Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Najciekawsze gry wydane w 1998 roku

Wszystkie najlepsze i najpopularniejsze gry tego roku, nadchodzące premiery oraz gry sprzed lat. Możesz też przeglądać je z podziałem na kategorie.

Motorhead
Motorhead

Wyścigi 20 kwietnia 1998

Motorhead to dynamiczna, zręcznościowa gra wyścigowa utrzymana w futurystycznej stylistyce, w której liczy się przede wszystkim refleks i umiejętność jazdy po krętych trasach z pedałem gazu wciśniętym w podłogę.

PCPS1

Knights & Merchants: The Shattered Kingdom
Knights & Merchants: The Shattered Kingdom

Strategiczne 15 października 1998

Strategia czasu rzeczywistego, rozgrywająca się w pseudo-średniowiecznych czasach. Umożliwia odegranie kluczowej roli królewskiego hetmana koronnego. Całość koncentruje się na ekonomicznej stronie zarządzania królestwem. Poza rozbudowaną kampanią solo dostępny jest też tryb wieloosobowy.

PC

Speed Busters: American Highways
Speed Busters: American Highways

Wyścigi 30 grudnia 1998

Speed Busters: American Highways to zręcznościowe wyścigi samochodowe, utrzymane w klimacie hollywoodzkich filmów z lat 70. ubiegłego wieku. Siadając za kierownicą jednej z ośmiu legend amerykańskiej motoryzacji gracz staje na starcie wyścigów, w których zmagać się trzeba nie tylko z konkurentami, ale także stróżami prawa. Deweloperzy z koncernu Ubisoft zadbali o odpowiednio zróżnicowane trasy wiodące przez całą Amerykę, a także kilka wariantów zabawy, w tym sieciowy tryb multiplayer.

PC

Incoming
Incoming

Zręcznościowe 15 lipca 1998

Zręcznościowa strzelana, której akcja osadzona została w niedalekiej przyszłości, gdy na Ziemię przybyły złowrogie siły obcej cywilizacji.

PC

Jane's IAF: Israeli Air Force
Jane's IAF: Israeli Air Force

Symulacje 28 lipca 1998

Weź udział w przełomowych momentach w historii Izraela. Doskonały symulator pozwalający zasiąść za sterami samolotów użytkowanych przez Izraelskie Siły Lotnicze.

PC

Red Baron 3D
Red Baron 3D

Symulacje 27 października 1998

Zasiądź za sterami myśliwców w czasach takich pilotów, jak Manfred von Richthofen czy Ernst Udet.. Doskonały symulator lotniczy pozwalający nam wziąć czynny udział I Wojnie Światowej.

PC

Railroad Tycoon II
Railroad Tycoon II

Strategiczne 15 października 1998

Railroad Tycon II jest kontynuacją znakomitej strategii ekonomicznej z 1991 roku. Gracz wciela się w przedsiębiorcę, który pragnie zbudować kolejowe imperium. Do jego podstawowych zadań należy m.in. wytyczanie szlaków kolejowych, pozyskiwanie środków na inwestycje i walka z konkurencją. Deweloperzy ze studia PopTop Software zadbali o odpowiednio dużą liczbę scenariuszy do rozgrywki solowej oraz w pełni funkcjonalny tryb zabawy multiplayer.

PCPS1

Tom Clancy's Rainbow Six
Tom Clancy's Rainbow Six

Akcji 22 sierpnia 1998

Sygnowana nazwiskiem słynnego pisarza Toma Clancy’ego pierwszoosobowa gra akcji, opracowana przez założone przez niego studio Red Storm Entertainment. Produkcja pozwala pokierować oddziałem antyterrorystycznym podczas kolejnych misji.

PCPS1

Sega Touring Car Championship
Sega Touring Car Championship

Wyścigi 31 stycznia 1998

Sega Touring Car Championship to wyścigi stworzone przez Segę w 1998 roku. Gra oferuje możliwość sprawdzenia w akcji czterech samochodów: dwóch z napędem na cztery koła oraz dwóch z napędem na przednią oś.

PC

Redneck Rampage: Suckin' Grits on Route 66
Redneck Rampage: Suckin' Grits on Route 66

Akcji 2 marca 1998

Jedyny oficjalny dodatek do Redneck Rampage, przygotowany przez grupę Sunstorm Interactive, prawdziwego eksperta w tej dziedzinie. Na wygłodniałych pasjonatów rzeźni w Hickston i okolicach, czeka czternaście nowych poziomów, podzielonych na dwa małe epizody.

PC

Redneck Rampage Rides Again: Arkansas
Redneck Rampage Rides Again: Arkansas

Akcji 1 listopada 1998

Sequel gry akcji/FPS Redneck Rampage, dzięki któremu możemy jeszcze raz zagłębić się w rzeczywistość amerykańskiej prowincji i wcielając się w postać Leonarda, przebić się po trupach złych współbratymców, do ukochanego miasteczka.

PC

Quake II: Ground Zero
Quake II: Ground Zero

Akcji 31 sierpnia 1998

Drugi oficjalny dodatek do gry Quake II, stworzony przez ekipę Rogue Entertainment – autorów bazującej na silniku Dooma strzelaniny Strife oraz jednego z rozszerzeń do pierwszego Quake’a. Dodatek zatytułowany Ground Zero wykorzystuje do granic możliwości potencjał silnika Quake’a II, oferując czternaście poziomów single player oraz dziesięć map do rozgrywki wieloosobowej. Całość uzupełniają zupełnie nowe power-upy, pięć nowych broni i gadżetów oraz tyle samo niespotykanych wcześniej typów przeciwników, na czele z finałowym bossem – Czarną Wdową, wypluwającą z ogromną prędkością nieznane dotąd i wyjątkowo kłopotliwe pajęczaki. Podczas rozgrywki towarzyszy nam również oryginalna ścieżka dźwiękowa autorstwa grupy Sonic Mayhem.

PC

Deadlock II: Shrine Wars
Deadlock II: Shrine Wars

Strategiczne 28 lutego 1998

Sequel gry strategicznej rozgrywanej w systemie turowym, Deadlock, firmy Accolade. Pomimo tego, iż w stosunku do oryginału Deadlock II wzbogacono o szereg nowych opcji i możliwości rozgrywki oraz dodano nową fabułę, to gra nadal opiera się na podstawowych założeniach swego poprzednika i bardzo go przypomina.

PC

Street Fighter Alpha: Warriors' Dreams
Street Fighter Alpha: Warriors' Dreams

Bijatyki 14 czerwca 1998

Kontynuacja słynnej serii bijatyk firmy Capcom, zrealizowana w tradycyjnym widoku 2D. Do rywalizacji staje tym razem 10 wojowników, w tym zarówno ci znani z poprzednich odsłon cyklu, jak i całkiem nowi. W grze znacznie poprawiono oprawę graficzną i wprowadzono kilka modyfikacji w modelu walki, takich jak możliwość blokowania w powietrzu i specjalne kombinacje ciosów tzw. Alpha Combos.

PCPS3PSP

Black Dahlia
Black Dahlia

Przygodowe 28 lutego 1998

Black Dahlia jest detektywistyczną grą przygodową, utrzymaną w konwencji kryminału "noir". Gracz wciela się w agenta rządowej organizacji COI, który natrafia na trop niebezpiecznej organizacji „Brotherhood of Thule”. Fabuła gry wyprodukowanej przez firmę Take 2 Interactive stanowi zlepek fikcyjnych i autentycznych zdarzeń z lat 40. ubiegłego wieku.

PC

World League Soccer 98
World League Soccer 98

Sportowe 9 czerwca 1998

World League Soccer 98 to wirtualna symulacja piłki nożnej, przygotowana z myślą o Mistrzostwach Świata, które miały miejsce w 1998 roku.

PC

Sanitarium
Sanitarium

Przygodowe 30 marca 1998

Sanitarium to gra przygodowa, zrealizowana w konwencji surrealistycznego horroru. Deweloperzy ze studia DreamForge Entertainment inspirowali się m.in. twórczością literacką Stephena Kinga i Edgara Allana Poe. Akcja rozgrywa się w kilku odrębnych światach, a gracze mają okazję wcielić się m.in. w cyklopa Grimwalla i azteckiego boga Olmeca.

PCANDiOS

Moto Racer 2
Moto Racer 2

Wyścigi 15 grudnia 1998

Druga edycja doskonałych wyścigów motocyklowych Moto Racer, umożliwiająca uczestniczenie w mistrzostwach rozgrywanych w pięciu różnych rejonach świata na dwóch rodzajach maszyn.

PC

Star Wars: X-Wing Collector Series
Star Wars: X-Wing Collector Series

Symulacje 15 czerwca 1998

Kompilacja przebojowych symulatorów kosmicznych w świecie Gwiezdnych Wojen, poczynając od słynnego X-Winga, przez jego sequel TIE Fighter, aż do pierszej multiplayerowej gry z tej serii X-Wing vs TIE Fighter: Flight School.

PC

Star Wars: Rogue Squadron 3D
Star Wars: Rogue Squadron 3D

Akcji 15 grudnia 1998

Star Wars: Rogue Squadron 3D to widowiskowa gra akcji w realiach uniwersum Gwiezdnych Wojen. Fabuła tytułu przedstawia wydarzenia rozgrywające się pomiędzy filmami Star Wars: Nowa Nadzieja i Star Wars: Imperium Kontratakuje. Gracz wciela się w postać Luke'a Skywalkera, który po zniszczeniu Gwiazdy Śmierci przyłącza się do oddziału pilotów Rogue Squadron i jako podkomendny generała Rieekana bierze udział w wielu niebezpiecznych misjach.

PC

Star Wars Jedi Knight: Mysteries of the Sith
Star Wars Jedi Knight: Mysteries of the Sith

Akcji 15 czerwca 1998

Star Wars Jedi Knight: Mysteries of the Sith to przygotowany przez ekipę deweloperską studia LucasArts pakiet dodatków do gry akcji Jedi Knight: Dark Force II. W zestawie znalazły się m.in. nowa postać - agentka imperium Jade Mara, nowe bronie, moce i przeciwnicy, a także 29 nowych misji, z czego 14 do zabawy w trybie single-player.

PC

Oddworld: Abe's Exoddus
Oddworld: Abe's Exoddus

Zręcznościowe 17 listopada 1998

Kolejne przygody niezmordowanego stworka Abe, który tym razem musi powstrzymać chciwych Glukkonów, zamierzających splądrować starożytne cmentarzysko w poszukiwaniu kości, potrzebnych do produkcji piwa Soul Storm.

PCPS3PSPPSV

Microsoft Combat Flight Simulator: WWII Europe Series
Microsoft Combat Flight Simulator: WWII Europe Series

Symulacje 15 listopada 1998

Bojowy symulator lotniczy, w którym można rozgrywać najważniejsze bitwy powietrzne z czasów II Wojny Światowej na terenie Europy Zachodniej.

PC

Heart of Darkness
Heart of Darkness

Akcji 4 lipca 1998

Wyróżniająca się oprawą audiowizualną i specyficznym, nieco mrocznym klimatem gra platformowa z elementami logicznymi. Za projekt odpowiada francuskie Amazing Studio pod wodzą Erica Chahiego, autora kultowego Another World.

PCPS1

Grand Touring
Grand Touring

Wyścigi 15 czerwca 1998

Grand Touring to realistyczna symulacja wyścigów samochodowych, za której powstanie odpowiada ekipa deweloperska studia Elite Systems. Tytuł oferuje osiem nielicencjonowanych modeli sportowych samochodów, które można poprowadzić na dwudziestu torach. Twórcy przewidzieli kilka wariantów zabawy, w tym tryby symulacyjny, zręcznościowy i rywalizacji z czasem.

PC

DethKarz
DethKarz

Wyścigi 21 listopada 1998

Futurystyczne wyścigi, w których stajemy się kierowcą super szybkich pojazdów uzbrojonych w masę różnorodnych broni. Stań wraz z 20 oponentami do szeregu pasjonujących i niebezpiecznych wyścigów.

PC

Shogo: Mobile Armor Division
Shogo: Mobile Armor Division

Akcji 24 października 1998

Wciel się w postać Sanjuro Makabe, żołnierza UCA wysłanego na niebezpieczną misję, której celem jest pokonanie Gabriela, przywódcy buntowników na Cronusie. Zabij wielu wrogów i wypełnij swoje zadanie.

PC

Pro Pinball: Big Race USA
Pro Pinball: Big Race USA

Zręcznościowe 31 grudnia 1998

Kolejny, trzeci już tytuł z doskonałej serii symulatorów pinballa. Tym razem do naszej dyspozycji otrzymujemy stół utrzymany w typowo amerykańskim stylu, a fabuła gry skupia się na motywie podróży taksówką przez Stany Zjednoczone.

PC

Enemy Engaged: Apache versus Havoc
Enemy Engaged: Apache versus Havoc

Symulacje 15 października 1998

Symulator lotu, w którym możemy stać się pilotem jednej z dwóch maszyn bojowych, tj. Apache AH-64D Longbow oraz Mi-28N Havoc B i zasiadając za ich sterami odbyć szereg niebezpiecznych misji.

PC

101st: Airborne in Normandy
101st: Airborne in Normandy

Strategiczne 15 września 1998

Wojenna strategia turowa rozgrywająca się w czasie największej operacji wojskowej II Wojny Światowej, podczas której dowodzimy oddziałem specjalnym na wrogim terenie.

PC

Commandos: Za linią wroga
Commandos: Za linią wroga

Strategiczne 30 czerwca 1998

Opracowana przez hiszpańskie Pyro Studios taktyczna strategia czasu rzeczywistego w realiach II wojny światowej. W grze Commandos: Za linią wroga przejmujemy kontrolę nad grupą tytułowych żołnierzy, wykonujących szereg działań dywersyjnych na tyłach przeciwnika. Do dyspozycji graczy oddano 26 misji o zróżnicowanym charakterze i poziomie trudności. Cechę wyróżniającą grę stanowi jednak fakt, że każdy z członków drużyny obdarzony został odmiennymi umiejętnościami, których odpowiednie wykorzystanie i zsynchronizowanie stanowi klucz do wykonania większości zadań. W grupie kontrolowanych przez nas śmiałków znaleźli się bowiem: zielony beret, kierowca, płetwonurek, saper, snajper oraz szpieg, a każdy z nich dysponuje zdolnościami, z jakich nie mogą skorzystać inni komandosi. Z tego też względu powodzenie każdej misji zależy od utrzymania przy życiu wszystkich naszych podopiecznych, gdyż utrata jednego z nich najczęściej uniemożliwia nam wykonanie zadania.

PC

Beavis & Butt-Head: Bunghole-in-one
Beavis & Butt-Head: Bunghole-in-one

Zręcznościowe 15 listopada 1998

Zręcznościowy mini golf z dwójką tytułowych bohaterów, znanych z kanału MTV. Producent gry przygotował osiemnaście dołków umiejscowionych w zabawnych lokacjach (restauracja fast food, psychodeliczny plac zabaw, itp.). Do wyboru otrzymujemy kilka postaci, w tym Beavisa i Butt-Heada. Zabawę można prowadzić w trybie wieloosobowym dla czterech osób. Dodatkową atrakcją dla fanów będzie to, że głosy postaci podłożył sam Mike Judge.

PC

Wrota Baldura
Wrota Baldura

RPG 23 grudnia 1998

Odwołująca się do korzeni gatunku gra cRPG w realiach fantasy, oddająca wiernie zasady drugiej edycji systemu D&D. Akcja gry rozpoczyna się w twierdzy Candlekeep, umiejscowionej na Wybrzeżu Mieczy w świecie Forgotten Realms, a jej bohaterem jest młodzieniec wychowywany przez swojego przybranego ojca Goriona. Kiedy na jego życie zaczynają czyhać nieznane osoby, obaj bohaterowie szykują się do ucieczki, podczas której Gorion poświęca się, ratując syna. Celem protagonisty staje się odkrycie swego prawdziwego przeznaczenia oraz przyczyn niewyjaśnionych zdarzeń. Opracowany przez kanadyjskie studio BioWare Baldur’s Gate oferuje klasyczny widok izometryczny i możliwość kontrolowania drużyny zróżnicowanych postaci o odmiennych osobowościach i statystykach. Zabawa koncentruje się na eksploracji rozległych terenów świata Forgotten Realms, wykonywaniu całej masy zadań głównych i pobocznych oraz walce rozgrywającej się w czasie rzeczywistym z aktywną pauzą.

PC

Asghan: The Dragon Slayer
Asghan: The Dragon Slayer

Akcji 18 grudnia 1998

Jako Asghan, wojowniczy książe, musisz walczyć z hordami śmiertelnie niebezpiecznych smoków, przebyć niebezpieczną drogę aby odzyskać prawo do tronu królestwa Blackmoon.

PC

Anno 1602: Tworzenie Nowego Świata
Anno 1602: Tworzenie Nowego Świata

Strategiczne 26 listopada 1998

Odpływasz z zaludnionego kontynetntu aby odkryć nowe lądy i zostać pionierem kolonizacji. Zasiedlając archipelagi wysp musisz rozbudować kolonie i obronić się przed nowym zagrożeniem.

PC

Resident Evil 2 (1998)
Resident Evil 2 (1998)

Przygodowe 21 stycznia 1998

Druga odsłona przebojowego cyklu przygodowych gier akcji, utrzymanych w konwencji survival horroru. Podobnie jak miało to miejsce w przypadku pierwowzoru, za opracowanie tego tytułu odpowiada japońska firma Capcom. Akcja Resident Evil 2 rozgrywa się po wydarzeniach opowiedzianych w pierwszej części serii – niemal wszyscy mieszkańcy miasta Raccoon City zostali zarażeni tajemniczym wirusem, który zmienił ich w krwiożercze zombie. Po raz kolejny otrzymujemy do dyspozycji dwójkę bohaterów – mowa o Leonie, czyli młodym policjancie oraz o reporterce Claire – których zadaniem jest uratowanie Raccoon City przed całkowitą destrukcją i powstrzymanie wirusa, nim rozprzestrzeni się na cały świat. Filar rozgrywki w Resident Evil 2 ponownie stanowi eksploracja i rozwiązywanie zagadek środowiskowych – istotnym elementem gry jest również walka z przeciwnikami, jednak korzystanie z rozbudowanego arsenału ograniczają niedostatki amunicji. Standardowo, chcąc wyjść cało z kolejnych niebezpieczeństw, gracz musi rozsądnie zarządzać pozyskiwanymi w toku przygody zasobami.

PCPS3PS1PSPPSVGCN

Jeżeli chcesz zobaczyć więcej gier z wybranego okresu czasu to wybierz gatunek gry.