Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Najciekawsze gry wydane w 2006 roku

Wszystkie najlepsze i najpopularniejsze gry tego roku, nadchodzące premiery oraz gry sprzed lat. Możesz też przeglądać je z podziałem na kategorie.

X-Men: The Official Game
X-Men: The Official Game

Akcji 16 maja 2006

Gra akcji przygotowana równolegle z obrazem kinowym zatytułowanym X-Men: The Last Stand. Nie bazuje ona jednak na fabule filmu, lecz stanowi swego rodzaju pomost pomiędzy drugą, a trzecią częścią pełnometrażowych ekranizacji opowiadających o wyczynach X-Menów.

PCX360PS2NDSXBOXGBAGCN

Reservoir Dogs: Wściekłe Psy
Reservoir Dogs: Wściekłe Psy

Akcji 25 sierpnia 2006

Reservoir Dogs to gra akcji, bazująca na głośnym filmie pod tym samym tytułem (polska nazwa brzmi Wściekłe psy). To kinematograficzne dzieło wyreżyserował w 1992 roku słynny Quentin Tarantino, a wystąpił w nim m.in. Michael Madsen, Steve Buscemi i Harvey Keitel.

PCPS2XBOX

Ford Street Racing
Ford Street Racing

Wyścigi 24 lutego 2006

Ford Street Racing to gra z gatunku symulacyjnych wyścigów samochodowych. Jej developerem jest firma Razorworks, która ma w swoim dorobku już kilka produkcji z tego niezwykle popularnego wśród producentów jak i graczy typu wyścigów.

PCPS2PSPXBOX

Sonic the Hedgehog
Sonic the Hedgehog

Zręcznościowe 14 listopada 2006

Od debiutu słynnego niebieskiego jeża w świecie gier video minęło sporo czasu. Dzięki mocy Xboxa 360 i PlayStation 3 Sonic the Hedgehog zarówno pod względem oprawy wizualnej, jak i możliwości, które oferuje graczom, przewyższa wszystkie dotychczasowe platformówki z tym słynnym bohaterem.

X360PS3

Runaway 2: Sen Żółwia
Runaway 2: Sen Żółwia

Przygodowe 17 listopada 2006

Druga część znakomitej gry przygodowej przygotowanej przez hiszpańskie Pendulo Studios. Podobnie jak w poprzedniczce, tak i tu spotykamy się z dwójką głównych bohaterów: niezwykle seksowną Giną oraz studentem Brianem.

PCiOSWiiNDS

RTL Biathlon 2007
RTL Biathlon 2007

Sportowe 7 grudnia 2006

Interesująca propozycja dla wszystkich miłośników biathlonu. RTL Biathlon 2007 to solidny symulator zimowego sportu, łączącego precyzyjne strzelectwo wyborowe z wyczerpującymi, długodystansowymi biegami narciarskimi.

PCPS2

Flushed Away
Flushed Away

Przygodowe 18 października 2006

Flushed Away studia Monkey Bar Games to gra oparta na animowanym filmie kinowym. Tytuł łączy elementy właściwe grom akcji i platformówkom, a poczynania bohatera oglądamy z perspektywy trzeciej osoby. W trakcie rozgrywki odwiedzamy miejsca znane z filmu, a także kilka nowych lokacji.

PS2NDSGBAGCN

Chronicles of a Vampire Hunter
Chronicles of a Vampire Hunter

Akcji 31 marca 2006

Chronicles of Vampire Hunter to strzelanka od studia Atomic Planet, będąca swoistą wariacją na temat realiów wiktoriańskiej Anglii. Zgodnie z tym założeniem tytuł przenosi nas do Londynu, przedstawiając historię dziejącą się w 1888 roku.

PCPS2

Winback 2: Project Poseidon
Winback 2: Project Poseidon

Akcji 25 kwietnia 2006

Winback 2: Project Poseidon jest grą akcji, nawiązującą klimatem do politycznych thrillerów. Tytuł został opracowany przez studio Cavia, odpowiedzialne także za pierwszą odsłonę gry, o nazwie Covert Operations.

PS2XBOX

College Hoops 2K7
College Hoops 2K7

Sportowe 20 listopada 2006

College Hoops 2K7 to gra sportowa, stworzona przez studio 2K Sports. Produkt zaznajamia nas z tajnikami koszykówki, pozwalając na poprowadzenie drużyn z amerykańskiej ligi uniwersyteckiej, bezpośredniego zaplecza NBA.

X360PS2XBOX

RTL Ski Jumping 2007
RTL Ski Jumping 2007

Sportowe 17 listopada 2006

Kolejna odsłona popularnej serii symulatorów skoków narciarskich, wydawanych przez niemiecką korporację RTL Group. Tak jak w przypadku poprzednich odsłon, RTL Ski Jumping 2007 oferuje wszechstronną rozrywkę, od treningów na mniejszych skoczniach, przez kolejne rundy Pucharu Świata, aż po Mistrzostwa Świata w skokach narciarskich. W jednym z dwóch podstawowych trybów zabawy możemy wcielić się w profesjonalnego skoczka i walczyć m.in. o Kryształową Kulę, odwiedzając po drodze 41 wiernie odwzorowanych skoczni. W innym wariancie możemy przejąć posadę trenera i poprowadzić do zwycięstwa swych podopiecznych, kierując nimi przez piętnaście międzynarodowych, licencjonowanych konkursów, podzielonych na trzy ligi. Program pozwala na wzięcie udziału w praktycznie wszystkich liczących się zawodach: od regularnych konkursów w skokach narciarskich począwszy, przez mistrzostwa świata w lotach na skoczniach mamucich i letnie konkursy Grand Prix, a na konkursie Czterech Skoczni i rywalizacji drużynowej skończywszy. Wraz z kolejnymi sukcesami nasz skoczek zdobywa prestiż i coraz lepszy sprzęt.

PCPS2

Just Cause
Just Cause

Akcji 22 września 2006

Trzecioosobowa gra akcji, będąca pierwszą dużą produkcją młodego szwedzkiego studia Avalanche. Akcja gry przenosi nas na egzotyczną południowoamerykańską wyspę San Esperito o powierzchni ponad 1200 mil kwadratowych. Wcielając się w agenta CIA, Rico Rodrigueza, wyruszamy tam z misją obalenia skorumpowanego, samozwańczego rządu i zweryfikowania pogłosek, jakoby na wyspie przechowywana była broń masowego rażenia. Autorzy oddali do dyspozycji graczy otwarty świat, po którym możemy się całkiem swobodnie poruszać, wykorzystując samochody, łodzie, śmigłowce, samoloty, a nawet skoki ze spadochronem. W pracy pomagać lub przeszkadzać nam będą rywalizujące z sobą na wyspie frakcje, których zaufanie możemy zdobywać poprzez realizację zlecanych nam specjalnych zadań. Fabuła składa się z 20 misji głównych oraz szeregu zadań pobocznych, które wykonywać możemy w dowolnej kolejności. Pomocny okaże się tu całkiem spory arsenał 25 rodzajów broni i gadżetów – od zwykłych pistoletów po potężne wyrzutnie rakiet.

PCX360PS2XBOX

The Legend of Zelda: Twilight Princess
The Legend of Zelda: Twilight Princess

RPG 19 listopada 2006

The Legend of Zelda: Twilight Princess jest kolejną metroidvanią, należącą do bestsellerowej serii, zapoczątkowanej jeszcze w latach osiemdziesiątych XX wieku. Akcja opowieści ma miejsce w krainie Hyrule, po raz kolejny zaatakowanej przez mroczne siły. Cechą charakterystyczną tej pozycji jest możliwość zmiany Linka, głównego bohatera gry, w wilka.

WiiGCN

Commandos: Strike Force
Commandos: Strike Force

Akcji 17 marca 2006

Kolejna odsłona popularnej serii autorstwa hiszpańskiego Pyro Studios, w której przejmując kontrolę nad oddziałem wyspecjalizowanych żołnierzy, zajmujemy się wykonywaniem szeregu misji na frontach II wojny światowej. W grze Commandos: Strike Force twórcy po raz pierwszy zdecydowali się na zmianę dotychczasowej konwencji rozgrywki, w rezultacie czego zamiast taktycznej strategii otrzymaliśmy taktyczną grę akcji, w której wydarzenia obserwować możemy z perspektywy pierwszoosobowej. Tym razem do naszej dyspozycji oddano tylko trzy postaci, tzn. zielonego bereta, snajpera oraz szpiega, a każdy z nich dysponuje oczywiście typowymi dla siebie umiejętnościami. Klucz do sukcesu w grze wciąż stanowi umiejętność obserwacji otoczenia i właściwego wykorzystania zdolności każdej z postaci. Na wykonanie czeka zaś szereg zróżnicowanych zadań, rozgrywających się na terenie ZSRR, Norwegii oraz Francji i umożliwiających graczom sporą swobodę działania.

PCPS2XBOX

Rock’n’Roll Adventures
Rock’n’Roll Adventures

Akcji 13 stycznia 2006

Rock’n’Roll Adventures to typowa platformówka osadzona w dziwnym fantastycznym świecie muzyki. Wcielamy się w niej w rolę Elviza, jak żywo przypominającego nieżyjącego już króla rocka. Produkcję przygotowało studio Data Design Interactive, a wydała firma Metro 3D.

PCPS2Wii

The Plan
The Plan

Strategiczne 17 marca 2006

Cóż jest tak pociągającego w byciu złodziejem światowej klasy? Czemu lubimy filmy w stylu Ocean’s Eleven? To dobre pytania dla narwanego psychologa. Dla graczy najważniejsze jest to, że fenomen ten zauważyła firma Monte Cristo i wypuściła na rynek grę Th3 Plan. Jest to połączenie strategii rozgrywanej w czasie rzeczywistym z grą akcji i jeszcze na dodatek wysokich lotów przygodówką. Co za dużo to nie zdrowo? Nie w tym wypadku.

PCPS2XBOX

March of the Penguins
March of the Penguins

Zręcznościowe 7 listopada 2006

March of the Penguins to platformówka, skierowana do użytkowników w niemalże każdym wieku. Developerzy oparli niniejszą pozycję na filmie przyrodniczym (polski tytuł: Marsz Pingwinów), wyróżnionym prestiżowymi nagrodami. Jego fabuła przestawia pingwiny cesarskie w ich nieustannej walce o przetrwanie.

NDSGBA

IHRA Drag Racing: Sportsman Edition
IHRA Drag Racing: Sportsman Edition

Wyścigi 12 czerwca 2006

IHRA Drag Racing Sportsman Edition to kolejna odsłona dość popularnej serii ścigałek, zapoczątkowanej w 2001 roku. Tytuł ten, podobnie jak jego poprzednicy, podejmuje tematykę cieszących się szczególną popularnością na terenie Stanów Zjednoczonych wyścigów z cyklu drag.

PCPS2XBOX

Real World Golf 2007
Real World Golf 2007

Sportowe 25 sierpnia 2006

Real World Golf 2007 jest kolejną odsłoną Real Word Golf, symulatora golfa wykorzystującego specjalny kontroler Gametrak. Jest to ułożone na podłodze urządzenie, połączone linkami ze specjalnymi rękawicami. Dzięki temu ruchy rąk gracza są przenoszone bezpośrednio do świata gry.

PCPS2

Franklin: A Birthday Surprise
Franklin: A Birthday Surprise

Zręcznościowe 31 marca 2006

Franklin: A Birthday Suprise jest grą przygodowo-zręcznościową, powstałą na kanwie popularnej serii książek i filmów animowanych, przedstawiających perypetie wesołego żółwika imieniem Franklin.

PS2GCN

Super Monkey Ball Adventure
Super Monkey Ball Adventure

Zręcznościowe 30 czerwca 2006

Super Monkey Ball Adventure kontynuuje popularny cykl ze stajni korporacji Sega, zapoczątkowany w 2001 roku i obecny na wielu różnorodnych platformach sprzętowych. Platformówka składa się z kilkudziesięciu etapów, na których sterujemy tytułową małpką.

PS2PSPGCN

Bad Day L.A.
Bad Day L.A.

Akcji 8 sierpnia 2006

Humorystyczna zręcznościówka będąca parodią codziennego życia amerykanów toczonego po wydarzeniach z 11 września 2001 roku oraz dziesiątek filmów katastroficznych. Jako bezdomny bohater musimy rozprawić się z hordami wrogów, którzy opanowali ulice Los Angeles. W realizacji tego zadania pomaga mu szeroki arsenał broni.

PCXBOX

Super Collapse 3
Super Collapse 3

Zręcznościowe 12 maja 2006

Odmiana klasycznego "Tetrisa", wyróżniająca się między innymi odwróceniem pola gry. Na uwagę zasługuje też szeroki wachlarz trybów zabawy, obejmujący między innymi pełnoprawną kampanię dla pojedynczego gracza.

PCPSPNDS

ProStroke Golf: World Tour 2007
ProStroke Golf: World Tour 2007

Sportowe 18 sierpnia 2006

ProStroke Golf: World Tour 2007 to kolejna gra sportowa próbująca rzucić wyzwanie serii reklamowanej nazwiskiem Tigera Woodsa. Reguł gry w golfa chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, a w ProStroke gracze nie znajdą niczego zaskakującego.

PCPS2PSPXBOX

Bratz: Babyz
Bratz: Babyz

Zręcznościowe 11 października 2006

Bratz: Babyz przygotowano specjalnie z okazji premiery filmu animowanego pod tym samym tytułem. Oba dzieła odnoszą się do marki, pod którą wypuszczane są na rynek rozmaite zabawki – głównie lalki, przedstawiające zwariowane nastoletnie dziewczyny.

PCGBA

LEGO Star Wars II: The Original Trilogy
LEGO Star Wars II: The Original Trilogy

Akcji 12 września 2006

LEGO Star Wars II: The Original Trilogy jest kontynuacją jednego z najlepiej wykonanych produktów elektroniczno-rozrywkowych 2005 roku. Zgodnie z podtytułem tym razem developerzy skupili się na trzech epizodach filmowego cyklu Star Wars, nakręconych przez George’a Lucasa w latach 1977-1983.

PCX360PS2PSPNDSXBOXGBAGCN

Exit
Exit

Zręcznościowe 15 lutego 2006

Exit jest osobliwym połączeniem gry akcji z elementami logicznymi, a charakterem zabawy przypomina nieco pierwsze pozycje z cyklu Oddworld (Abe’s Oddysee i Abe’s Exoddus).

X360PSPNDS

Tom Clancy's Ghost Recon: Advanced Warfighter
Tom Clancy's Ghost Recon: Advanced Warfighter

Akcji 7 marca 2006

Trzecia część cyklu taktycznych gier akcji, tworzonych w zespole Red Storm pod okiem popularnego pisarza powieści sensacyjnych - Toma Clancy’ego. Akcja tej produkcji ma miejsce w 2013 roku w Mexico City.

PCX360PS2XBOXGCN

NBA 2K7
NBA 2K7

Sportowe 27 września 2006

NBA 2K7 to kolejny symulator koszykówki z serii, konkurencyjnej w stosunku do cyklu pt. NBA Live, pochodzącego ze stajni Electronic Arts. Możemy się tutaj wcielić w trenera dowolnej drużyny z najpopularniejszej ligi świata, czyli tytułowej National Basketball Association.

X360PS3PS2XBOX

Tiger Woods PGA Tour 07
Tiger Woods PGA Tour 07

Sportowe 22 września 2006

Kolejny rok kalendarzowy nie może obejść się bez kolejnej odsłony popularnego golfa, firmowanego przez EA Sports. Tiger Woods PGA Tour 07, oprócz standardowych modernizacji sfery audiowizualnej, oferuje także szereg mniej lub bardziej nowatorskich pomysłów, które mają skusić miłośników tego elitarnego sportu do zakupienia następnego odcinka serialu z Tigerem Woodsem w roli głównej.

PCX360PS3PS2PSPWiiXBOX

Backyard Basketball 2007
Backyard Basketball 2007

Sportowe 26 września 2006

Backyard Basketball 2007 to gra familijno-sportowa, adresowana przede wszystkim do najmłodszych miłośników koszykówki. Niniejsza pozycja należy do znanej serii, traktującej o wspomnianej tematyce. Ponadto jako pierwsza z tego cyklu przygotowana została na licencji NBA – pozwala małym użytkownikom na współzawodnictwo na parkiecie z największymi amerykańskimi gwiazdami.

PCPS2GBA

Tom Clancy's Splinter Cell: Double Agent
Tom Clancy's Splinter Cell: Double Agent

Akcji 17 października 2006

Czwarta część przebojowego cyklu trzecioosobowych skradanek skradanek firmy Ubisoft, których głównym bohaterem jest tajny agent rządowy Sam Fisher. W grze uległ on wyraźnej transformacji, przeobrażając się w gładko ogolonego złoczyńcę, odsiadującego dwudziestoletni wyrok. Wszystko to jednak efekt celowej mistyfikacji, dzięki której nasz protagonista stara się przeniknąć w szeregi groźnej siatki terrorystycznej i rozpracować ją od wewnątrz. Jak przystało na podwójnego agenta, w Tom Clancy’s Splinter Cell: Double Agent Sam Fisher wykonuje zarówno misje związane ze swym głównym celem, jak i zadania zlecane przez terrorystów. Ich akcja osadzona została w szeregu zróżnicowanych lokacji, takich jak Azja, Afryka i Stany Zjednoczone. Część misji rozgrywana jest pod wodą czy w trakcie potężnej burzy piaskowej, a nasz protagonista zyskał wachlarz nowych ruchów, broni oraz gadżetów. W grze poszerzono też listę trybów wieloosobowych, wprowadzając m.in. klasyczny Deathmatch i Capture the Flag.

PCX360PS3PS2WiiXBOXGCN

Metal Slug Anthology
Metal Slug Anthology

Zręcznościowe 14 grudnia 2006

Metal Slug Anthology to specjalna kompilacja klasycznych dwuwymiarowych strzelanin, nastawionych wyłącznie na bezmyślne eksterminowanie wrogich jednostek, przy użyciu wszelakiej maści narzędzi zbrodni.

PS2PSPWii

Princess Natasha: Student, Secret Agent, Princess
Princess Natasha: Student, Secret Agent, Princess

Zręcznościowe 24 października 2006

Princess Natasha: Student, Secret Agent, Princess to platformówka z elementami gry akcji, przygotowana z myślą o najmłodszych użytkownikach. Developerzy oparli fabułę niniejszej pozycji na animowanym serialu telewizyjnym, traktującym o zwariowanych losach księżniczki Natashy.

NDSGBA

Barnyard
Barnyard

Zręcznościowe 9 lutego 2006

Barnyard firmy THQ, to pełna humoru mieszanka przygodówki i zręcznościówki. Tytuł powstał na podstawie filmu Steve’a Oedekerka i Nickelodeon Movies (współtwórcy Jimmy Neutron: Boy Genius), do którego głosu użyczali między innymi Danny Glover i Kevin James.

PCPS2WiiGBAGCN

Syphon Filter: Dark Mirror
Syphon Filter: Dark Mirror

Akcji 14 marca 2006

Syphon Filter: Dark Mirror to trójwymiarowa gra akcji wydana przez firmę Sony Computer Entertainment. Seria swoje korzenie wywodzi jeszcze z czasów pierwszej konsoli PlayStation.

PS2PSP

Jeżeli chcesz zobaczyć więcej gier z wybranego okresu czasu to wybierz gatunek gry.