Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Najciekawsze symulacje wydane w 1997 roku

Wszystkie najlepsze i najpopularniejsze gry tego roku, nadchodzące premiery oraz gry sprzed lat. Możesz też przeglądać je z podziałem na kategorie.

F-22 Raptor
F-22 Raptor

Symulacje 21 października 1997

Symulator nowoczesnego samolotu myśliwskiego stworzony przez firmę Novalogic. Pozwala graczom jako pilotom super zaawansowanego myśliwca uczestniczyć w pięciu kampaniach umiejscowionych w Angoli, Jordanie, Rosji, Columbii oraz Iranie, a także w szeregu samodzielnych zadań.

PC

Privateer 2: The Darkening
Privateer 2: The Darkening

Symulacje 4 kwietnia 1997

Privateer 2: The Darkening to uznawana za klasykę gatunku kosmiczna symulacja stworzona przez ekipę deweloperską studia Origin Systems. Gracz ponownie wciela się w rolę galaktycznego obieżyświata, który przemierza odległe zakątki Wszechświata prowadząc handel, tocząc kosmiczne bitwy i wykonując niebezpieczne misje.

PC

Star Wars: X-Wing vs. TIE Fighter
Star Wars: X-Wing vs. TIE Fighter

Symulacje 15 czerwca 1997

Trzeci symulator kosmiczny z serii X-Wing stworzony głównie z myślą o wieloosobowej rozgrywce sieciowej zarówno po stronie Rebeliantów jak i Imperium Galaktycznego.

PC

Star Trek: Starfleet Academy
Star Trek: Starfleet Academy

Symulacje 12 września 1997

Kosmiczny symulator w realiach popularnego serialu science-fiction. W grze wcielamy się w kadeta Gwiezdnej Akademii, Davida Forestera, który, wspierany przez swą załogę, bierze udział w szeregu misji, przygotowujących go do objęcia dowództwa nad jednym z okrętów Federacji. Istotną rolę dla rozwoju akcji odgrywają scenki FMV, w których oglądamy m.in. znanych z serialu aktorów.

PC

Archimedean Dynasty
Archimedean Dynasty

Symulacje 18 lutego 1997

W XXVII stuleciu globalny kataklizm zmusił ludzkość do ześcia w głąb oceanów. Jako najemnik Emerald "Dead Eye" Flynt przemierzasz głębiny w swojej łodzi podwodnej, wykonując zlecone misje i broniąc się przed piratami.

PC

Armored Fist 2: M1A2 Abrams
Armored Fist 2: M1A2 Abrams

Symulacje 1 listopada 1997

Taktyczna symulacja czołgu bojowego M1A1 Abrams, w której musimy wykonać zadania dowodząc najcięższym potworem poruszającym się po powierzchni ziemi.

PC

Comanche 3
Comanche 3

Symulacje 30 kwietnia 1997

Kolejna odsłona sztandarowej serii firmy NovaLogic. Podobnie jak w poprzedniczkach stajemy się tu pilotem jednej z najbardziej zaawansowanych maszyn bojowych na świecie, śmigłowca Boeing Sikorsky RAH-66 i w czterech kampaniach możemy pokazać wrogom jego największe zalety.

PC

Star Wars: X-Wing vs. TIE Fighter: Balance of Power
Star Wars: X-Wing vs. TIE Fighter: Balance of Power

Symulacje 15 grudnia 1997

Dodatek do X-Wing vs. TIE Fighter, oferujący dwie kampanie single player dla każdej ze stron, opowiadające o walkach toczonych w sektorze Airam między imperialnym Avenger Squadron, a rebelianckim Rogue Squadron.

PC

F/A-18 Hornet 3.0
F/A-18 Hornet 3.0

Symulacje 31 marca 1997

Trzecia odsłona flagowej serii symulatorów od firmy Graphic Simulations, która jest debiutem cyklu na komputerach PC. Stosunkowo prostą grafikę gry i niewielki zestaw misji rekompensuje wyjątkowo realistyczny model lotu, oddający z ogromnym pietyzmem cechy myśliwca F/A-18 Hornet.

PC

Colony Wars
Colony Wars

Symulacje 5 listopada 1997

Colony Wars to symulator starć kosmicznych, kładący duży nacisk na nieliniową rozgrywkę. Podczas zabawy wcielamy się w rebelianckiego pilota Ligi Wolnych Światów, zdeterminowanego do wypędzenia z kolonii bezwzględnych sił Imperium Ziemi. Od efektywności bojowej gracza zależeć będzie dalszy rozwój międzygalaktycznej wojny, a jeśli okaże się Kosmicznym Asem, dowództwo przydzielać mu będzie coraz lepsze maszyny bojowe. Gra zapoczątkowała serię tytułów pod tą samą nazwą.

PS1

Flight Unlimited II
Flight Unlimited II

Symulacje 5 grudnia 1997

Druga cześć wyśmienitego symulatora lotniczego Flight Unlimited stworzonego przez zespół Looking Glass Studios. Pozwala on wszystkim graczom na wcielenie się postać w zawodowego pilota i odbycie szeregu cywilnych lotów pięcioma rzeczywistymi samolotami.

PC

Joint Strike Fighter
Joint Strike Fighter

Symulacje 2 listopada 1997

Symulator lotu promowany przez firmę Eidos Interactive. Daje on graczom unikalną możliwość pilotowania dwóch prototypowych, niezwykle zaawansowanych technicznie samolotów Boeing X-32 oraz Lockheed Martin X-35.

PC

Microsoft Flight Simulator 98
Microsoft Flight Simulator 98

Symulacje 29 października 1997

Realistyczny symulator lotu, najpopularniejszych samolotów świata, przy tworzeniu którego eksperci z firm Cessna i Learjet współpracowali z mistrzynią akrobacji lotniczych Patty Wagstaff.

PC

F-22 Air Dominance Fighter
F-22 Air Dominance Fighter

Symulacje 1 grudnia 1997

Symulator myśliwca F-22 Raptor, wyprodukowany przez studio Digital Image Design. Akcja gry przenosi nas w rejon Morza Czerwonego i Półwyspu Arabskiego. Produkcja wyróżnia się wysokiej jakości oprawą graficzną i modelem lotu łączącym rasową symulację z elementami zręcznościowymi.

PC

Jane's Longbow 2
Jane's Longbow 2

Symulacje 21 listopada 1997

Sequel słynnej symulacji śmigłowca Apache, w którym ponownie możemy stać się pilotem tej doskonałej maszyny bojowej i stanąć naprzeciwko całej masy wrogów wyposażonych w bardzo śmiercionośną broń.

PC

Flying Corps
Flying Corps

Symulacje 1 września 1997

Stworzony przez brytyjskie studio Rowan Software symulator lotu, rozgrywający się w realiach I wojny światowej. W grze możemy wziąć udział w czterech kampaniach, toczących się w latach 1917-18 we Francji i sprawdzić w akcji najsłynniejsze maszyny z tego okresu. Szerokie możliwości konfiguracji pozwalają dostosować poziom realizmu zarówno do wymagań entuzjastów symulacji, jak i początkujących graczy.

PC

iF-22 Persian Gulf version 5.0
iF-22 Persian Gulf version 5.0

Symulacje 15 czerwca 1997

Ulepszona wersja realistycznego symulatora amerykańskich bojowych samolotów F-22 Raptor, bioracych udział w działaniach wojennych w Zatoce Perskiej w czasie operacji Pustynna Burza.

PC

iM1A2 Abrams
iM1A2 Abrams

Symulacje 10 marca 1997

Symulacja najlepszego czołgu armii amerykańskiej. Możesz wziąć udział w konfliktach w Zatoce Perskiej, Bośni i na Ukrainie. Dowodzenie jednym czołgiem lub całym oddziałem.

PC

Deer Hunter: Interactive Hunting Experience
Deer Hunter: Interactive Hunting Experience

Symulacje 13 listopada 1997

Pierwsza odsłona znanego cyklu gier przeznaczonych dla miłośników myślistwa. Pakujemy sprzęt i udajemy się na łowy do jednej z trzech lokacji położonych w Stanach Zjednoczonych. Zwierzęta eliminujemy za pomocą karabinu z lunetą, strzelby lub łuku.

PC

X-Plane 3
X-Plane 3

Symulacje 30 października 1997

Wersja 3.0 popularnej serii bardzo realistycznych symulatorów lotu. Zasiadamy za sterami przeróżnych maszyn latających, wśród których nie zabrakło awionetek, samolotów pasażerskich, a nawet śmigłowców.

PC