warto zawczasu się na nie przygotować.

Kwestie techniczne

Barwną grafikę gry Mirthwood utrzymano w kreskówkowej stylistyce.

Ostatnia modyfikacja 22 marca 2024

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Mirthwood: 12+

Mirthwood Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.0 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GT 630 / Radeon HD 7750 lub lepsza
  • 4 GB HDD
  • Windows 10 64-bit