Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Najciekawsze gry wydane w 1994 roku

Wszystkie najlepsze i najpopularniejsze gry tego roku, nadchodzące premiery oraz gry sprzed lat. Możesz też przeglądać je z podziałem na kategorie.

Xatax
Xatax

Zręcznościowe 11 maja 1994

Xatax to kosmiczna strzelanina, budząca słuszne skojarzenia z takimi klasykami jak wydany na początku lat osiemdziesiątych hit Super Cobra. Gracz wcieli się w rolę pilota poczciwego myśliwca o nazwie X72, który został wysłany w samobójczą misję z zadaniem zniszczenia tajemniczego, tytułowego obiektu, zagrażającego pokojowi w galaktyce.

PC

Raiden
Raiden

Zręcznościowe 20 marca 1994

Inwazja kosmicznych najeźdźców może doprowadzić do zagłady ludzkości. Armada gwiezdnych niszczycieli opanowała już znaczną część planety i objęła nad nią całkowitą kontrolę. Sytuacja nie jest jednak beznadziejna, bowiem na horyzoncie pojawił się gracz, który wykorzystując nowoczesny myśliwiec o nazwie Raiden, stanie do walki z przeważającymi siłami wroga.

PCPS3PSP

Tubular Worlds
Tubular Worlds

Zręcznościowe 21 maja 1994

Tubular Worlds to przedstawiciel gatunku strzelanin, w którym mały stateczek lecący w jednym, określonym kierunku musi stawić czoła armadzie obcych statków kosmicznych, próbujących zaatakować i podbić naszą planetę.

PC

Dragon Knight III
Dragon Knight III

RPG 12 maja 1994

Głównym bohaterem gry Knights of Xentar (będącej formalnie trzecią częścią serii Dragon Knight – wydawanej tylko w Japonii) jest młodzieniec o imieniu Desmond, który po dotarciu do rodzinnego miasta, zostaje napadnięty przez bandę opryszków. Jego zadaniem jest odnaleźć rzezimieszków, odzyskać utracone dobra i złoić im skórę. A to dopiero początek pełnej niebezpieczeństw przygody...

PC

DreamWeb
DreamWeb

Przygodowe 11 czerwca 1994

Dreamweb to gra przygodowa utrzymana w cyberpunkowym klimacie, która opowiada historię niczym niewyróżniającego się barmana o imieniu Ryan. Mężczyzna nękany jest przez senne koszmary i nieświadomie zostaje wybrany przez pewnego osobnika do zamordowania siedmiu tajemniczych postaci – członków podziemnego stowarzyszenia.

PC

Ishar 3: The Seven Gates of Infinity
Ishar 3: The Seven Gates of Infinity

RPG 6 kwietnia 1994

Ostatnia odsłona trylogii o krainie Kendorii i wiecznie nękających ją problemach w postaci złych czarnoksiężników. Tym razem drużyna pod komendą gracza musi zapobiec reinkarnacji Shendara w ciele nieśmietelnego smoka Wohrataxa.

PC

Micro Machines (1994)
Micro Machines (1994)

Wyścigi 6 kwietnia 1994

Micro Machines to seria miniaturowych zabawek stworzonych przez firmę Hasbro i jak nie trudno się domyślić, to właśnie one są tematem gry zręcznościowej, przygotowanej przez firmę Codemasters.

PC

Heimdall 2: Into the Hall of Worlds
Heimdall 2: Into the Hall of Worlds

Zręcznościowe 30 kwietnia 1994

Heimdall 2 to przedstawiciel gatunku action-adventure, zawierający również elementy charakterystyczne dla RPG. Gra pozwala wcielić się w rolę tytułowego wojownika, który staje do nierównej walki z demonem zniszczenia, Lokim.

PC

Alone in the Dark 2
Alone in the Dark 2

Przygodowe 18 lutego 1994

Po rozwiązaniu zagadki nawiedzonej posiadłości Drceto i pokonaniu Cthulian detektyw Carnby dostaje nowe zlecenie. Jego przyjaciel zaginął podczas poszukiwań młodej dziewczyny Grace Sunders. Trop prowadzi do kryjówki Jednookiego Jacka, zwanej Hell's Kitchen.

PC

Superfrog
Superfrog

Zręcznościowe 9 stycznia 1994

Kultowa platformówka, która największą popularność zdobyła wśród użytkowników komputerów Amiga. Wcielasz się w rolę Superżaby, która pokonując kilkanaście krain musi dopaść i zniszczyć wstrętną wiedźmę.

PC

Alien Breed: Tower Assault
Alien Breed: Tower Assault

Akcji 3 kwietnia 1994

Druga i ostatnia gra z serii dwuwymiarowych strzelanin. Najważniejszą jej cechą, jest nielinearność rozgrywki. Jeśli wierzyć programistom, istnieje około 250 dróg prowadzących do zwycięstwa.

PC

The Incredible Machine 2
The Incredible Machine 2

Logiczne 5 maja 1994

The Incredible Machine 2 to druga część wydanej w 1993 roku gry logicznej, w której istotę zabawy stanowi konstruowanie różnych zwariowanych mechanizmów i maszyn. W przeciwieństwie do pierwszej odsłony cyklu, stworzonej przez studio Dynamix, sequel jest zasługą wewnętrznego zespołu deweloperskiego firmy Sierra On-Line. Twórcy przygotowali 87 plansz - zagadek logicznych, a także w pełni funkcjonalny edytor, pozwalający budować kolejne.

PC

SimTower: The Vertical Empire
SimTower: The Vertical Empire

Strategiczne 20 listopada 1994

Strategia ekonomiczna wydana przez dobrze znaną firmę Maxis. Naszym zadaniem w tej produkcji jest zarządzanie prawdziwym Drapaczem Chmur.

PC

Beneath a Steel Sky
Beneath a Steel Sky

Przygodowe 11 kwietnia 1994

Oldschoolowa przygodówka wyprodukowana w 1994 roku przez firmę Revolution, która ma na swoim koncie znaną serię gier „Broken Sword”.

PC

King's Quest VII: The Princeless Bride
King's Quest VII: The Princeless Bride

Przygodowe 9 sierpnia 1994

Siódma część znanej graczom z całego świata serii przygodówek King's Quest. Celem gracza jest odnalezienie zaginionej księżniczki Roselli, zanim zrobią to siły ciemności.

PC

Raptor: Call of the Shadows
Raptor: Call of the Shadows

Zręcznościowe 1 kwietnia 1994

Gra zręcznościowa, gdzie kierujesz maleńkim samolotem, którego jedynym zadaniem jest zniszczenie wyłaniającego się z góry przeciwnika.

PC

The Horde
The Horde

Strategiczne 22 marca 1994

The Horde w dzisiejszych standardach można określić mianem strategii czasu rzeczywistego, chociaż w porównaniu do żelaznych pozycji tamtych czasów, Command & Conquer, czy WarCraft II, jest raczej produktem z zupełnie innej bajki.

PC

Wing Commander III: Heart of the Tiger
Wing Commander III: Heart of the Tiger

Symulacje 18 kwietnia 1994

Kosmiczna strzelanina osadzona w słynnym uniwersum Wing Commandera, którą jednocześnie może kwalifikować jako interaktywny film z prawdziwymi aktorami. To trzecia odsłona serii zapoczątkowanej w 1990 roku na komputerach osobistych.

PCPS1

Star Wars: TIE Fighter: Defender of the Empire
Star Wars: TIE Fighter: Defender of the Empire

Symulacje 15 listopada 1994

Imperator Palpatrine rozkazuje wiceadmirałowi Thrawn powstrzymać zdradzieckiego admirała Zaarina, który przejął całkowitą kontrolę nad stacją kosmiczną gdzie powstają statki TIE Defender.

PC

Star Wars: TIE Fighter
Star Wars: TIE Fighter

Symulacje 26 marca 1994

Po sukcesie symulatorów kosmicznych z serii X-Wing, Lucas Arts postanowił pójść za ciosem i wydał Star Wars: TIE Fighter. Tym razem zostajemy pilotem Imperium walczącym z niedobitkami sił rebelianckich.

PC

Teen Agent
Teen Agent

Przygodowe 26 lutego 1994

Jedna z najlepszych i zarazem jedna z pierwszych całkowicie polskich gier przygodowych. Gracz kieruje poczynaniami nastolatka, Marka Hoppera, który musi odkryć zagadkę tajemniczych kradzieży.

PC

Leisure Suit Larry Edycja Kolekcjonerska
Leisure Suit Larry Edycja Kolekcjonerska

Przygodowe 15 czerwca 1994

Kolekcja gier o przygodach słynnego podrywacza imieniem Larry, największego luzaka w historii gier komputerowych, którego prawdziwym celem jest odnalezienie miłości swego życia, a przy okazji udaje mu się zawładnąć sercem niejednej niewiasty...

PC

Little Big Adventure
Little Big Adventure

Przygodowe 12 października 1994

Rewolucyjna gra przygodowa z 1994 roku, zrobiona przez zespół Adeline Software International i wydana przez firmę Electronic Arts. Gracz staje się młodym Quetchu zwanym Twinsen, który staje do walki z tyranią Funfrocka.

PCANDiOS

Disney's Aladdin
Disney's Aladdin

Akcji 21 maja 1994

Gra zręcznościowa, oparta o fabułę filmu pod tym samym tytułem. Wcielamy się w rolę Aladyna, młodego złodziejaszka z miasta Agrabah, który na skutek niecnych knowań złego wezyra Jaffara, musi zdobyć magiczną lampę z mitycznej Jaskini Cudoów.

PC

Holiday Lemmings 1994
Holiday Lemmings 1994

Logiczne 20 grudnia 1994

Holiday Lemmings 1994 to czwarta, ostatnia i zdecydowanie najbardziej udana przeróbka klasycznego pomysłu na Bożonarodzeniową modłę. Firma DMA Design nie tylko zaprojektowała kolejne 32 poziomy dla entuzjastów łamania głowy, ale również dodała w ramach bonusu wszystkie plansze z poprzedniej edycji.

PC

Jack in the Dark
Jack in the Dark

Przygodowe 15 grudnia 1994

Jack in the Dark to króciutka ale i zabawna gra przygodowa, opublikowana za darmo przez Infogrames na święta Bożego Narodzenia w 1994 roku. Program miał w założeniu pokazać fanom Alone in the Dark możliwości rozbudowanego engine’u, który został wykorzystany później w drugiej odsłonie serii.

PC

Dawn Patrol
Dawn Patrol

Symulacje 20 marca 1994

Dawn Patrol to symulator lotu rodem z Rowan Software, próbujący wiernie oddać realia walk powietrznych samolotów z okresu I Wojny Światowej. Gra zrealizowana jest w formie encyklopedii, która w skrótowy aczkolwiek konkretny sposób podaje na tacy wszystkie niezbędne informacje na temat maszyn, pilotów i słynnych bitew lotniczych jakie miały miejsce podczas Wielkiej Wojny.

PC

Ford Simulator 5.0
Ford Simulator 5.0

Wyścigi 30 kwietnia 1994

Piąta odsłona wyścigów samochodowych, w których gracz może pojeździć autami marki Ford. Oprócz tego program zawiera rozbudowaną bazę danych konkretnych modeli wyprodukowanych do 1994 roku.

PC

Battle Bugs
Battle Bugs

Strategiczne 6 kwietnia 1994

Battle Bugs to humorystyczna gra strategiczna, w której czołgi zostały zastąpione przez pospolite robactwo, rzecz na ogół niezbyt lubianą przez zwykłych ludzi. Twoim zadaniem jest pokierować tą specyficzną armią i przebrnąć przez okrutnie długą kampanię, zawierającą aż 54 scenariuszy.

PC

Cannon Fodder
Cannon Fodder

Zręcznościowe 29 listopada 1994

Jedna z najpopularniejszych strzelanin pierwszej połowy lat dziewięćdziesiątych, absolutny klasyk w historii komputerowej rozrywki. Cannon Fodder pozwoli Ci się wcielić w rolę amerykańskich marines i wykonać szereg misji o wzrastającym poziomie trudności, w różnych częściach naszego globu.

PCPSP

Jazz Jackrabbit
Jazz Jackrabbit

Zręcznościowe 20 marca 1994

Jazz Jackrabbit to pierwsza odsłona cyklu klasycznych zręcznościowych platformówek, za którego powstanie odpowiada studio Epic Games. Tytułowy bohater, odważny królik, rusza na ratunek pięknej księżniczce Ewie Długouszce porwanej przez nikczemnego król żółwi - Devana Skorupę. Twórcy przygotowali 90 poziomów, na których trzeba wykazać się sporą zręcznością i sprytem.

PCGBA

Doom II: Hell on Earth
Doom II: Hell on Earth

Akcji 15 czerwca 1994

Kontynuacja bestsellerowej strzelaniny FPP z 1993 roku, opracowana ponownie przez doświadczonych deweloperów ze studia id Software. Akcja rozgrywa się po wydarzeniach znanych z jedynki, kiedy kontrolowany przez nas bohater po rozgromieniu zastępów obcych na Marsie powraca do domu z zamiarem zakończenia militarnej kariery. Szybko okazuje się jednak, że piekielne demony nie zostały ostatecznie pokonane i dotarły także na Ziemię, z wolna opanowując całą planetę. Zadaniem grupki ocalałych (na czele z graczem) będzie porwanie statku kosmicznego obcych, który umożliwi im ucieczkę ze zrujnowanej Ziemi w poszukiwaniu nowego, lepszego domu. Doom II: Hell on Earth zawiera wszystkie kluczowe elementy kultowej poprzedniczki, wprowadzając jednocześnie kilka nowości, takich jak zupełnie nowa broń oraz wydatnie poszerzony bestiariusz. Dzięki podrasowaniu silnika oraz bardziej szczegółowym teksturom, oprawa graficzna gry stoi lepszym poziomie niż pierwowzór.

PCPS4XONESwitchX360ANDiOS

Jagged Alliance
Jagged Alliance

Strategiczne 2 września 1994

Jagged Alliance to pierwsza odsłona serii taktycznych strategii turowych, za której powstanie odpowiada ekipa deweloperska firmy Sir-Tech. Gracz dowodzi grupą najemników, którzy mają za zadanie oczyścić tropikalną wyspę Metavira z wrogów. Członkowie oddziału posiadają zróżnicowane umiejętności, a powodzenie poszczególnych misji uzależnione jest od ich właściwego wykorzystania.

PCNDS

Mortal Kombat II
Mortal Kombat II

Bijatyki 14 maja 1994

Sequelem przebojowej wirtualnej bijatyki, która ujrzała światło dzienne w 1992 roku. Autorzy postanowili pójść za przysłowiowym ciosem, serwując użytkownikom większą ilość wojowników, ataków, aren itd.

PCPS3

Pinball Fantasies
Pinball Fantasies

Zręcznościowe 29 września 1994

Jeden z najsłynniejszych komputerowych flipperów, stworzony przez bardzo znaną niegdyś firmę 21st Century Entertainment. Cztery stoły, fenomenalna oprawa graficzna i dźwiękowa, a także niezliczona ilość bonusów, czekają na entuzjastów tego typu rozrywki.

PCPSP

Theme Park
Theme Park

Strategiczne 15 czerwca 1994

Theme Park jest strategią ekonomiczną wyprodukowaną przez ekipę studia Bullfrog Productions. Gracze przejmują kontrolę nad parkiem rozrywki, a ich zadaniem jest uczynienie z niego jak najbardziej atrakcyjnego i jednocześnie wysoce dochodowego miejsca. Tytuł uznawany jest za prekursora popularnej serii RollerCoaster Tycoon.

PCNDS

Jeżeli chcesz zobaczyć więcej gier z wybranego okresu czasu to wybierz gatunek gry.